Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kuchenna rewolucjaaaaaaaaaaa

IMPREZA - co by Was bardziej ucieszyło ?

Polecane posty

Gość kuchenna rewolucjaaaaaaaaaaa

Mam mały dylemat i wierzę w to że mi pomożecie :) W sobotę robię mini urodzinowe spotkanie.Będą teście,męża babcia oraz szwagierka z mężem.Są to ludzie tradycyjni jeśli chodzi o jedzenie oraz za długo nigdy nie posiedzą - 1 góra 2 godziny i chcą iść do domu. Kiedy gości zapraszałam mówiłam "na ciacho i kawę". Mają przyjść o 16,zapowiada się upal i pomyślałam sobie o czymś takim. WERSJA 1 : - tarta ze śliwkami i migdałową kruszonką lub ciasto shrek - mini eklerki (sama bym zrobiła) - sałatka owocowa -ewentualnie lody WERSJA 2: - jakieś ciasto a reszta domowych mini wypieków (eklerki,babeczki itd) - sałatka owocowa WERSJA 3: - mini wypieki - 2 sałatki Wiem że wszystkie wersje są podobne.Ale liczę na pomoc,sugiestę ,a moze dacie swoje ciekawe propozycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w sumie podbnie jest
Ja nie lubię imprez na słodko, ale wydaje mi się, że ciasto (na świeczki chociażby :p), kilka mini wypieków, owoce i lody to dobra opcja. Do tego dobrze schłodzone białe wino, ewentualnie różowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w sumie podbnie jest
Ale jako ja zamieniłabym mini wypieki słodkie na wytrawne muffinki i wytrawne babeczki kruche nadziane jakąś sałatką, lub pasztetem jakimś czy inną pastą (z oliwek na przykład).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra sałatka,np. moja ulubiona z gotowanymi pieczarkami i udkiem wędzonym,roladki z łososiem i szpinakiem, szarlotka lub sernik ,babeczki z owocami i owoce - winogrona,arbuzy.Lody i dużo napoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wersja 3 najlepsza chyba
według mnie bo sama ciasta bym nie jadła tylko sałatki :p Nie lubię też imprez na słodko. Jak już nie chcesz się bawić w gotowanie dań na ciepło to sałatki + jakieś przekąski typu szynka, ogórek itd i ciacho do kawy bedzie ok. Nie rób samych slodkości bo to zamula a już słodkie wypieki i do tego słodka sałatka owocowa odpada. A może upiecz do sałatki kiełbaski na grillu lub w piekarniku? Szybko natniesz kiełbachę, włożysz do piekarnika i w tym czasie możesz zająć się gośćmi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchenna rewolucjaaaaaaaaaaa
Teraz to dopiero mam mętlik :D Właśnie to są takie osoby które właśnie urodziny czy imieniny by obchodzili tylko na słodko....I ja właśnie tak pod nich kombinuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo szaszłyki mięsno warzywne, lub udka pieczone,pomidory w majonezie lekko czosnkowym pod" pierzynką" z żółtego sera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchenna rewolucjaaaaaaaaaaa
margolka66 ----Jak robisz tą sałatkę z pieczarkami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro to ma być tylko
na słodko i goście przychodzą na krótko myśle, ze najlepsza jest opcja 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wersja 3 najlepsza chyba
Ogólnie to ja się zapcham jednym kawałkiem ciasta do kawy a później wolałabym przekąsić coś na słono typu sałatkę i kiełbaski ;) szaszłyki też są dobrym pomyslem z tym, że więcej roboty ale tak samo możesz przygotować wcześniej a później w trakcie jedzenia ciasta i picia kawy piec w piekarniku ;) Ja ogólnie zrobiłabym coś takiego bo same słodkości to tak nie bardzo :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchenna rewolucjaaaaaaaaaaa
Właśnie chcę uniknąć ciepłych posiłków.Nie dlatego że jestem leniwa :D Wręcz przeciwnie ,lubię gotować ;) Problem polega na tym że oni praktycznie przychodzą po obiedzie. I zawsze jak robiłam po swojemu czyli full zastawiony stół to oni zawsze pełni i nic praktycznie nie jedli.Dlatego tym razem chcę zrobić tak jak oni zawsze robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszę Ci przepis na dużą porcję a ty możesz zrobić z 1/2 składników: 10 jaj ugotuj na twardo i pokrój w średnią kostkę,2 spore udka wędzone ,mięso obedrzyj i pokrój w kostkę,2 czerwone (surowe) papryki też w kostkę,0,5 kg pieczarek pokrój w kostkę i ugotuj ( ok 30 min) odcedź,ostudź.2 pory pokrój w cienkie półkrążki i posól odrobinę.2 puszki kukurydzy (odcedź wodę).Wszystkie składniki wymieszaj z majonezem + 1 łyżka musztardy sarepskiej .Dopraw solą i pieprzem.Jest naprawdę smaczna (majonezu daj wg własnego uznania):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchenna rewolucjaaaaaaaaaaa
Sałatka musi być pyszna :D Koniecznie ją zrobię :D Tym bardziej że moi goście takiej na bank nie jedli ;) Tak więc sobie pomyślałam że zrobię : tarta ze śliwkami i migdałami sałatka owocowa - częśc na słodko z alkoholem a częśc na pikatnie ;) 2 sałatki - 1 tą co podała margolka a nad drugą pomyślę ;) Tak juz lepiej wygląda jeśli chodzi o jedzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuchenne rewolucjeeeeeeeeeee
Łososia to bym wędzonego nawet zjadła bo lubię ryby,ale szpinak odpada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mały odkrywca
kurde tyle wszystkiego ze nie wiedziałabym za co się brać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie by ucieszylo: salatka z owocow salatka na slono lody + owoce ew. tarta ze sliwkami ciasta i drobne wypieki nie koniecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam że jeśli goście mają przyjść tuż po obiedzie i być tylko godzinkę to bez sensu jest podawać ciepłe posiłki czy sałatki :) Ja w każdym razie po obiedzie jestem tak pełna że w życiu by mi isę nie chciało u kogoś jeśc ;) Ale ciachem i kawą nie pogardzę :D Ja bym postawiła na ciacho + sałatkę owocową (bo goście czasem są leniwi by obrać sobie owoc :D) oraz moze lody ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×