Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wiesiasmiesia

Co musicie mieć koniecznie w kuchni?

Polecane posty

Gość Wiesiasmiesia

Bo ja bez cebuli czosnku cytryny i świeżych ziół nie wyobrażam sobie mojej kuchni. Muszę tez mieć zawsze świeże naturalne masło . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj duzo by wymieniac ale
zawsze mam: mnóstwo przypraw (cala wielka półkę, oczywiscie same naturalne przyprawy), przecier pomidorowy, pomidory z puszki i świeże (uwielbiam pomidory:p), mąka, makaron, kasza, ryż, jajka, śmietana, dużo warzyw (marchewka, pietruszka,papryka, seler, cebula i mrożone mieszanki), zawsze zamrożone jakieś mięso na obiad, świeże zioła na parapiecie (bazylia, oregano, lubczyk, majeranek), tuńczyka w puszcze, olej lub oliwa... I wiele innych. Muszę zawsze mieć z czego obiad zrobić i ciągle dokupuje takie produkty by miec na zapas. Lubię gotować i ciągle "uzupełniam" kuchenne zapasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiesiasmiesia
Pomidory tez uwielbiam. I zielona cebulke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kuchni to musze miec
dzialajaca kuchenke i piekarnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kuchni wolalabym miec saunen
niecierpie kuchni, gotowania i wszystkiego co zwiazane z kuchnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jeść tez nie lubisz
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj duzo by wymieniac ale
no kuchenkę i piekarnik działającą też muszę mieć ale jesli chodzi o agd to oprócz tego zmywarka! lodówka, blender, mikrofalówkę i czajnik. Przydałaby się jeszcze maszynka do pieczenia chleba i jestem właśnie w trakcie zakupu ;) a co do pomidorów to jestem maniaczką :p Jadłabym je tonami ;) W tym roku posiałam wlasne i będę znowu robiła swoje przeciery do zup, sosów itd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajka, ser i chleb zwykly zytni chleb lubie miec w ramach awarii. plus jakis owoc lub warzywo i mozna przezyc pare godzin ;) to musz emiec koniecznie rano, potem moge isc na zakupy ;) a tak naprawde to w sumie nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest wcześnie rano
i powiem Wam co MUSI być w kuchni, bez czego zupełnie nie wyobrażam sobie rozpoczęcia miłego dna :) KAWA i mleko do niej i niech ktoś powie, że nie mam racji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojojoj jajka bekon herbata kawa ser zolty pieczarki kajzerki multum przypraw sos sojowy kiszone ogory czosnek cebula mieso ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja powiem u mnie kawy prawie sie nie pija, jesli już, to do ciastka jak goście przyjdą rano tez nie pijemy kawy, ani w domu, ani w pracy :) u mnie w kuchni musi być: herbata zielona, śmietana, jajka, koncentrat pom., majonez, warzywa, groszek i kukurydza w puszce, zamrożone mięso, mleko (dla kotów), woda, mąka, kasze, ryż, kluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj zapomnialam mleko dla kotow podstawa dzieki ewcia ze przypomnialas :) podobnie jak smietana czesto bowiem sosy wszelakie robie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemniaki albo frytki. Śmietana , jajka olej. bez tego się nie da obejść.-) No i podstawa- porządny móż i deska. Bez robota się da żyć bez tego nie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na punkcie przypraw to mam prawdziwego hopla. Mam całą szafkę tego i ciągle dokupuje nowe mieszanki i co ciekawego mi wpadnie w oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aja wampowiemii
miski tupperware i dobre garnki i porządna patelnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełen relaks
popieram: kawa i mleko do kawy musi być poza tym: płatki kukurydziane, ser żółty, pieczywo, cebula, pomidory, makaron, swojska kiełbasa (kiełbasę mąż je) no, długo by wymieniać, wiele rzeczy musi być :) ale jak mamy to, co powyżej, to z głodu nie umrzemy, a na zakupy i tak trzeba iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vuuuyyuh
Dbry ostry nóż. Zawsze muszę mieć chleb, jajka, cebulę, Herbatę Pomidory Banany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja mama zawsze mówiła
że w kuchni nie może zabraknąć soli i zapałek ;) A ja zawsze muszę mieć (oprócz wspomnianej soli) spory repertuar przypraw (ale takich prostych jednoskładnikowych, mieszanek typu fixy nie używam), oliwę, olej, cytryny, ocet winny lub balsamiczny, mąkę, makaron, kaszę (koniecznie gryczaną i kuskus), ryż, cukier brązowy, zapas puszek (fasolka, pomidory, kukurydza), jajka, kawa do ekspresu, MAJONEZ, cebulę, czosnek, pomidory, koncentrat. W sumie to jest taki żelazny zestaw, którego pilnuję, jak tylko coś się kończy dokupuję. Poza tym reszta na bieżąco. A jeśli chodzi o sprzęty to oczywiście kuchenka, zmywarka, blender, ekspres do kawy, dobre garnki, zapas desek do krojenia, porządne noże i suszarka do sałaty (której nie mam i cierpię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do sprzetu - ja mam tą suszarkę i stoi w szafce, a że jest wielka, to mi mocno zagraca nikomu nie chce się jej używać, bo to juz trzeba cała sałatę umyć, odwirować, schować, a zwykle trzeba 5 listków (do kanapek używamy głównie - codziennie), to sie "nie opłaca" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja mama zawsze mówiła
No ja kiedyś miałam suszarkę do sałaty i się przyzwyczaiłam. teraz nie mogę znaleźć takiej, która by mi się podobała i pasowała, więc mnie coś trafia. Bo ja zawsze jak kupię sałatę, to ją dzielę na liście, myję, suszę, ładuję do woreczka z papierowym ręcznikiem i kilka dni leży jak świeża, a jak potrzebna do kanapki czy sałatki to jest gotowa, tylko wyjąć z lodówki. Niestety, bez suszarki zostaje na niej dużo wody i to nie działa na nią najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zapasie zawsze mam mąki ,pszenną,ziemniaczaną,orkiszową,płatki śniadaniowe,owoce suszone,płatki jęczmienne i owsiane,kasze gryczaną,jęczmienną,kukurydzianą i jaglaną, kilka form makaronów,przyprawy,zioła suszone,warzywa suszone, w zamrażarce owoce,i natkę pietruszki oraz zielony koperek, listki lubczyka (w okresie zimowym),olej i oliwę.Zamrożone mięsa z konkretnym przeznaczeniem ( pieczeń,kotlety,gulasz,zupa,rosół).W piwnicy przetwory typu kiszona kapusta i ogórki,przeciery pomidorowe,surówki,pomidory gotowane w całości,dżemy,soki,kompoty i wiele wiele innych.Zimniaki i warzywa też w piwnicy.Jajka od własnych kur mam na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja trzymam w główce, spłukuję zimną wodą i ładuję do reklamówki jak trzeba, to odrywam kilka listków, myje i suszę na ścierce i drugą na wierzch i lekko ugniatam i do kanapki, chociaz zwykle robi to M., bo to nudna strasznei robota, poza tym on lubi suchutką, to niech ją suszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baśka 21
Kawa i mleko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na niczym
Przyprawy to u mnie w ogrodzie rosną. Muszę mieć oprócz podstawowych rzeczy typu chleb mieso ryby: Sól Pieprz Oliwe Cytryne Czosnek To musib być zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyzwoite podszywe nie masz :) ja tez dodaje do jajecznicy ziola szczegolnioe do tej z cebula pomidorami i kurkami zreszta do tej tylko na maselku tez uzywam do kazdej prawie salatki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khymkhymkhym
Po lekturze waszych postow, doszlam do wniosku, ze latwiej by Wam bylo wymienic, czego Wam nie trzeba ;) A moze trudniej? Bo z tego co czytam, to chyba wszystko jest potrzebne. I niezauwazenie potrzebne przeksztalcilo sie w konieczne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka polka w wc
ja musze miec papierosy i kawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×