Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MAŁAŁAZIENKA222

czy łazienka 3,5m2 jest naprawdę bardzo mała?

Polecane posty

Gość MAŁAŁAZIENKA222

czy łazienkę o wymiarach 2X 1,75 można jakoś sensowanie urządzić, oczywiście chodzi mi o takie podstawowe rzeczy jak: prysznic, umywalka, toaleta i jakaś półka, czy ktoś ma taką łazienkę i nie narzeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam mniejszą
:( W najszerszych miejscach 1,8 x 1,8 m :( w najwęższym 145 cm. Mam wannę 140 cm, umywalkę na szafce wiszącej, kibelek z zabudowanym systemem geberit i nad tym miejsce na szafkę wiszącą do samego sufitu. Pralka wyjechała do kuchni, przeniosłam umywalkę na drugą stronę łazienki i da się żyć, jest nawet przestronnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam mniejszą
Jakbym zrobiła kabinę prysznicową, to i pralka by pewnie mogła zostać w łazience.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAŁAŁAZIENKA222
dzięki za odpoweidź, trochę sie martwię tą łazienką, w ogóle wszystkim się martwie że jest za małe, że kuchnia za mała, że salon za mały, ale w sumie zawsze marzyłam o małym domku, pocieszam się że na piętrze łazienka będzie ciut większa i tam własnie na pewno zdecydujemy się na wygodną wannę, ale zanim urządzimy piętro minie pewnie z 10 lat, więc martwi mnie ta mała łazienka na patrterze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znudzona w domu
ja mam też małą ale nie wiem dokładnie jak bardzo. pralka w kuchni (zajmuje strasznie dużo miejsca w łazience). no i mam wannę, które zajmuje mi pół łazienki. myślę o prysznicu. nie da się tam może jeździć na rowerze ale wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W domu mozna zmieniac to łazienkie powiększ. Niedługo bd miała ten sam problem mam prośbę "ja mam mniejszą" mogłabyś dać mi zdjęcia twojej łazieneczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znudzona w domu
uuuu jak masz jeszcze jedną na górze to mała na dole Ci wystarczy. w sumie tyle, żeby była toaleta i zlew do umycia rąk, żeby na górę nie chodzić. ja mam jedną jedyną na górze i daję radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Jest mała. Naprawdę. Jeśli jest jedyna - a z tego co rozumiem, twoja ma być gościnna? Znajomi mają taką na parterze - z tym, że nie ma tam kabiny prysznicowej, tylko odpływ w podłodze (bez brodzika) i kotara prysznicowa zamiast obudowy. Mało kto korzysta z prysznica (jak często ktoś będzie u was nocował) więc przy takiej ciasnocie szkoda miejsca na kabinę. Coś takiego, jak na zdjęciach (tylko bez kabiny) hhttp://www.chemiabudowlana.info/podlogi,art,1261,podlogi_najczesciej_czytane,lejmy_wode_na_podloge_czyli_brodzik_prysznicowy_z_plytek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek34234632
Zrob drzwi otwierane na zewnątrz, bedzie wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek34234632
Spokojnie, wszystko się zmiesci, kabina też. Już niejedną taką zrobiłem. Ostanio zrobiłem łazienki 5,0 m2 z wannami 180 i piecem gazowym ( calkiem wygodne :) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek34234632
A ten prysznic bez kabiny to sobie sama zrób. Chyba, że polecisz koleżance jakąś tanią sprzątaczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAŁAŁAZIENKA222
dzięki za informacje, tylko ja mam takie marzenie, żeby niedość żeby ta łazienka była wygodna- funkcjonalna to jestsze zeby była ładna, rozumiecie o co mi chodzi, żeby miała styl, martwie się że na takiej powierzchni nic innego jak graciarnia mi nie wyjdzie, że to wszystko będzie na kupie razem: ten kibel i ten prysznic (musi być koniecznie z brodzikiem i to najlepiej wysokiem bo gdy pojawią się kiedyś na świecie dzieci, a łazienka na piętrze wciąż nie będzie gotowa to chciałabym aby dzieci mogły się wygodnie pod prysznicem umyć) i żeby te szafeczki fajnie wyszły, no tym się martwie, wiem jestem próżna ale jestem kobietą a wiele kobiet tak ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek34234632
Wszystko da rade zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek34234632
Przysznic można wpuścić parę centów w posadzkę. Jeżeli chodzi o styl to pamiętej, że z domku pałacu nie zrobisz więc, wyczucie, wyczucie, wyczucie. Ok, a teraz marsz do sklepów ogladać, notować, fotografować i poczytać trochę wnętrzarskiej prasy. Jak już za dwa miesiące wyrobisz mniej więcej zdanie jakie kolory ci odpowiadają wróć tu, podyskutujemy o formie. ( tak, wiem jestem złośliwy :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wnętrza
Kabina prysznicowa faktycznie może istotnie wpłynąć na ilość wolnego miejsca, podobnie jak mniejsza umywalka. Ponadto godne polecenia są różne schowki oferowane np. przez Ikeę, dzięki czemu można pozbyć się wolnoleżących i stojących kosmetyków, co daje wrażenie poukładanego, bardziej przestronnego wnętrza. Dodatkowo znany trick z lustrem - duże lustro zwykle dodaje przestronności ;) ----------- Urządzamy i dekorujemy wnętrza, www.balinska-wnetrza.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhejhejrhjerh
mała łazienka ? a co powiesz na moja ? 1x 1,5 m ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samwaysthebrave
Polecam stronę http://www.lazienka.com.pl/ - znajdziesz tam m. in. naprawdę ciekawe porady fachowców co do urządzenia i wyposażenia łazienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helena k.
Mam identycznej wielkości łazienkę i wcale ona nie jest taka mała. Jeśli dobierzesz wyposażenie to możesz mieć i wanną, i prysznic i wc w jednym pomieszczeniu. Takie umywalki - http://www.e-inclusive.pl/Umywalki-%C5%82azienkowe/Umywalki-podblatowe/Umywalka-pod-blat-Ko%C5%82o-NOVA-TOP-51-cm-z-otworem-z-przelewem-cer.html zajmują minimalnie miejsca ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość garmania
To nie jest mała łazienka - ja również mam dużą, prostokątną wannę, taką jak na e-inclusive. Taką powierzchnię można wykorzystać tak, żeby mieć w niej jednocześnie wannę i prysznic. Wystarczy pokombinować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpisz sobie w googlach small bathroom design i poprzeglądaj grafikę, jestem pewna ze na bank wpadniesz na jakis pomysl. I nie szukaj po polsku bo jest zawsze mniej wynikow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ariel123456
Autorko postu, nie panikuj, jest dobrze! :) Wszyscy tak narzekają na swoje łazienki, ze sa małe. Wszystko da się urządzić. To, że panuje moda na łazienki 20 m kw nie znaczy, ze masz z czegoś rezygnować. Ja bym wybrała wannę narożna (asymetryczną), jakaś nieduża umywalkę z szafką, ja mam z Fackelmanna z BConcept, więc Ci polecam: www.bconcept.com.pl Zobacz sobie np. zestaw A-Vero, bo jest nieduży. Do tego miska WC zmieści się bez problemu, pralkę też zmieścisz, jeżeli wszystko rozsądnie rozplanujesz. Zrób sobie kilka rysunków (nawet w Paint :P) i popróbuj różne ustawienia, uda się na pewno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koler
Uda się bo nie ma innego wyjścia :) polecam zaczerpnąć inspiracji w necie są naprawdę fajne aranżacje jak urządzić mała łazienkę http://www.roca.pl/ceramika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każdą łazienkę można sensownie urządzić, nie można się tylko spieszyć i przemyśleć sprawę, trochę poczytać i poszukać rozwiązania - zawsze jakieś się znajdzie. Małe łazienki warto optycznie powiększać, inaczej sprawi się, że będzie wyglądać na jeszcze mniejszą - polecam poczytać na ten temat na przykład tutaj http://pomyslnalazienke.pl/poznaj-tajniki-optycznego-powiekszenia-lazienki.html - pamiętajcie, że podstawowy błąd to za dużo bibelotów na widoku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam w bloku 1,4 na 1,5 i nie narzekam. kibelek oddzielnie. Chciałam ją powiększać ale okazało się że ściana którą chcieliśmy wyburzyć jest mocno zbrojona. Mam przy niej korytarzyk gdzie zrobiliśmy płytki i postawiliśmy pralkę i wstawiłam tam drzwi takie przesuwane jak do szafy. W łazience mam słupek umywalkę i wannę. Poprzedni lokatorzy mieli tam pralkę i podwieszane szafki ale optycznie wydawała się mała. Nie raz mi mądralińscy podpowiadali żeby połączyć z kiblem żeby było więcej miejsca ale nie wyobrażam sobie żeby mieć łazienkę z kiblem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basieńka89
Ja też mam malutką łazienkę, zamiast wanny prysznic z niewielką kabiną, ale postawiłam na meble wiszące, szafka nad ubikacją, wszystko tam mieszczę, gdybym chciała zmieścić w swojej łazience szafkę stojącą nigdy by mi się to nie udało, a tak przynajmniej mam gdzie chować kosmetyki. Szafkę zamawiałam ze strony Wodtech, mają tam naprawdę duży wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luluś222
Mała, ale nie przesadzajmy, że nie da rady jej fajnie urządzić. Zobacz na https://www.topsanit.pl/lazienka/miski-wc/1 nawet możesz teraz zamiast standardowego sedesu zamontować misę sedesową i zyskasz kolejne centymetry powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×