Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wiedziona zapachem kawy

flaczki

Polecane posty

Gość wiedziona zapachem kawy

dziewczyny, przyjezdzaja do nas znajomi meza z hiszpanii. gdy byli w polsce poprzednim razem na naszym slubie jedli flaczki. tak bardzo im posmakowaly, ze caly czas dopytuja sie czy zrobimy flaczki. ja sama nigdy ich wczesniej nie robilam, ale znalazlam kilka przepisow, wyprobowywalam i juz 4 porcje flakow zmarnowalam, bo nie wyszly takie jak domowe. macie jakies sprawdzone przepisy lub sugestie? blagam to dosc pilne, musze wyprobowac nim przyjada a zostalo mi tylko 2 tygodnie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko mam,....
Ja robię tak:flaki mrożone obgotowywuję i wylewam wodę, zalewam nową i jeżeli zapach nadal mi się nie podoba to znów wylewam, ale przeważnie raz wystarczy. Do gotujących flaków dodaję udko-dwa oczywiście włoszczyznę (później po ugotowaniu marchewkę i ew. pietruszkę można podrobić widelcem, ładniej wtedy wygląda :) udka też możesz porwać na kawałki i dorzucić, ja nawet tak wolę ) gotuję do miękkości, dodaję kostki najlepiej wołowe do smaku, trochę maggi, garstkę majeranku i czasem trochę przyprawy do flaków. Całość delikatnie zagęszczam mąką dokładnie wymieszaną w niewielkiej ilości wody. I to wszystko, a flaki znikają raz dwa! :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna Pelagia
Ja robiłam wg tego przepisu wyszły b. dobre Przepis :Mięso wołowe zalać około 2,5 - 3 l wody i gotować na wolnym ogniu około godziny, dodać pokrojone w kostkę lub poszatkowane warzywa i gotować jeszcze około 0,5 godziny. Następnie dołożyć przygotowane flaki, 2 łyżki przyprawy do flaków i dosolić do smaku. Całość gotować na wolnym ogniu około 1,5 godziny. Z masła i maki zrobić zasmażkę, dodać do zupy i dokładnie wymieszać. Składniki 1 kg oczyszczonych,pokrojonych i obgotowanych flaków wołowych lub wieprzowych,0.5 kg mięsa wołowego bez kości,4 - 5 średnich marchewek,por,średni seler,2 pietruszki,łyżka masła,2 łyżki mąki,przyprawa do flaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarina1155
Podziwiam, że ktoś może to jeśc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez kiedyś na samą nazwę FLAKI - reagowałam alergicznie,aż do momentu, kiedy do pracy koleżanka przyniosła do spróbowania,a ja byłam okrutnie głodna,bo zapomniałam kanapek!!!! Najpierw powąchałam (pachniało ładnie) potem spróbowałam 1 łyżkę,drugą i już od tego czasu jem - ale muszą one być bardzo dobrze zrobione.Wg przepisu mojej koleżanki,robione są podobnie jak wyżej pisze Panna Pelagia, tylko do gotowania dorzucam ze dwa listki laurowe,3 ziarenka ziela angielskiego z 6-7 ziarenek pieprzu, nie doprawiam gotową przyprawa do flaków, zabija smak.Doprawiam majerankiem,solą , pieprzem, dodaję sporo warzyw suszonych.Oraz kilka udek kurczaka ,z których obdzieram mięso i dodaje do flaków,drobno je krojąc.Można dorzucić kostkę rosołową wołowo-drobiową BIO.Kupiona w sklepie ze zdrową żywnością.Zaznaczam ,że BIO,bo mnie zaraz przeciwniczki kostek zlinczują :D- lub zwykłą jak nie jesteś jej wrogiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie sekret smaku flaczków tkwi w zasmażce.Zaklepka z wody i mąki to profanacja :D ale wiadomo,o smakach się nie dyskutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie przyprawami do
flaczków są: majeranek, imbir i gałka muszkatołowa flaki obgotowuję 1-2 razy robię dobry rosół wołowo- drobiowy (z włoszczyzną, listkami laurowymi, zielem angielskim )mięso rozdrabniam i daję do niego obgotowane flaczki, przyprawiam, na koniec daję zasmażkę z mąki nie ma lepszych flaczków sekretem jest dobry esencjonalny rosół oraz przyprawy o których pisałam wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie przyprawami do
flaczków są: majeranek, imbir i gałka muszkatołowa flaki obgotowuję 1-2 razy robię dobry rosół wołowo- drobiowy (z włoszczyzną, listkami laurowymi, zielem angielskim )mięso rozdrabniam i daję do niego obgotowane flaczki, przyprawiam, na koniec daję zasmażkę z mąki nie ma lepszych flaczków sekretem jest dobry esencjonalny rosół oraz przyprawy o których pisałam wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiedziona zapachem kawy
dziewczyny dziekuje Wam bardzo! zycie mi ratujecie. juz kupilam kolejne dwie porcje flakow i dzis zamierzam robic od razu 4 rozne wariacje ktore tu przedstawilyscie:) mam nadzieje, ze wyjda tak jak mowicie inaczej mam przerabane:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiedziona zapachem kawy
robilam te same flaczki! (swoja droga uwielbiam wielkie zarcie) ale ani mi ani mezowi nie smakowaly. wiec musimy probowac dalej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amita na jakim tłuszczu robisz zasmażkę? Wszystko to decyduje o smaku flaków to faktycznie dobry rosół jako baza tej zupy.Czyli dużo warzyw, dobre mięsko wołowe , udka z kurczaka,doprawić dla ostrości można ociupiną chili, ale bardzo ostrożnie ,żeby nie było za ostre.No i dobra zasmażka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marttttttttttttttta
prawdziwe maslo i maka :) na patelni podsmazyc i wlac do flakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rosół na wołowinie i indyku . Flaki długo gotowane w dwóch a nawet trzech wodach aż będą bardzo miękkie (można je także pokroić na mniejsze kawałki) dodać do ugotowanego rosołu wraz z mięsem z rosołu pokrojonym w paseczki oraz pokrojoną drobno marchewką i pietruszką. Doprawić solą , pieprzem , majerankiem i papryką . Pod koniec gotowania dodać 1- 2 łyżki prawdziwego masła . Mąka psuje smak . Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nieprawda ,zawsze robię zasmażkę z mąki i jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilkx
Prowadzę dom weselny i mamy kuchnię na miejscu gdzie przyrządzamy wszystkie weselne dania. Ostatnio zaczęliśmy stosować przyprawy zamawiane internetowo ze sklepu na http://nmr.com.pl. Polecam! Super mają mieszankę przypraw do flaków, a to jest zawsze ważne weselne danie który musi być w karcie. Poza tym używamy też ich przypraw do schabu, czy rosołu i goście bardzo sobie smak chwalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sensowny sklep z przyprawami znalazłam na stronie nmr.com.pl. Mam swój lokal z małą gastronomią także robiłam tutaj zamówienie do siebie do firmy, ale też do domu parę rzeczy sobie kupiłam. Dużo mają mieszanek których się normalnie w sklepach stacjonarnych nie znajdzie. Jakościowo – rewelacja, dawno nie miałam tak dobrych, świeżych ziół i też tak dobrze połączonych ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×