Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taka jedna babka z kafeeee

jak zrobić dobrego mielonego? dajcie przepis

Polecane posty

Gość taka jedna babka z kafeeee

jak w temacie moze macie jakis fajny rpzepis na mielonego zawsze ma takie same moze warto cos zmienic napsicie jak wy robicie mielone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie w sumie tradycyjnie Ale czesto dodaje startego,surowego ziemniaka-dodaja miekkosci kotletom,odrobine zimnej wody,drobno pokrojone pieczarki,natke pietruszki Zadnej bulki nie dodaje I zamiast jajek same zoltka..duzo przypraw..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna babka z kafeeee
a jakie te przyprawy bo ja zawsze dawałąm tylko sól i pieprz cebula i czosnek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cząber,papryka,cebulka granulowana,czasem kurkuma badz bazylia,pieprz ziolowy lub cytrynowy Nie wszystkie naraz,roznie kombinuje Czasem dodam pol lyzki chrzanu lub musztardy..dla ostrosci Ser zolty tez mozna dodac,nawet drobno pokrjona kapuste-wtedy wychodza takie golabkowe-tym bardzie jak sie doda troche ugotowanego ryzu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość error error
likto dobrze pisze Pomyslow na mielone jest masa Ja dodaje nawet starta marchewke,szczypiorek Przemycam w ten sposob warzywa dla dziecka niejaDka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
error error - też tak kombinuję z warzywami!!!Moje mielone to pół na pół mięso indycze i łopatka wieprzowa.ugotowane i zmiażdżone 2 marchewki, 1 pietruszka,kawałek selera,natka z pietruszki,"uduszone z cebulą" pieczarki.Zmielone mięso mieszam z rozgniecionymi warzywami,dodaję zieleninę 1 jajo i przyprawiam do smaku solą i pieprzem i zmiażdżonymi 2-3 ząbkami czosnku.Dobrze mieszam,jeśli jest zbyt rzadkie dodaję kaszy manny 2-3 łyzki,jeśli za gęste trochę zimnej wody.Formuję kotlety i wewnątrz faszeruję je pieczarkami.Smaruję z obu stron cienką warstwą musztardy sarepskiej i otaczam albo w bułce tartej albo w sezamie i smażę na złoty kolor.Pieczarki można wmieszać do masy mięsnej jak nie chce się mieć kotlety faszerowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolajna 109
MARGOLKA SUPER-Dalas mi kolejne inspiracje Likto tez dobrze kombinuje-ja lubie takie wlasnie golabkowe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze też dodać woreczek ugotowanej kaszy gryczanej(jeśli ktoś ją lubi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolajna 109
kaszy? dobrze smakuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja do mielonego daję
obgotowane starte na drobnych oczkach pieczarki. Pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mielona wolowina + jajo (jedno na 0,5 kg) + kilka lyzek siemienia lnianego albo otreby (to zamiast bulki) + duzo czosnku i majeranku/czabru + sol i pieprz wg. uznania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolajna 109
margolka pobieglam specjalnie do sklepu po kasze I zrobilam tak-mielone indycze,cebulka,dwa jajka,przyprawy,ugotowany worek kaszy.. I powiem jedno-w zyciu lepszych mielonych nie jadlam:) dzieki kochana;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja proponuję zawinąć
serek w środku! Albo topiony, albo plasterek zwykłego (zwykłego albo lepszego :-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
likto- gołąbkowe są też ekstra, też je robię,czasem dla urozmaicenia smaku dodaję 1-2 łyżki koncentratu pomidorowego.O rany zrobiłam się głodna!!!!!!!!!!!!!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a hja dodaję
zmielone grzyby suszone. Wtedy mielone też sa fajne troche inne od tradycyjnych. Z kaszą jeszcze nie jadlam, trzeba spróbować bo smakowicie to brzmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a hja dodaję
zapomniałam jeszcze o szczypcie imbiru i gałki muyszkatołowej. Moja teściowa tak robiła, były pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ummm. dwa super pomysly - z kasza i z grzybami mielonymi :) mam caly sloik 'proszku' grzybowego wiec zrobie mielone z kasza i smakiem grzybowym :) to bedzie cos :) uzyje indyczyny albo wolowiny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z kawalkiem twardego sera w srodku tez brzmi niezle :) cebulka, pieczarki - napewno pyszne, ale troche za duzo roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rgdrhyftrhfjj
a jak zrobić te mielone z kaszą bo nie czaję? jaka kasza gryczana? duzo jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filolemons
mielone z psa przemielone razem z buda pewnie;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mięsa (najlepiej mieszane) ja kupuję indycze i łopatkę wieprzową ok. 50 60 dkg.mielę Gotuję wg przepisu na opakowaniu.Studzę,dodaję ją do masy mięsnej ,wbijam 1 jajko.Gotuję 2 marchewki,1 pietruszkę i kawałek selera,miażdżę na papkę.,20 dkg pieczarek kroję w drobną kostkę razem z drobno pokrojoną cebulką , podsmażam parę minut a następnie duszę do miękkości,dosmażam aby woda odparowała,Dodaję do mięsa,kaszy i warzyw.Wyrabiam masę na kotlety,doprawiając ją solą i pieprzem(pieczarkami można faszerować kotlety) cienką warstwą musztardy sarepskiej smaruję kotlety z obu stron, otoczyć w bułce tartej lub sezamie i smażę na złoty kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś mi chyba komputer żarty robi i je wyrazy!!!! Miało być Mięsa (najlepiej mieszane) ja kupuję indycze i łopatkę wieprzową ok. 50- 60 dkg.mielę.1 woreczek kaszy gryczanej gotuję wg przepisu na opakowaniu.Sorki :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rgdrhyftrhfjj
na 50-60 deko mięsa woreczek kaszy gryczanej to nie za duzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolutnie nie, ja daję czasem jeszcze więcej ,przecież jeden woreczek to 10 dkg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolajna 109
ja dodalam niecaly woreczek kaszy Tym razem nie dodawalam zadnych warzyw-poza cebula.Dwa jajka,ale wystarczy tez jedno I mialam dobre miesko indycze-a jednak mieso to podstawa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotlety mielone to duże pole do popisu,można je robić na wiele sposobów.Faszerowane , wymieszane z kaszą gryczaną,jaglaną , ryżem,posiekanymi jajkami na twardo,pieczarkami,zieloną pietruszką,kaszą jęczmienną, ugotowanymi i przepuszczonymi przez praskę ziemniakami.Faszerowane kapustą z grzybami,duszonymi warzywami,pieczarkami czy jajkami przepiórczymi.Wszystko zależy od kucharki, co lubi i w jakich ilościach,od przypraw.Ale co prawda to prawda mięso jest na I miejscu.Musi być dobre gatunkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba jestem slepa z rana
ale ta kasza ma być gryczana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×