Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Weronika z Malborka

Potrawy z grzybami leśnymi i pieczarami

Polecane posty

Gość Weronika z Malborka

oraz przetwory,jak je robicie,przetwarzacie i do czego dodajecie oraz w jakiej postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie mozna wszedzie dodac...ja daje do pieczeni, mielonych, roznych sosow, pierogow.mozna tez zrobic panierowane pieczarki,ale straszne ssa olej,wiec tluste jak cholera-ale niebo w gebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jako farsze do mięs,krokiety z
kapustą i grzybami lub pieczarkami robię,uszka z grzybami i barszczem mniammmmm,zupa grzybowa lub pieczarkowa,pieczarki zapiekane z mięsem mielonym,bigos.Suszone grzyby leśne mielę na proszek i do smaku dodaję do zup,kapusty na gęsto lub kapuśniaku.Marynuję maślaki razem z papryką,pychota na zapasy zimowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajecznica z kurkami
wyborne danie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M. uwielbia pieczarki grilowane, ale można je też zrobić w tosterze, ale o specjalnym kształcie - jak muszle, chociaz może w innym tez się da przepis: możliwie duże pieczary obieramy ze skórki, wycinamy nózkę, wywracamy do gory nieistniejąca nózką posypujemy ulubionymi ziołami/przyprawami, polewamy odrobiną oliwy (wsiąka natychmiast w blaszki) i wkladamy do tostera na 3-5 minut albo zaiwjamy w folie alu i rzucamy na ruszt niebo w gębie dla lubiących pieczarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzybozjadaczka
Pieczarki z piekarnika - szybka przekąska Składniki: Pieczarki w ilości dowolnej (ile kto zje) ser żółty szynka konserwowa - plastry Trudność: Łatwy Opis przygotowania: Przekąska ta jest idealna na przyjęcia, dla gości. Bardzo smaczna, łatwa i szybka w przygotowaniu. Jak przyrządzić: - pieczarki umyć i obrać nóżki odciąć -serek i szynkę pokroić w kostki 2x2cm - pieczarki odwracamy spodem do góry i układamy na nich serek i szynkę a na koniec przebijamy je wykałaczką, aby składniki nie spadały - włożyć do piekarnika na około 10-15minut - temperatura nie powinna być za wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polędwica wieprzowa po mojemu :) Grzyby suszone namoczyć, zagotować i zostawić, zeby przestygły- ja to robię wieczorem poprzedniego dnia. Pieczarki i cebulę pokroić na kawałki, podsmażyć na maśle, zalać wywarem grzybowym, dodać posiekane leśne grzyby i dusić kilka minut z pieprzem, solą i jeśli się ma- cząbrem. Polędwicę pokroić w poprzeczne plastry, rozbić ręką, przyprawić tak samo jak grzyby, smażyć obtoczana w mące najlepiej tak by była w środku lekko różowa (ale to kwestia gustu). Na każdy kotlet kłaść mieszankę grzybowo-cebulowa i plasterek oscypka. Dusić chwile by ser sie rozgrzał. Podawać z ziemniakami lub makaronem i pomidorami z dymką. Grzyby dodaje też do łazanek- makaron jakikolwiek byle gruby, kapusta kiszona, kiełbasa dobra i/lub boczek, dużo pieprzu. Zapiekanka z ziemniakami i grzybami, można też z dynią (choć teraz o nia trudno) Farsz do rolad, naleśników, pierogów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze mi sie przypomniało :) Pieczarki bardzo dobrze komponują się z szpinakiem, serem brie, czosnkiem i cebulą, jogurtem. Całość zawinięta w naleśnik lub wymieszana z makaronem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uwielbiam paszteciki
/bułeczki z pieczarkami i cebulą. wystarczy wyrobić ciasto, udusic pieczarki z cebula, naładować do środka i do piekarnika, mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z jakiego ciasta robisz
"ja uwielbiam paszteciki" te paszteciki, z kruchego czy drożdżowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uwielbiam paszteciki
z drożdżowego, czasem też z francuskiego, ale jednak pożywniejsze są te z drożdżowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z jakiego ciasta robisz
dziękuję bardzo,też uwielbiam takie paszteciki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już niedługo sezon na grzyby,podam zatem przepis na sałatkę (do słoików na zimę) z grzybami. 1 koncentrat pomidorowy(ten większy) 2 łyżki keczupu ostrego 4 papryki czerwone 3 duże cebule 1 kg grzybów (młodziutkich podgrzybków) 1/2 kg marchewki 1 szklanka oleju przyprawy Grzyby dobrze oczyścić,pokroić w kostkę i ugotować(1/2 godziny),marchewkę zetrzeć na grubej tarce,cebulę i paprykę pokroić w kostkę.Cebulę zeszklić na oleju,dodać marchewkę i paprykę,poddusić.Dodać koncentrat pomidorowy,keczup i przyprawić solą i pieprzem oraz papryką słodką i ostrą do smaku.Dodać grzyby i 1 łyżkę octu i razem wszystko poddusić jeszcze przez 15 minut.Nałożyć do małych słoiczków.Zagotować je przez ok.20 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zapiekanka
Pieczarki faszerowane,albo sos pieczarkowy,albo bigos z grzybami leśnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×