Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość taka jedna babka z kafeeee

jak zrobić dobrego mielonego? dajcie przepis

Polecane posty

Gość chyba jestem slepa z rana
a już widzę :o Czytałam cały topik a przegapiłam Twoją krótką wypowiedź :) Jutro zrobię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margolka66 też tak robię ...i stwierdzam że smakują lepiej niż te tradycyjne:) tak więc autorko do dzieła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolajna 109
no wlasnie..jak jest marne mieso to zadne pieczarki, kasza czy warzywa mu nie pomoga..A jak dobre mieso to te dodatki tylko wzbogaca jego smak A cos innego z mielonego niz kotlety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z mięsa mielonego
robiłam klops zapiekany w sosie grzybowym. Sos oczywiście z grzybów (kurki+podgrzybki). Na oleju + oliwa zeszklić cebulę, dodać grzyby, usmażyć. Gdy grzyby są miękkie dodaję sporo koperku + śmietanę 18% . Tym sosem polewam kolps na pół godz przed wyjęciem z piekarnika. Podaję z ziemniakami z wody, na surówkę robię sałatę +oliwa+sok z cytryny+ sól

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZASZŁYKI Z MIĘSA MIELONEGO 0.5 kg mieszanego mięsa mielonego,(cielęcina+ indyczyną 15 dkg dobrego wędzonego boczku 1 jajko kilka łyżek bułki tartej 2 ząbki czosnku 1 cebula bułka tarta wymieszana z sezamem sól, pieprz Sposób przyrządzenia: Cebulę i czosnek obrać , posiekać i zeszklić na niewielkiej ilości oleju. Mięso wymieszać z bułką tartą, cebulą, czosnkiem i jajkiem. Przyprawić. Z masy formować małe kulki i lekko je spłaszczyć. Każdą obtoczyć w bułce i ziarnach sezamu. Na drewniane szpadki do szaszłyków, uprzednio namoczone w wodzie, nabijać delikatnie 1 kulkę mięsną ,mały plasterek boczku i tak na przemian,piec przez 15 minut w dobrze nagrzanym piekarniku.200- 220 st,C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba jestem slepa z rana
ja z mielonego robiłam chili con carne :) Pycha! z tym, że jak ktoś nie lubi ostrych potraw to odradzam. Ja osobiście uwielbiam, można zrobić też w delikatnej wersji ale mi taka nie smakuje. Poza tym pulpety, spaghetti, szaszłyki, rolady nadziewane na różne sposoby. Tylko fakt, trzeba mieć dobre mięso bo takie w paczkach są okropne :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba jestem slepa z rana
a i jeszcze zapiekanki z mięsem mielonym, ziemniaczana lub makaronowa :) Osobiście makaronową wolę z tuńczykiem ale z mielonym też jest dobra. I najlepsze lasagne i musaka! Mniam, ale roboty z tym trochę jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba jestem slepa z rana
a i jeszcze to: http://www.wielkiezarcie.com/recipe23192.html robiłam ostatnio na grillu i powiem, że wyszło przepyszne ;) Goście zachwalali i chyba najwięcej tego poszło :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×