Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mc person

1szy tortw życiu-pomocy!!

Polecane posty

Gość mc person

na niedzielę chcę zrobić tort Biszkopt upiecze mi teściowa, ja mam zrobić krem i ozdobic Sęk w tym że nigdy tortu nie robiłam, wydaje mi się to trudne i nie do przeskoczenia W dodatku chcę sama zrobić ten krem-nie chcę kupnych z torebki Proszę o nieskomplikowane przepisy i wskazówki na smaczne torty:) z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mc person
i przepraszam za brak kropek-szwankuje mi klawiatura:)aha jeszcze 1 informacja-tort ma być na urodziny córy, ale gośćmi będą osoby dorosłe, więc torcik może być nasączany;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdyby tak choć raz
z nasączaniem to Ci nie pomogę,bo albo przeleję,albo jest za suchy (nasączałam herbatą ze spirytusem) co do masy-proponuję bitą śmietanę wymieszaną z mielonymi orzechami włoskimi śmietanę (30%,schłodzoną-najlepiej z gostynia,albo mlekowity) ubijam z cukrem (np. jak ubijam 250 ml to słodzę 3 łyżeczki-lubię słodką) jak jest już prawie sztywna dodaję żelatynę*,nigdy nie używałam smietan fixu,jeszcze chwilę ubijam i mieszam z mielonymi orzechami i już na wierzch tortu zostawiłabym trochę śmietany bez orzechów,żeby ozdoby na wierzchu ładnie wyglądały na "dziewyczym" tle to jest prosta i smaczna masa,tort jest lekki,przeważnie zarzuca się tortom,że są za słodkie,ten łatwo "wchodzi" klasyczne masy do tortu są pracochłonne,a ja też jestem przeciwna gotowcom w proszku,nawet najsmaczniejszym *żelatyna do bitej śmietany-przed ubijaniem śmietany w małej filiżance skrapiam zimną wodą żelatynę,mieszam wykałaczką,żeby wszystkie kryształki żelatyny były wilgotne (bo jak mieszałam łyżeczką,to za dużo żelatyny się do niej przyklejało,a nie mogłam później metalowej łyżki włożyć do mikrofali) po ubiciu śmietany do napęczniałej żelatyny wlewam trochę wody i całość wkładam do mikrofali-na rozmrażanie na 30 sekund-wyjmuję,mieszam i przeważnie na jeszcze 15-30 sekund znowu do mikrofali-obserwuję,żeby się nie zagotowała ,wyjmuję,mieszam-żelatyna jest półpłynna,bez kryształków i wlewam szybko do śmietany jednocześnie miksując-żeby rozmieszać pewnie łatwiej jest z fixem do śmietany-ale nie wiem,czy on nie jest mocno sztuczny i czy nie zdominuje obcym zapachem/smakiem kremu na 250 ml dałabym łyżeczkę żelatyny,bo i tak nie całą da się wlać,bo zostaje na ściankach naczynia,czy też łyżeczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najprostszy krem [porcja na mały tort] 3 jajka 3 łyżki cukru 25 dkg masła cukier waniliowy, spirytus. oddzielić żółtka od białek , miękkie masło utrzeć na puszystą masę .Białka ubić,na sztywno na koniec dodać cukry i dobrze zmiksować aby się rozpuściły ,do tej masy wlać rozbełtane żółtka i lekko wymieszać.Dodawać po jednej łyżce do utartego masła.Na koniec dodać kremu spirytus można dodać kakao albo 2 łyżki suchej mielonej kawy czy mielone orzechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najprostszy krem [porcja na mały tort] 3 jajka 3 łyżki cukru 25 dkg masła cukier waniliowy, spirytus. oddzielić żółtka od białek , miękkie masło utrzeć na puszystą masę .Białka ubić,na sztywno na koniec dodać cukry i dobrze zmiksować aby się rozpuściły ,do tej masy wlać rozbełtane żółtka i lekko wymieszać.Dodawać po jednej łyżce do utartego masła.Na koniec dodać kremu spirytus można dodać kakao albo 2 łyżki suchej mielonej kawy czy mielone orzechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gdyby tak choć raz
mari,nie pomyliłaś się w przepisie? ubite białka daje się na koniec i delikatnie miesza,Ty napisałaś że do białek daje się żółtka,delikatnie miesza-to ok,rozumiem,ale później dodaje się całe masło i dalej miesza? przecież pęcherzyki powietrza zawarte w białku przepadną i jak surowe białko będzie się "trzymać" w surowym maśle? nie to,że ja jakieś guru gotowania jestem,ale z czymś takim to się nie spotkałam :-) (masło plus białko) (a co do masy kawowej to zamiast mielonej kawy lepiej dodać rozpuszczalną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedenszy
Ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ma być jak napisałam.Robię krem tą metodą ze dwadzieścia lat. trzeba pamiętać by masło i jajka miały temp.pokojową.Jajka mają być średniej wielkości.Masę jajeczną łączę z masłem i miksując mixerem albo mieszam gołą dłonią. ciepło dłoni sprawia że masy l się lepiej łączą . Co do kawy , to zawsze dodaję mieloną bo tak mam w przepisie .Taki krem pasuje do kakaowego biszkopta a nasączam go kawą [może być rozpuszczalna]ze spirytusem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mc person
bardzo dziękuję za pomysły, moze jeszcze ktos cos napisze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×