Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ola.88

Robot kuchenny

Polecane posty

Gość Ola.88

Prosze o pomoc bardziej doswiadczone w tym temacie. Poszukuje robota k uchennego ktory bedzie: 1) zagniatal ciasto 2) scieral ziemniaki na placki 3) mielil mieso Moglby jeszcze kroic warzywa w kosteczke i wyciskac soki:) Czy ktos moglby mi polecic jakiegos dobrego robota ktory bedzie wykonywal te 3 glowne czynnosci na ktorych najbardziej mi zalezy? I czy taki w ogole istnieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola.88
I jeszcze zapomnialam napisac ale rownie wazne jest zeby czesci mozna bylo myc w zmywarce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola ja mam
robota siemens mk55400 jestem z niego super zadowolona ale nie mieli mięsa bo nie ma typowej maszynki natomiast jak nie chce mi sie wyciągać maszynki do mielenia wrzecam miesko do robota i nożami tnie ze mam mielone także żaden problem bo ma świetne noże jakbys miała pytanie odnośnie robota tego to pisz a looknij w necie co to za robot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuszuszuuuuuuu
mam robota wieloczynnościowego,użyłam go parę razy,zniechęca mnie mycie myłam ręcznie,bo nie chciałam stępić nożków to raz-a po drugie mam małą zmywarkę fajne było to,że nie musialam przy nim stac,gdy ubijałam śmietanę co do rozdrabniania-szatkowałam kapustę-po pierwsze,żeby zmiesciła się w otwór (z pozoru dosc duży) musiałam ja pokroic na dosc małe kawałki (takie półksiężyce) robot między miejscem gdzie się wkłada,a tarczą tnącą muszą miec odstęp,żeby tarcza mogła się obracać i właśnie przez ten odstęp do pojemnika wpadały końcówki,dosc spore- liści podobnie z marchewką jesli szykowałabym przyjęcie na 15 osób to może by to było do przejscia,ale przy 4-osobowej rodzinie-za dużo pracy i odpadów bo normalnie kroję kapustę na pół i ścieram na szatkownicy-i to jest naprawdę szybciej robiłam też tiramisu-za długo chyba ubijałam (?) ,albo źle dopasowałam prędkość -nie wiem,w kazdym razie nie wyszło (lejące było),więcej próbować nie będę ... zrobiłam specjalnie miejsce w spiżarni,żeby miec pod ręką wszystkie części,żeby nie trzeba było "nurkować" w kartonie,czy wszystkiego przestawiac,aby dostać się do akurat potrzebnej czesci i własnie sie zastanawiam,czy nie wrzucic tego z powrotem do pudła aha-w ziemniaki (u nas placki tylko ja lubię)-preferowanym wg intrukcji nożem nie mielą się na gładką masę,natomiast jesli chciałabym tarczą to ma za duże oka (a kupiłąm go,bo wymieniałam laptopa na mniejszy (i tańszy) i musiałam coś dokupić jeszcze (a wiele razy zastanawiałam się nad robotem-okazał się niudanym zakupem) jeśli gotuje się tylko dla rodziny to wg mnie szybciej,czysciej i bez marnowania można przygotować dania tarką,mikserem ręcznym i malakserem-ja to wszystko mam... naprawdę zastanów się dobrze czy będziesz z niego korzystać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuszuszuuuuuuu
jeszcze jedno-chociaz wiem,ze to drobiazg,ale własnie podczas ubijania smietany-prosta rzecz,tylko zamiast miski i recznego robota,ktory jest pod ręką trzeba zmontować cały system-przyniesc podstawę z silnikiem,wkręcić w nią miskę,zamontowac łopatki,nałożyć pokrywkę a miska jest dosyc duża,więc to co w niej zostaje lepiej przełożyć do innego naczynia,bo w lodówce ledwie sie miesci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola.88
Nie no decyzja jest juz przemyslana, wiem z doswiadczenia ze jesli trzeba robota wyciagnac z najdalszego kata szafki to lepiej pokroic recznie:D Dlatego juz mam wyznaczone miejsce na szafce gdzie bedzie stal, zeby byl zawsze pod reka. Placki lubie i ja i moj chlopak wiec mysle ze ewentualne przyszle dzieci tez beda lubily;) Poza tym dopiero kompletuje artykuly kuchenne, sprzety itd, dlatego chcialabym kupic cos co bedzie zawieralo w sobie wszystko, nie chce miec pojedynczych maszynek do mielenia miesa, sokowirowek itd, bo nie lubie zagracania. Jesli chodzi o to ze zostaja scinki ziemniakow i marchewek podczas tarcia to moja mama zakladala odpowiednia do tarcia nakladke i dodtakowo jeszcze zakladala nozyki wiec jakos to dawalo rade ale ona miala robota MPM Krysia ktorego absolutnie nie polecam nikomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki....
Jeśli chodzi o krojenie w kostkę, to jeszcze nie spotkałam się z takim urządzeniem, a tak bardzo mi go brakuje. Krojenie w kostkę, to nie to samo, co w plasterki, robot tego niestety nie "umie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola.88
No wlasnie tak sie zastanawiam czy jakis madry wymyslil juz robota krojacego w kostke, mala i duza:)Mialam nadzieje ze jednak ktoras z Was potwierdzi ze juz taki robot jest, a Ty mi odbierasz resztki nadziei;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola.88
Ponawiam pytanie czy ktoras ma robota boscha? i czy ma mu cos do zarzucenia?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franuś
Nie chcę zeby ktoś powiedział że jestem konsultantką tym badziej że kiedyś wspomniałam o Thermomixie, jeśli jesteś początkująca i kompletująca sprzęt to weź sobie na raty thermomix jedna to rzecz a robi praktycznie wszystko myjesz tylko miskę i pokrywkę i to wszystko mam go od kilku lat gdybym wiedziała wcześniej na pewno bym nie gromadziła innego sprzętu - stoi sobie na blacie kuchennym bo jest mi potrzebny każdego dnia niekiedy kilka razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosposiaaaa
zgadzam sie co do krysi, jeden wielki bubel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franuś
czy masz na myśli powyższy robot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuszuszuuuuuu
Ola,ja mam robota niejako pod ręką,napisałam,ze w spiżarni,ale spiżarnię mam tuż obok kuchni (zabudowana spora wnęka,mam tam też lodówkę i pralkę) więc robot stoi na wierzchu,zajmuje 1,5 półki -własnie po to,zeby miec do niego łatwy dostęp,a i tak nie korzystam nie wiem,co Ty chcesz postawić na szafce 28 części?? jak chcesz zrobić np.mielone i surówkę to po zmieleniu mięsa musisz miskę wymyć i dopiero brać się za przetwarzanie jarzyn,a cebuli i tak w kostkę nie pokroi :-) mam robota firmy kenwood multipro ,oprócz tych trzech czynności ma sokowirówkę,wyciskacz do cytrusów,młynek do kawy,ziół i orzechów,tarczę ścierającą ziemniaki na kopytka i parmezan i krojenie ziemniaków na frytki (no i tarki,szatkownica ,mikser,trzepaczki do piany i śmietany) ale i tak to zakup do doopy :D idę zerknąć na thermomix,może będę żałować że nie mam takiego,no ale jak pisałam musiałam się zdecydować od razu bez rozeznania w temacie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franuś
wczoraj zrobiłam ciato kruche na babeczki chwila moment i krem czekoladowy do nich, placki ziemniaczane - ziemniaki wrzucić do miski dodać pozostałe składniki i 1 minutka można smażyć, niedługo sezon truskawek w zeszłym roku robiłam dzem kolor piękny i bardzo smaczne (wrzucasz sam miesza, miele, zagotuje i wsio) przyciskasz wsteczny i owoce są w kawałkach w jakich chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola.88
Chodzilo mi o to ze robot bedzie stal na wierzchu a na czesci wygospodaruje jakas szuflade, w koncu garnki, noze i deski do krojenia tez musze wygrzebac z szafek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franuś
Ola części do tego robota nie muszą leżeć w szufladzie bo ich nie ma, całoć to robot miska i przykrywka no może kopystka taka łyżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jestem posiadaczką robota wielofunkcyjnego Siemens MK55400 i wczoraj okazało się że mam problem z zastosowanieniem sokowirówki. Niestety nie pomogła instrukcja, czy jest jakaś osoba która używała sokowirówki i wie jak zamontować sito aby wydobyć z owoców sok???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam robota Bosch Mum 54420 plus dodatkowo przystawka do krojenia w kostke BOSCH MUZ5CC1 Cube Cutter!Naprawde warto polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natakuku
ja robota kuchennego mam boscha, kupiłam jakiś czas temu na selgros24 i jestem bardzo zadowolona ze sprzętu! najfajniejsze jest to że można w nim prawie wszystko robić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Farta
Hm, jestem zadowolona ze swojego robota. Kupiłam na stronie kohersen.pl . Funkcji jest chyba kilkanaście. Na pewno to co wyróżnia ten sprzęt to zainstalowana indukcja. Szybko można podgrzać rzeczy. Oczywiście jakość 1 klasa – elementy ze stali nierdzewnej itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, jestem Ola, konsultantka marki Russell Hobbs. Ja osobiście poleciłabym Ci Robota Kuchennego Aura marki Russell Hobbs. Ma wiele końcówek wymiennych, dzięki czemu jest bardzo funkcjonalny. Potrafi kroić, mieszać, szatkować czy ubijać wszelkie składniki aż do uzyskania pożądanej konsystencji. Ma nawet końcówkę do mielenia, przeznaczoną dla ziaren kawy, przypraw i orzechów. Urządzenie ma 1,5-litrową miskę na jedzenie oraz 1,5-litrowy dzbanek przeznaczony dla smoothie, zup czy sosów. Czytałam o nim wiele pozytywnych komentarzy na forach a nawet blogach. Sama także wyprobowałam i szczerze powiem, że to naprawdę fachowy pomocnik w kuchni. Nie zacina się, łatwo czyści, nie zostawia grudek. Polecam wypróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo możliwości daje Speedcook. Myśmy go dostali na prezent ślubny i powiem, że się przydaje. Sporo staramy się gotować w domu, raczej nie jemy na mieście, a taki sprzęt na pewno ułatwia i przyśpiesza całą robotę. Można zdrowo, lekko zjeść ale też w takim robocie bardziej wykwintne danie można sprawniej zrobić. No i ostatnia sprawa, że jedno urządzenie zastępuje kilka a nawet kilkanaście, także od razu więcej miejsca w szafkach się zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
noo kenwood jest spoko znana marka ale nie miałem przyjemności. Ten model wygląda na mocny a to najwazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×