Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Agggaa255

Poród w Krakowie - GDZIE !!!???

Polecane posty

Andzia, gratuluję, opisz proszę swoje wrażenia, bo mam zamiar rozpakować się właśnie w Narutowiczu :) Z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleka32
Gratulacje!!!!!!!! Ja ide lada dzien ;-)). Opowiadaj wszystko!!!!!!! ;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaaa_82
Bardzo dziękujemy! Ogólnie bardzo polecam ten szpital. Wspaniałe położne i pielęgniarki i co może mniej istotne - super warunki. Położne bardzo pomagają w trakcie porodu - ja miałam ciężki poród - 16 godzin męczarni, która w efekcie musiała się zakończyć cesarskim cięciem. Doradzały, jak radzić sobie z bólem. Były bardzomiłe i sympatyczne. Na sali porodowej, mąż był cały czas przy mnie. Został dopiero wyproszony w momencie, gdy zapadła decyzja o cc. Co do znieczulenia, ja nie korzystałam, ale dziewczyny na prośbę otrzymały. Sale porodowe super! Każda ma łazienkę z wanną z hydromasażem. Fotele porodowe umożliwiają poród w różnych pozycjach. W razie komplikacji w trakcie porodu są dwie sale do cc. Operacja odbywała się w narkozie ogólnej. Zespół zbiera się ekspresowo. Opieka na sali pooperacyjnej FENOMENALNA. Trochę gorzej wspominam pobyt na oddziale położniczym. Tutaj pomocy ze strony personelu było mało. Dzidziuś był cały czas przy mnie, a ja nie miałam siły się nim opiekować i tutaj na pomoc nie mogłam liczyć. Sprowadzała się ona tylko do podania leków przeciwbólowych. Być może akurat powodem tego było to, że jak rodziłam oddział był bardzo przepełniony i wszyscy mięli "pełne ręce roboty". Aczkolwiek od poniedziałku rozpoczęły się miesięczne praktyki studenckie i na pomoc studentek można liczyć cały czas. Są bardzo sympatyczne i pomagają we wszystkim. Bardzo sympatyczna jest również pani Iwona - pielęgniarka laktacyjna. Szpital kładzie nacisk na karmienie naturalne i dzięki temu ja już mogłam próbować przystawiać dzidzię do piersi na sali pooperacyjnej, a dzięki pomocy pielęgniarek udało nam się wyśmienicie. Co do sal - wszystkie odnowione. Ja leżałam w sali 2-osobowej z łazienką. Cały oddział bardzo przyjemny. Koniecznie kupcie sobie podkłady poporodowe na łóżko (np. Semi), bo brakuje ich w szpitalu i na więcej niż jeden od szpitala nie można liczyć. Musicie mieć też podkłady poporodowe (np. Bela). Można nosić majteczki siateczkowe - warto się w nie zaopatrzyć. Dobrze mieć ze sobą swoje sztućce i kubeczek, wodę mineralną. Dla dzidziusia: ubranka, czapeczkę, rękawiczki, pieluszki tetrowe, skarpetki, pampersy, chusteczki pielęgnacyjne. Rożek i kocyk dostałam szpitalny. Dzidziusia kąpią pielęgniarki. Odwiedziny są codziennie od 12 do 20. Polecam ten szpital! To chyba wszystko :) Trzymam za Was kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleka32
Ooooo ranyyyyy!!! Jaka super relacja!!!! Cos mi sie wydaje ze ja nastepna opisze moje przezycia ;-)) Zobaczymy po wizycie jutro u lekarza ale jestem juz kilka dni po terminie wiec pewnie wyladuje w Narutowiczu w najblizszym czasie. Pozdrawiam dziewczyny i trzymajcie kciuki !!!!!! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solen
cześć:) @ andziaaa_82 Gratulacje i dzięki za sprawozdanie:) Zazdroszczę Ci, że jesteś już po i możesz cieszyć się Dzidzią:) Mam nadzieję,że dochodzisz szybciutko do siebie. chciałam jeszcze dopytać jak z jedzeniem w szpitalu: kiedy dostałaś pierwszy posiłek, ile ich w ogóle jest i czy musiałaś się jakoś szczególnie dożywiać swoim prowiantem? jestem na etapie pakowania biszkoptów, wafli ryżowych, itp itd i się zastanawiam, czy warto. znając siebie to jedzenie nie będzie pierwszym o czym będę myśleć po porodzie, ale może Mały mnie tak wymęczy,że trzeba będzie szybko uzupełnić zapasy energii ;) @ Aleka32 : powodzenia innym dziewczynom tez!!! ja tez zaczynam odliczanie-39tydzień. piszcie o swoich wrażeniach:) pozdrawiam i miłego, choć upalnego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść dziewczyny:) Ja chyba jako jedyna na tym forum rodziłam w Żeromskim:) Za ok. 2 tyg. kolejny poród i też stawiam na Żeromski:) Sale porodowe super,odnowione,położne baaardzo pomocne i sympatyczne a z czego byłam najbardziej zadowolona to fakt że przywiązują bardzo dużą uwagę do karmienia piersią,pomagają jak tylko mogą każdej mamusi:) Także jeśli jest jakaś chętna co do porodu w Żeromskim to POLECAM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziaaa_82
Będę trzymać za Was kciuki! Solen - co do jedzenia - ponieważ byłam po cc, to pierwszy posiłek dostałam po 24 godzinach i był to jakiś kleik dla dzieci. Nie mogłam również pić. Wcześniej tylko kroplówki. Nie wiem jak jest po sn. Posiłki są 4 o różnych porach. Bywało, że o 16 była już kolacja :) Warto mieć coś swojego do podjadania :) Pozdrawiamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inezzka ja tez jestem zdecydowana na zeromski:) takze jak juz bedziesz po to bede wdzieczna za jakies info-cokolwiek:) i udanego rozwiazania zycze, mi jeszcze troszke zostało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solen
andziaaa_82- dziękuję :) inezka1988-zaciekawiłaś mnie:) ja w sumie już zdecydowana na Narutowicza, ale tak z ciekawości: jak wyglada teraz w Żeromskim dostęp do toalet? dalej są na korytarzach? pytam bo koleżanka rodziła tam kilka miesięcy temu i generalnie była zadowolona, ale duża wada to jednak kolejki do toalet. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solen
witajcie:) któraś już po rozwiązaniu?:) Aleka32, jak u Ciebie?:) pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frida878787
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frida878787
Czy któras rodzila na ujastek ostatnio??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frida878787
gdziekolwiek w Krakowie, a moze sie opinia podzielic ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solen
Młode Mamy opiekują się pewnie swoimi pociechami:) ja postaram się napisać, jak będę po wszystkim, ale kto wie, kiedy to nastąpi ;) pogodnego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak już pisałam polecam narutowicza i tylko narutowicza. Po wpadce siostry na ujastku, omijam ten szpital szerokim łukiem. Ale to tylko moje odczucie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fan ujastka
Moja żona lezała w ujastku, 2 razy po 2 tygodnie na patologii ciązy, gdzie obsługa i lekarze sa na najwyższym poziomie. Oddział patologii, to sanatorium. Sale 3 osobowe z łazienkami i prysznicami. Wielki tv :D na scianie i tylko w automacie na korytarzu brakuje smakołyków bo sa zawsze wykupione..... Cesarka duża wada kręgosłupa wkłuli sie za 5 razem i poród to standartowy zabieg. opieka nad dzieckiem jest super, jesli mama sobie zażyczy to odwioza do sali noworodków i spi . środki przeciwbólowe na zyczenie , w każdej sali jest telefon i przychodzi siostra i daje, ja osobiscie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frida878787
Ja za pare tygodni bede miec tam cc ale nastawiam sie ok bo w koncu szpital i obsada naprawde niezła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneeska
frida to zycze powodzenia :) napisz jak bedziesz po wszystkim.Z jakich przyczyn masz cc? i z jakiej czesci kraka jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frida878787
kurdwanów :) a mam cc bo chce :) nie ma mowy o sn!! dla dobra dzidzi i swojego! :) dam znac po, mam na 20 cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kołowropek
?? ktos jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz w sumie cc to operacja wiec nie wiem czy tak bez wskazan kazdy sobie moze wybrac :) sn to szybciej dochodzisz do siebie i nie napierdziela jak po cc gdzie umierasz dwa tygodnie wiem bo kolezanka rodzila przez cc w Narutowiczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frida878787
widzisz, a ja mam około 4 kolezanek ktore pfrzez cc rodzily w tym roku, jedna tez w narutowiczu reszta na ujastek i kazda po tygodniu latała z jak z piorkiem w dupie, natomiast siostra po sn 3 tygodnie na dupie nie usiadła :) wiec moze lepiej nie wypowiadac sie co kto woli tylko zrobic jak sie uwaza i podzielic opinią "po". Takze mysle ze pod koniec sierpnia chetnie napisze jak sie czuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzmielina
frida878787 pleaseeeee... odezwij się jak już będziesz po. ja mam termin cc w ujastku na październik. bardzo jestem ciekawa Twoich wrażeń. prowadzi Cię lekarz z tego szpitala? bo mnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frida878787
tak, ze szpitala mam lekarza. Ok napewno dam znac ;) a czemu masz cc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, Ja rodziłam w szpitalu Rydygiera chyba niewiele tu takich osób, więc pozwolę się wypowiedzieć. Sala przedporodowa - nie wiem :-) Od razu jak przyszłam to pojechałam na porodówkę. Sala z porodem rodzinnym jest jedna, mi się udało że ją dostałam. Rewelacja, mąż ciągle był przy mnie, położne świetne, młode, wyrozumiałe, nawet mi masował plecy...coś wspaniałego, mimo tego mega bólu, wspominam to jak cud..:-) Jest też wanna w której kąpałam się dwa razy (super sprawa) bardzo odpręża. Po porodzie dzidziuś idzie do mamusi i kąpią go dopiero wieczorem. Sale poporodowe są 1 lub 2 osobowe - ja dostałam jedynkę z łązienką. Jedzenie dobre, warunki bardzo dobre. Wieczorem pielęgniarki dzwonią i proszą aby przyjść z dzidziusiem na pielęgnację (kąpiel, kosmetyka). Przy wypisie informują o wszystkim, udzielają porad itd. Nie wciskają mleka chyba że jest jużto konieczne. Więc podsumowując bardzo bardzo polecam, tym bardziej że nie mialam tam nikogo (moja dr prowadzaca byla z innego szpitala ) i nie dalam ani złotówki...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhgjkl
ja muszę mieć cc ze wskazań medycznych. jesteś umówiona bezpośrednio z lekarzem, że Cię będzie kroił? pytam, bo ja tak mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jang Mamuśka - dzięki za info,super,że akurat o Rydygierze,bo jestem zainteresowana tym szpitalem.Kiedy rodziłas? sa jakies godziny w ktorych maz moze przebywac w pokoju po porodzie,czy ogolnie luz i na non stopie? Moj gin pracuje w tym szpitalu dlatego raczej jestem na niego zdecydowana.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jang mamuśka napisz jeszcze proszę co trzeba mieć ze soba do porodu w Rydygierze.Dzięki z góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×