Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gosh1989

RACUCHY PORADŹCIE PROSZE

Polecane posty

Mam pytanie czy do racuchów mogę dać zwykłe mleko zamiast zsiadłego? może to głupie pytanie, ale nie znam się,bo dopiero zaczynam działać w kierunku gotowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LittlePixie
jasne, ja zawsze robie ze zwykłego mleka. Ciasto robie takie jak na naleśniki, tylko troche gęściejsze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goja35,.,.
Ja robie na zwykłym mleku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście można takie i takie
ja robię tak: do letniego mleka (zwykłego)dodaję roztarte z cukrem drożdże.Jajka,mąkę,cukier waniliowy, starte jabłka ,mieszam.Ciasto powinno być gęściejsze niż na naleśniki.Smażę na złoty kolor z obu stron,posypuję cukrem pudrem.A jeśli nie dodaję jabłek to jem posmarowane konfiturą lu polewam musem truskawkowym.Z kwaśnym też można robić tylko wtedy nie z drożdżami a z sodą oczyszczoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Do oczywiście Czy trzeba czekać aż ciasto wyrośnie.Można prosić o przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie daję drożdży, tylko proszek do pieczenia, jest szybciej mąka, mleko, jajko, sól, cukier, proszek do pieczenia, ew. olejek zapachowy i drobno pokrojonr jabłka mikserem 3 minutki i na rozgrzany olej jak sa bez jabłek, to jemy z dżemem/powidłami/bita smietaną itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawdziwe racuchy są
z zsiałym mlekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mniaam
Robiłam racuchy z mlekiem zwykłym i z zsiadłym też, więc obojętne jest, jakiego mleka użyjesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oczywiście można takie i takie
Dokładnego przepisu nie podam,bo robię na wyczucie(na oko).w dużej misce daję ciepłe mleko,ale nie za bardzo,takie bardziej letnie.Ok 1 litr,1 cukier waniliowy,4-5 łyżek cukru rozcieram z ok.5 dkg drożdży,aż zrobią się płynne.wlewam do mleka,dodaję mąkę,tyle żeby ciasto było bardziej gęste od naleśnikowego ścieram na grubym tarku 2 duże winne jabłka,dobrze mieszam.Przykrywam czystą ściereczką i stawiam w ciepłym miejscu,aż ciasto podwoi objętość.Smażę na gorącym oleju na złoty kolor z obu stron.Odsączam nadmiar tłuszczu na pergaminie,posypuję cukrem pudrem,lub podaję z konfiturą,albo musem truskawkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salianka
Ja wykorzystuję do racuchów kefir i wychodzi super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×