Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jutrzenkawczoraj

Pracodawca odmawia mi wystawienia z 3

Polecane posty

Gość jutrzenkawczoraj

Obecnie jestem na chorobowym i aby uzyskać zasiłek pracodawca powinien dostarczyć moje dokumentu do zusu czyli wlasnie te z 3 jednak kiedy ide do firmy otrzymuje odpowiedz ze oni nie wiedza co to jest i ze nic mi nie wystawią nie wiem co mam w tej sprawie zrobić czy wystąpić na droge sądową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GTTAGHY
powiedz to w zusie,oni wystosują odpowiednie pismo do pracodAWCY TO SIE OD RAZU DOWIE JAK Z3 ROBIC ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jutrzenkawczoraj
No mam nadziej dlatego dzisaj sie tam wybieram a jezeli to nie pomoże to chyba tylko sąd pracy tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jutrzenkawczoraj
Poszłam do zusu tam dowiedziałam się że pracodawca ma łaskawie 3 tygodnie na odp po złozeniu uprzednio mojego wniosku przecież to jakaś maskra wiec w dobrych porywach mam czekania 50 dni i ciekawe za co ja mam żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jutrzenkawczoraj
Ktoś miał może podobną sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odnośnie Z-3
Z-3 pracodawca ma obowiązek wystawić do ZUS. Jeśli tego nie zrobi to ZUS nie wypłaci ci zasiłku chorobowego. ''otrzymuje odpowiedz ze oni nie wiedza co to jest i ze nic mi nie wystawią'' Nie wierzę, że nie wiedzą co to jest za dokument. Co ty pierwsza w tej firmie masz zasiłek chorobowy? Powiedziałaś w pracy, dostarczyłaś zwolnienie lekarskie - co jest podstawą do wystawienie Z-3 teraz czekaj. Jak okaże się, że nie dostaniesz tego zasiłku z ZUS domagaj się od pracodawcy zadośśuczynienia pieniężnego, bo z jego błędu ( niewiedzy) nie dostałaś. Wówczas szybko dowie się co to jest Z-3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×