Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie mam pomysłów na obiad

Szukam przepisów na dania bezmięsne, zdrowe i tanie

Polecane posty

Gość nie mam pomysłów na obiad

U mnie w domu to ciągle mięso na obiad aż do obrzydzenia :o Chciałabym robić dla odmiany też dana z samych warzyw i dodatków np ryżu, jakieś smaczne i zdrowe i tak żeby chłopy pojadły ;) Mój mąż nie może za bardzo jeść smażonych potraw i musi zwracać uwagę na cholesterol. Macie jakieś przepisy na pyszne dania bezmięsne? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marchew,pietruszka,seler zetrzyj na tarce o grubych oczkach,cebule pokrój w maleńką kostkę,pieczarki w plasterki lub kostkę i podsmaż wszystko kilka minut na kilku( 3-4) łyżkach oleju.Następnie podlej wodą i duś aż wszystko będzie miękkie.Następnie w szklance wody rozrób pół łyżki mąki daj kilka łyżek śmietany i wlej do warzyw z pieczarkami,gotuj do momentu,aż utworzy się dość gęsty sosik,przypraw solą i pieprzem.Podaj z gotowanym ryżem lub kaszą gryczaną.Warzywa możesz używać wg uznania - takie jakie lubisz,możesz też wkroić dla "zdrowotności" natkę pietruszki,zielony koperek.Tanie i smaczne.Często tak robię bo za mięsem nie przepadam.Pozdrawiam.A jeśli robisz już mięso to lepsze już jest duszone lub pieczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz też zrobić łazanki = makaron łazankowy + ugotowana i drobno pokrojona kiszona kapusta + uduszone jw. warzywa z pieczarkami,doprawione pieprzem ( bez soli) kapucha na w sobie sól).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro
polecam strone kotlet.tv bardzo fajne przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pomysłów na obiad
znam tę stronkę ;) świetna jest i już korzystałam z ich przepisów i również polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryby w każdej postaci , zupy bardzo gęste tzn:dużo wszystkich jarzyn aż łyżka stoi,zapiekanki ziemniaczano-jarzynowe , sałatki , kremy, z nasion strączkowych wiele możliwości wejdż na stronę www.olejkujawski przepisy.pl dużo pyszności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawet taniej
Różnego rodzaju leczo, fasolka po bretońsku, łazanki jak ktoś polecił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Np omlety z warzywami Risotto z cebuka pieczarkami i papryka placki ziemniaczane z sosem pieczarkowo-paprykowym pierogi ze szpinakiem z sosem gorgonzola pyyyyyycha sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nalesniki z warzywami ( np cebula czerwona cebula biala marchewka por ) Podonie risotto jak pisalam wyzej siekasz drobniutko cebule smazysz na niewielkiej ilosci oliwy, potem tak samo robisz z pieczarkami i papryka cy jakimi warzywami chcesz. Podsmazone warzywa mieszasz z ugotowanym wczesniej ryzem zalewasz niewelka iloscia bulionu i gotujesz na wolnym ogniu przyprawiasz czym lubisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danie troszke drogie ze wzgledu na cene ryby ale warto kup sandacz pokroj na kawalki delikatnie obsyp pieprzem cytrynowym odstaw do lodowki. Na maselku podsmaz posiekanego drobno pora a nastepnie dodaj zoltko zmieszane z 1/3 kieliszka bialego wytrawnego lub polwytrawnego wina mieszaj chwille poddus. Na koniec na mieszance uoz rybe przykryj dus max 10 minut rewelacyjne z ryzem albo piree

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pomysłów na obiad
Dziękuję Wam 🌼 Kacia możesz podać przepis na te pierogi ze szpinakiem? tzn sam farsz i jak zrobić ten sos bo jeszcze nie robiłam takiego ;) I oczywiście proszę o więcej :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie :) Szpinak mrozony lub swiezy smazysz na maselku dodajesz kilka zabkow czosnku lekko solisz. Mozna dodac jakis serek plesniowy ale z uwagi na sos ja nie daje. Tym farszem nadziewasz pierogi i gotujesz :) SOS Na wolniutkim ogniu podgrzewasz smietanke do zup i sosow polecam laciata i wkruszasz do niej gorgonzole. Mieszasz caly czas aby sie nie przypalilo i nie przywarlo :) Sos powinien byc gestszy mozna tez dodac jeden drobniutko posiekany zabek czosnku. Sosem tym polewasz pierogi idealny ez jest do smazonych poledwiczek wieprzowych z piree ziemniaczanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja lubie mieso maz tez wiec co do dan wegetarianskich cienko ze mna Moze kotleciki ziemniaczane z sosem piaczarkowym lub pieczarkowo paprykowym albo leczo warzywne Albo pierogi z porem i kurkami zapiekane w topiku ze przyjezdzaja rodzice chyba cos tez pisalam na jakies dania zajrzyj :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No albo zapiekanki makaronowe ja tam na ogol wrzucam kielbaske ale mozna bez np cebula papryka jako ser zolty por pomidory :)Makaron wczesniej ugotowac oczywiscie poczekac az wystygnie podsmazyc na maselku dodawac warzywa przyprawic wg uznania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pomysłów na obiad
kacia super dziękuję ;) te pierogi na pewno zrobię bo brzmią pysznie :) szkoda, że takie kaloryczne :( Mąż musi uważać co je i nie jeść zbyt ciężkich potraw ale znowu nie poje samymi warzywami :( a zapiekanki makaronowe zamiast z mięsem czy kiełbasą robie z tuńczykiem ;) Kotlety ziemniaczane też znam i robiłam ale muszę unikać częstego smażenia więc i placki ziemniaczane (które uwielbiam), kotleciki z ziemniaków są rzadko. Na te pierogi mi ochoty narobiłaś, zrobię w poniedziałek bo aż ślinka cieknie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pomysłów na obiad
a mięso też lubimy ale przyda się mała odmiana, zwłaszcza teraz w okresie letnim kiedy warzywa są dużo tańsze ;) no i oczywiście trzeba zacząć w końcu się zdrowo odżywiać. Już dawno zrezygnowałam ze schabowych itd, robię teraz duszone mięsa w sosie lub pieczone ale chciałabym, żeby warzywa zamiast być tylko dodatkiem były daniem głównym bo ileż można jeść codziennie mięso :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie masz za co dziekowac :) Pozdrawiam :) A krokiety albo paszteciki z warzywami do barszczu??? Tez sa pycha Moze smaz na oliwie??? Zawsze to zdrowiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to salatka co prawda z miesem ale.... Kurze cycki pokroj drobno dodaj sosu sojowego papryki ostrej przyprawy do kuraka i odrobine chili wcisnij dwa zabki czosnku posiekanego przez praske dokladnie wymieszaj i daj do lodowki najlepiejn na cala noc. Potem to mieso zgrilluj posiekaj drobno poszarp wlasciwie salatk zielona na tym poloz kurczaka na to daj pokrojone drobno plasterki mozarelli cebule czerwona i pomidorki albo koktajlowe albo zwykle :) delikatnie minimalnie pokrop sokiem z cytryny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam pomysłów na obiad
ale na oliwie np z oliwek można wszystko smażyć? mam w domu i czasami na niej podsmażałam mięso, nie było złe tylko zastanawiałam się czy nadaje się do smażenia wszystkiego zamiast oleju. Paszteciki to dobry pomysł bo w sumie sie je piecze ;) Krokiety też czasami są, co prawda rzadko ale są :) Przypomniałaś mi o barszczu bo dawno nie robiłam :p Ma ktoś może przepis na dobry barszcz ukraiński? Na necie są ale każdy inny i nie wiem który lepszy a może ktoś będzie miał jakiś sprawdzony. Teraz uciekam bo za chwilę goście przyjdą ale zajrzę tutaj jeszcze wiec piszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wszystko ale ja smaze np kuraka albo poledwiczkie wieprzowe Placki ziemniaczabe makaron do zapiekanek na niewielkiej ilosci oleju a jak smaze nalesniki to robie tak rozgrzewam patelnie na widelec nadziewam kawalatko sloniny rozcieram po patelni i juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze zupa cebulowa?? Co prawda ona jest na raczej zimowe dni bo rozgrzewa ale napisze jak ja robie Kilka ladnych cebula kroje na polplastry cienko i podsmazam na masle. perzyprawiam sola ziolowa papryka ostra szczypta pieprzu ziolowego chilii i ziolami prowansalskimi :) dusze to az bedzie miekka ale zeby nie zbrozowiala. Do wywaru miesno-warzywnego takiego jak na rosol wrzucam ta cebule i gotuje na wolnym ogniu dosc czesto mieszajac. Podaje z grzankami posypana parmezanem albo serem kozim w malych miseczkach. A grzanki to banal kroje chlebek najlepiej 2-3 dniowy aby byl czerstwy najlepszy jest w drobna kostke i smaza\e raczej na olowie z oliwek posypuje szczypta bazylii :) Grzanki daje na samym koncu posypuje serem :) mozna tez posypac jakimis ziolami np siwezymi drobno posiekanymi. taka zupa jest pyszna sycaca i super rozgrzewa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a pstrag np z grilla albo losos??? Owszem rybki sa drogie ale raz na jakis czas czemu nie?? ja robie tak pstraga posypuja sola ziolowa i pieprzem cytrynowym delikatnie mnimalnie skrapiam sokiem z cytryny zawijam w folie aluminiowa szczelnie i na jakies 2-3 godzinki wstawiam do lodowy ;) Grilluje tez w folii do tego pomidorki i maselko ziolowo-czosnkowe :) Maslo musi byc mieciutenkie wciskasz do niego 4 zabki czosnku drobniutko posiekane szczypte chilli i troszke ziol ( bazylia oregani\o ziolwa prowansalskie co chcesz ) dokladnie mieszasz lekko solisz i gotowe. taki pstrag jest pycha z mlodymi opiekanymi ziemniaczkami albo bagietka swiezutenka wlasnie z tym maselkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Kopytka polane topionym masłem z białym serem, - kluski śląskie z sosem pieczarkowym, - placek ziemniaczany pieczony na blaszce, - zupy pomidorowa,ogórkowa,szczawiowa z jajem,fasolowa,krupnik,pieczarkowa , warzywna,kartoflanka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
to co dzisiaj zrobilam na obiad (samiec zadowolony) nalesniki z maki razowej, smazone na patelni beztluszczowej do tego nadzienie z pieczarek (podsmazanych na teflonie z odrobina masla dla smaku) i kielkow na patelnie (mozna je kupic w wiekszych sklepach i supermarketach w plastikowych pudeleczkach), mocno przyprawione pieprzem i sosem sojowym grzybowym do tego tzatziki (gesty jogurt z czosnkiem i tartymi ogorkami) i duza porcja salaty z pomidorami moim zdaniem - pycha : ) i zdrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj na kolację zrobiłam roladki z łososia z twarożkiem, na danie obiadowe to nie za bardzo, ale na lekką kolację polecam, potrzebne są tylko twarożek ze szczypiorkiem, ja akurat miałam hochland, łosoś wędzony w plastrach, koperek i cytryna, twarozek zawinąć w łososia, skropić cytryną, posypać koperkiem i jeść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do lososia na lekka kolacje albo na przystawke :) Bagietke pokroic na cienkie kromeczki lekko podpiec w piekarniku.Posmarowac cieb\niutko malem. Serek wiejski odsaczyc z wody wymieszac z bazylia i 2-3 zabkami czosnku delikatnie posolic. Posmarowac tym bagietke na to polozyc cienki plasterek lososia wedzonego delikatnie pokropic sokiem z cytryny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa z soczewicy jest pyycha
gęsta i pożywna a co wazne mało kalorii i mozesz jeść bezkarnie ja robie tak : http://kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt.php?id_o=1088 z tym ,że soczewicy nie mocze na noc bo po prostu nie ma takiej potrzeby -wystarczy ok pół godz . Nawet moje dziecko -niejadek lubi te zupę Mozesz zrobić tez troche gęściejszą i np na udkach drobiowych i taki a,la gulasz ...🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×