Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie mam nic na obiad

Jaki obiad zrobić dla 3 osob z tych składników?

Polecane posty

Gość nie mam nic na obiad

Mam 3 duże ziemniaki,3 jajka, groszek, kość wołową (troszkę na niej mięsa jest ale nic z tego nie zrobię), groszek, mały kawałek sera żółtego, makarony, ryż, mąkę, koncentrat pomidorowy, marchewkę, cebulę i tyle... Niby coś jest a nie ma nic :( Nie wiem co z tego zrobić na obiad jutro. Jajka sadzone odpadają, z resztą nie pojemy po jednym jajku i jednym ziemniaku... Macie jakieś pomysły? Myślałam o rosole na tej kości wołowej ale nie mam pietruszki ani selera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrob pomidorowke (kosc, cebula, marchew, koncentrat) + grzanki z serem (chleb + ser + piekarnik) albo z makaronem/ryzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasandrawróżkakawowa
potrzebne: makaron, cebula, jajka wołowe groszek podsmażasz wołowe w małych kawałeczkach na bardzo gorącej patelni kilka sekund, później dusisz w wodzie z przyprawami do miękkości. Jak będzie miękkie znów na chwilę na patelnię, dodajesz cebule zeszkloną, groszek, dodajesz makaron, do tego rozbeltasne jajko i mieszasz, aż się jajko zetnie. Szybki miks makaronowy, tzw śmietnik robię jak chcę się pozbyć resztek z lodwóki. Szczerze, darowałabym sobie obiad z tego dla gości :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasandrawróżkakawowa
A, nie doczytałam, mało mięsa.... kol wyżej ma razje, only pomidorówa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam nic na obiad
no pomidorówka z tym, ze tego koncentratu mam pół słoiczka więc pomidorowa z tego nie będzie :( poza tym nie mam śmietany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhgrsxh
obiadu nie zrobisz...sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam nic na obiad
Myślałam, że zrobię placki ziemniaczane ale okazało się, że mam tylko 3 ziemniaki :( Może jeszcze ktoś coś zaproponuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam ryż z serem topionym lub żółtym, gotujesz ryż gdy jest juz gotowy odcedzasz wrzucasz na garnek lyzka oleju lub margaryny i dodajesz pokrojony ser mieszasz az sie roztopi dodajesz przyprawy miammm... Mozesz zrobić zupę warzywną "ala" przecierana tzn jesli masz mikser lub blender to po ugotowaniu warzyw ( zienmniak, groszek mięso cebulka itp ) przyprawiasz nie zabielasz tylko miksujesz jak na papkę polecam ( tak się nauczylam robić zupy po tym jak spróbowałam w Irlandii- oni tak tu mają) smacznego ps: mozesz jesz z chcelebm lub grzankami ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcvbnm
poddus cebule marchewke w paseczki + przecier przyprawy i na makaron a na to ser żółty zetrzyj przed podaniem, albo spróbuj ugotowac ta kośc w niewielkiej ilosći wody oskub ile sie ja da dodaj do tego marchew cebulke , jakies przyprawy , potem ugotuj duzo makarnu tak na poł twardo przełóż do brytwanny zalej tym sose i daj na wierzch ser starty i zapiecz powinno wyjsc super , mozesz groszek tez dorzucic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam nic na obiad
o super! dziękuję bardzo za pomysły ;) Może jeszcze ktoś się wpisze i wybiorę coś z tego :) Bardzo Wam dziękuję 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam nic na obiad
a jeszcze mam w zamrażarce pół paczki mieszanki warzywnej na patelnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xcvbnm
jak warzywka bez ziemniaków to ugotuj ryz i na to podduszone warzywa koniecznie z czosnkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdcfgvbhjkl;
i co ugotowalas????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dwa grzyby w barszcz....
Ja to zrobilabym pozywna zupę z tego wszystkiego co masz oprócz mąki i jajek bo z tego zrobilabym naleśniki Z żółtym serem groszkiem i cebula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×