Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość xkjojdkjmlb

Brzydkie pelargonie zwisające

Polecane posty

Gość xkjojdkjmlb

W tamtym roku miałam piękne i bujne,a teraz kupiłam ładne,ale jakieś 2 tyg po posadzeniu zbrzydly.Rosną w donicy na nóżce i tak nieładnie zwisły w dół,a środek donicy został pusty,zamiast sie po niej rozkrzewić.I wyblakły,a stoją na balkonie wschodnim,więc nie mają bardzo dużo słońca....Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xkjojdkjmlb
Nikt nic nie poradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ta donica ma odpływ wody ( to znaczy czy ma u spodu dziurki),bo jak nie to może się zaparzyła albo korzonki pogniły!!!!Wtedy właśnie będzie wyglądała jak 7 nieszczęść:o Jeśli ma to może trzeba ją podlać nawozem do pelargonii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janker
Pelargonie lubia słońce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xkjojdkjmlb
Zasilam nawozem Planton K. Ta donica nie ma dziurek,bo jak pisałam,jest to taka duża stojąca na nóżce i nie miała od nowosci a jakbym zrobiła to woda lałaby sie po tej nóżce.Ale często miałam kwiaty w takich i nic sie nie działo....No ale jeśli to mialaby być przyczyna to będe kombinować z tym odplywem. A co mam zrobic żeby one sie ładnie rozkrzewiły na całą szerokość donicy?Bo posadziłam 3 sadzonki i teraz każda zwisła w dół w swoją stronę a środek donicy straszy czarną ziemią :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosadż jeszcze pelargonie albo zrób kompozycje z innymi roślinkami Spróbuj uszczyknąć wierzchołki , wtedy pójdą na boki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirazka
No i zainwestuj w jakiś nawóz do kwiatów kwitnących - zaczyna się dopiero okres kwitnienia więc może w ten sposób też się wzmocnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kup pelargonię krzaczastą( nie zwisającą) i posadz na środku, w pustym miejscu. W tych już posadzonych możesz uszczknąć dość wysoko sadzonkę, wtedy też się rozkrzewi( trochę póżniej zakwitnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tgoiklghx
a dziure w dupie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×