Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moniaaaaa78

do jakich dań mogę użyć truskawek?

Polecane posty

Gość moniaaaaa78

dajcie jakieś podpowiedzi, mam kilka kg truskawek i chcę coś wymodzić na obiad:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makaron z twarogiem
i truskawkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makaron z twarogiem
skoro masz kilka kg to z reszty truskawe moszesz zrobic sorbet i zamrozić w małych porcjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na początku sezonu truskawki ida u mnie do koktajli mlecznych, hutrowo (zwłaszcza odkąd mam blender) potem kluchy z truskawkami i ze śmietaną kompotu nie lubią, więc nie gotuję (tu z kolei teraz rabarbar schodzi jak woda) mam jeszcze taki placek, w oryginale chyba z jabłkami, ale robię też z truskawkami i jest ok (bez żadnych galaretek, zeby było szybko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do salatki z roszponka i serem kozim do sorbetow o sernika do jogurtow do kompotow do konfitur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIEROGI Z TRUSKAWKAMI
ALBO KNEDLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaaaaa78
a jak ten makaron zrobic z truskawkami? jaki to ma byc makaron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluchy gotuję truskawy gniotę nie całkiem na miazgę (tym, co gniote ziemniaki), mieszam ze śmietaną i cukrem, polewam kluchy wszystko podaję letnie, nie zimne i nie gorące kluchy - wszystko jedno jakie, kokardki, świderki, wstążki, bez róznicy, w końcu to tylko kształt, dla smaku bez znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja najbardziej lubię
U mnie przede wszystkim: - zmiksowane z cukrem - do picia (wtedy dodaję sok pomarańczowy lub wodę mineralną, albo... wódkę :p) lub wyjadania łyżeczką, jako sos do lodów czy makaronu (nie daję śmietany, a makaron najczęściej daję kokardki); - pokrojone w ćwiartki jako dodatek do płatków z jogurtem naturalnym, do omletów na słodko, pancake'ów czy naszych tradycyjnych naleśników (z miodem lub z cukrem brązowym); Jakbym miała nadmiar to bym po prostu zamroziła w woreczkach po ćwierć kg powiedzmy. Ale kupuję i zjadam na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadmiar zrób tak jak ja dokładnie umyj,oberwij szypułki,obtocz je w cukrze i poukładaj na desce drewniane,tak by się nie stykały.Włóż do zamrażarki.Gdy już dobrze zamarzną ,powkładaj do woreczków i z powrotem do zamrażarki.Smakują o niebo lepsze niż te zamrażane bez cukru! A używam ich do pierogów,knedli z ciasta kopytkowego i ciast oraz robię mus do lodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja najbardziej lubię
Jest jeszcze "sałatka" z pokrojonych na grube plastry lub połówki truskawek, skropionych octem balsamicznym jak najlepszej jakości i posypanych świeżo zmielonym lub młotkowanym czarnym pieprzem. Pyszna, ale ocet balsamicznym musi być naprawdę pierwsza klasa i trzeba dobrze dobrać proporcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo naleśniki z serem i z pokrojonymi drobno truskawkami,lub racuchy polane musem truskawkowym.Mniam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×