Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość staszkaAvi

13 dzień cyklu

Polecane posty

Gość staszkaAvi

Czy w 13 dniu cyklu można zajść w ciążę? Cykl od 2 miesięcy jest równiutki co 28 dni, w poprzednich miesiącach wachał się między 28 a 36 dniami. Pomożcie, mam tylko 16 lat i nie wiem co robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ............jaaaa
jesli masz okres co 28 dni rowno to raczej nie bo od 15 dnia masz plodne ale natura roznie robi;) to czemu nie stosujesz antykoncepcji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22.....
tak samo jak mozna zajść w czasie miesiączki w ciąży to i można przed owulacją, plemniki żyją w pochwie nawet 3 dni - z tego co ja pamiętam, więc można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak bywa
Największe prawdopodobieństwo jest w parzyste dni między miesiączkami ale zależy na który dzień akurat tobie pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staszkaAvi
Dopiero od 2 miesięcy cykl jest równy 28 dni. Ale nawet jeśli 15 miałabym owulację to plemniki podobno mogą żyć 72h. Nie dawno zaczęłam współżyć a dokładniej jakieś 3 tygodnie temu. Jestem zapisana do ginekologa po tabletki ale jak wiadomo na fundusz trochę się czeka. Akurat taki pech że prezerwatywa pękła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22.....
w ciążę można zajść każdego dnia cyklu !!! oczywiście w dni płodne jest większe prawdopodobieństwo po prostu. Więc jeśli zabezpieczasz się tylko prezerwatywą, która pękła, a facet skończył w Tobie to zrób test. Zajść w ciążę można nawet za pierwszym razem.. I nie rozumiem jakie tabletki i jaki fundusz??? Idziesz do gina, prosisz o tabletki antykoncepcyjne, on Cie bada i jeśli nie ma przeciwwskazań przepisuje Ci je, a Ty idziesz do apteki i kupujesz i zaczynasz brać z dniem dostania kolejnej miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki pisze...
masz 16 lat i zalozylas topik czy nie jestes w ciazy....:O no mam nadzieje, ze jestes z siebie dumna:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LunaLunaLuna
Kasia22, z funduszem autorce pewnie chodzi o to ze czeka na wizyte!! z ksiezyca sie urwalas,ze nie rozumiesz podstawowych kwestii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22.....
no rzeczywiście może nie zrozumiałam, ale czy to powód do obrażania?? wydaje mi się, że nie. A 16-latka może uprawiać sex, nie jest to zabronione, więc nie powinnyśmy oceniać innych. Bądź co bądź, jeśli 16latka jest na tyle odpowiedzialna by uprawiać sex, to powinna też mieć w sobie tyle odwagi, żeby porozmawiać o tym z mamą. I to mama powinna wtedy zadbać o to, żeby jej dziecko było zabezpieczone przed niechcianą ciążą. Moja zabrała mnie prywatnie do gina i dostałam tabletki. I lepiej żebyś poczekała z sexem na tabletki, a jeśli chodzi o stosowanie gumek to lepiej kupować te markowe - durex, a nie na sztuki w kiosku... Mam nadzieję, że nie jesteś w ciąży i niech to będzie nauczką dla Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyNadziei
Kasia22, jeśli jest na tyle dojrzała, że zdecydowała się na sex, to o antykoncepcję również powinna dbać sama, a nie angażować w to swoją matkę. Oczywiście, może udać się do niej po wsparcie w sytuacji kryzysowej, chociaż teraz to też może mieć niewielki sens. Co innego tuż po wpadce, mama na pewno wsparłaby finansowo wizytę u prywatnego lekarza oraz sfinansowała tzw. antykoncepcję PO, ale jeśli minęło więcej niż 72h, to teraz pozostaje tylko czekać: jest w ciąży czy nie. Ale bzdurą jest, że matka powinna dbać o antykoncepcję dziecka. Dobrze, że ze swoją mamą miałaś na tyle bliską relację, że mogłyście razem pójść po Twoje pierwsze tabletki, ale to świadczy o liberalnych poglądach Twojej mamy i nie jest regułą. Idźmy naprzód a nie wstecz. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staszkaAvi
Nie stać mnie na prywatnego ginekologa więc czekam na wizytę. Nie chcę żeby prawiono mi tu morały bo to co się stało już się nie odstanie. Chciałam tylko wiedzieć czy w 13 dniu cyklu jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże. Kasia22 nie mam mamy tak dla jasności, u marła 8 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plemniki poza c*pką (przepraszam za dosłowne określenie) mogą przeżyć około 12h, a w sprzyjających warunkach w organiźmie kobiety nawet do tygodnia ;) ja cykle miałam średnio 29-31 dni, i w tym cyklu w którym zaszłam, ostatni raz seks był 12 dnia cyklu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedz mi czy facet skończyłw Tobie? bo jeśli nie to jest dośc małe prawdopodobieństwo, że jesteś w ciązy,co prawda jest,ale małe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22.....
Czy ja wiem czy to jest bzdurą, żeby to rodzic zadbał o swoją córkę.. Ja właśnie spodziewam się córki, będę starać się normalnie z nią rozmawiać o sprawach intymnych i idąc właśnie do przodu, myśląc o przyszłości, zabiorę ja do lekarza po tabletki.. Lepiej zapobiegać.. Ja uważam, że rodzic jest odpowiedzialny również za zabezpieczenie swojego dziecka i pod tym względem. Wy możecie mieć inne zdanie i sie z tym nie kłócę. A moja mama nei zabrała mnie do gina, tylko wsparła w kwestii finansowej. StaszkaAvi, przykro mi.. Ja Ciebie broń boże nie atakuję, uważam, że i 16latka ma prawo do przyjemności korzystania z sexu i nie musi ponosić od razu konsekwencji zajścia w ciążę. Dlatego Ci tego nie życzę. Ale strach na pewno Cię czegoś nauczy i lepiej się zabezpieczysz następnym razem. I niestety tak jak wyżej - każdego dnia cyklu może dojść do zapłodnienia - jest tylko mniejsze badź większe prawdopodobieństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staszkaAvi
Niestety skończył we mnie, już nie cofnę czasu. Teraz trzeba czekać. Myślicie że test wykaże już coś dzień po dniu spodziewanej miesiączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi test wykazał słabą drugą kreskę juz trzy dni przed dniem spodziewanego okresu,ale rzadko tak się zdarza ;) jeśli jesteś już w terminie okresu to zrób sobie w laboratorium test beta hcg,idziesz do laboratorium i płącisz ok 25-30zł,najczęściej tego samego dnia lub następnego są wyniki. Beta hcg już by ci pokazał ciąże w terminie spodziewanego okresu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiullllka
Dziękuje Gosiaczku za poradę. A jakiej firmy test przeprowadzałaś? Które są najczulsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anikaaaaaagg
Przy cyklach 28 dniowych 13 dc jest jak najbardziej plodnym i wtedy owulacja przypada na okolo 14 dc, czasem dzien - dwa wczesniej bo miesiaczka jest zawsze od 14-16 dni po owulacji. Dziewczyno jesli to bylo tej nocy to lec dzis do lekarza po tabletki wczesnoporonne bo wg mnie masz duze szanse na ciaze... I nie chodzi o straszenie cie ale rzeczywistosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyNadziei
Kasia22, zgadzam się, z rodzicem o liberalnych poglądach dobrze jest móc porozmawiać o antykoncepcji i razem wybrać odpowiednią, ale jest to indywidualna sprawa dziecka - choć raczej osoba współżyjąca nie powinna być nazywana dzieckiem. Zgadzam się, że dobrze jest mieć takie wsparcie. Nie zgadzam się, że rodzic jest za to odpowiedzialny. Z jakiego niby powodu? Jeśli dziecko zostało uświadomione, co jest konsekwencją czego - reszta już na jego głowie. Tak samo z narkotykami, powiesz, że to złe i Twój wpływ się kończy. Nie trzymamy nikogo za rękę przez całe życie. A Ty napisałaś w poprzednim poście, że mama Cię zabrała, potem, że Cię nie zabrała.. jakie to ma znaczenie? Mam nadzieję, że jest Twoją przyjaciółką i Cię zabrała, ja moją córkę również chciałabym zabrać (bo trzymam kciuki, że to będzie dziewuszka). W odpowiednim momencie zdementuję bajkę o bocianie, ale jeśli mimo to zajdzie w ciążę, nie będę się czuła za to odpowiedzialna. No.. ale najpierw niech się zdrowo urodzi :) staszkaAvi, w 32 dniu cyklu test pokazał mi 2 kreski, tj. 2 dni po spodziewanej miesiączki według ŚREDNIEJ długości cyklu z 3 ostatnich miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22.....
PrzyNadziei, oj bo w ciąży to się różne głupie głupoty gada.. a przynajmniej ja tak mam :P a w którym jesteś tygodniu ciąży ? :) ja zrobiłam test 3 dni po spodziewanej miesiączce - wyszedł pozytywny, tydzień wcześniej też zrobiłam test - druga kreska była tak jaśniutka, że nie uwierzyłam. Więc w sumie zależy od czułości testu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yhh nie pamiętam jakiej firmy,jakiś z allegro,ale nie ten o tej najmniejszej czułości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyNadziei
Rozpoczęłam 6 tydzień :) Pojutrze robię betkę, a w przyszłym tyg. lekarz potwierdzi ciążę ultrasonografem :) Jestem pewna, że potwierdzi, bo 4 testy, w różnych dniach, różnych firm nie mogą się mylić :P A Ty jak zaawansowana? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22.....
ja to już 23 tydzień.. to jeszcze wszystko przed Tobą, obyś nie miala takich nudności jak ja miałam do 16 tygodnia - co ja się namęczyłam.. Ale jak już przetrwasz to najlepsze są kopniaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22.....
a wiesz ze na już na tym USG za tydzień zobaczysz bijące serduszko ?? :) Ja własciwie za tydzień mam USG 4D, więc też sie nie mogę doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyNadziei
Dzisiaj pierwszy raz dopiero zrobiło mi się niedobrze, ale jakoś to przeszłam. Zobaczymy, jak będzie dalej. A do kopniaków mam jeszcze daleko, tak? Zaczynają się po 17 tygodniu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22.....
zależy u kogo.. niektóre bardzo wcześnie juz zaczynają czuć ruchy inne bardzo późno, średnio to 20 tydzień, ja poczułam juz ruchy w 15tym więc nei ma reguły :) to też zależy od tego, która to ciąża i czy kobieta jest szczupła. Ja przez te wymioty to schudłam 2 kg w jednym miesiącu, aż mi siebie samej było żal.. Nie życzę takich dolegliwości nikomu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×