Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość slawietta

Potrzebuje rady na temat tortu

Polecane posty

Gość slawietta

Bede piekla 3 krazki .biszkopta planuje nasaczyc aby nie byl suchy , ale czy nasaczac wszystkie 3 krazki ? czy jesli zrobie krem to sam troszke namoknie od kremu ? i nasaczyc np. tylko jeden ? I jeszcze jedno pytanie , na temat dekoracji.Chcialabym zrobic napis czekoladowy , czym to sie robi ? i rozne wzorki , czy mam kupic jakas specjalna "szpryce " prosze o odpowiedz i pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaakotki dwaaa
ja tam piekę zawsze biszkopt jeden i przecinam na 3 cześci :) nigdy nie nasączam bo nie znoszę mokrego ciasta ( to tak jakbyś polała je potem czymś) tort sam namoknie od masy. Możesz nasączyć spirytusem ale nie za dużo. I to też zależy jaka masa będzie bo jak owocowa to spirytus nie pasuje. Ja mam taki rękaw z końcówkami do robienie ozdób na torcie i do niego wkładam trochę masy i piszę/ dekoruję tort. Zawsze trzeba trochę masy sobie zostawić do dekoracji :) A polewę robię z gorzkiej czekolady i potem napisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawietta
o witaj ! ale ten tort musi byc z duzej ilosci jajek skoro go przecinasz na 3 kawalki no i upiecze sie taki bardzo wysoki ? a i potem ciezko jest przecinac tort, nie lepiej zrobic oddzielnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam dzieci
ale jak upieczesz osobno to i tak pewnie będziesz musiała odkroić górę bo ci się nie złoży ładnie. Nie wiem, czy na 3 da się rozciąć, ale na dwa przecinałam i nie było problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***Stokrotka****
ja piekę z 10 jaj i wówczas przecinam na 3 krążki. Mam fajny łatwy przepis i zawsze mi wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaakotki dwaaa
tort jest zawsze z 10 jajek z przekrojeniem go równo na 3 części nie mam problemów. Najpierw na około robię zacięcia nożem a potem nić chwytam w dwie ręce i tnę suwając ją na boki prawo/lewo. Nie ma szans , żeby był nierówno przekrojony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slawietta
stokrotka - to ja poprosze ten przepis :) i na jaka duza blache masz ? a tak przy okazji , jedni pieka z dodatkiem maki ziemniaczanej ( po co ona ) inni z mąką krupczatka jak to wlasciwie powinno byc ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***Stokrotka****
Oto mój przepis: 10 jaj (dużych) 10 łyżek mąki tortowej 10 łyżek cukru, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, cukier waniliowy, 5 łyżek oleju, szczypta soli. Przesiewasz mąkę, dodajesz proszek. Oddzielasz białka od żółtek. Tylko uważaj aby nic z żółtka nie dostało się do białka. Ubijasz białka z odrobiną soli na sztywno. Ucierasz żółtka z cukrem, cukrem waniliowym na biało. Do mąki dodajesz żółtka, olej, białka. Delikatnie mieszasz. Przelewasz ciasto do wysmarowanej i posypanej bułką tartą tortownicy. Wkładasz do nagrzanego do 170 st. piekarnika. Pieczesz 35-40 min. I tyle. Zawsze się udaje. Napisz czy Ci wyszedł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ***Stokrotka****
moja tortownica ma 26 cm średnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaakotki dwaaa
moja tortownica ma 29 cm Mój przepis jest taki jakbys chciała: ubijasz rbotem pianę z 10 białek żółtka dajesz do miseczki i dodajesz do nich 1 łyżeczkę octu, 1 łyżeczkę sody oczyszczonej i całość mieszasz. Zacznie to roznąc więc polecam dużą miskę :) Białka ubijam z 2 szklankami cukru Jak piana jest sztywna dodaję żółtka, Potem 2 szklanki mąki krupczatki Wszystko delikatnie mieszam ręcznie i potem wlewam na tortownicę i piekę na złoty kolor w 180 stopniach. Gotowe. Gwarantuję , że na pewno się uda Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaakotki dwaaa
Ja stosuję mąkę krupczatkę zawsze Inne mąki sa ciężkie i często wychodzi zakalec i ciasto po wyjęciu z pieca często opada. Więc nie ma jak go ciąć na 3 placki z mąki krupczatki zawsze jest duży gruby biszkopt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×