Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość może poradzicie?

mrówki atakują moje krzaczki pomidorów !!

Polecane posty

Gość może poradzicie?

co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy mrówki są
amatorkami pomidorów, ale może masz mszyce na pomidorach, przyjrzyj się uważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może poradzicie?
nie nie , to napewno mrówki , po prostu mają tam w pobliżu gdzieś mrowisko i buszują pomiędzy krzaczkami, teraz się przyjrzałam że jednak nie próbują wchodzić na krzaczki ale wokół jest ich sporo, nie wiem czy tępić czy są dla krzaczków nieszkodliwe , a jeśli tępić to czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Jak maja mrowisko przy samym krzaczku to spróbuj je rozkopać a jak dalej to zalej je wrzątkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaaa
Jeżeli mrówki sobie zrobią mrowisko np. w trawie, to trawa usycha, bo przegryzają korzenie. Nie wiem czy pomidory też są w stanie popodgryzac, ale nie ryzykowałabym. W sklepach typu castorama czy obi jest duzo rodzajów preparatów do zwalczania mrówek. Rozpuszczasz w wodzie, wlewasz do mrowiska i gotowe. U mnie w zeszłym roku była taka inwazja mrówek, że nie można bylo usiąść albo stanąc spokojnie, bo zaraz właziły na nogi. Zrobiłam bez litości z nimi porządek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może poradzicie?
oczywiście że są preparaty na mrówki ale czy one nie zaszkodzą pomidorom? o to właśnie chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posyp wokół krzaczków pomidorów w odstępie 10-15 cm od krzaczka cynamon lub proszek do pieczenia.U mnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wegiel drzewny
Wegiel drzewny rozdrobnic i posypać miejsca gdzie maja mrowiska.Moz e byc taki do grila ,i nawet popiol po spaleniu wegla!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×