Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karola :)

Ciasto na pierogi-pomocy

Polecane posty

Może mi ktos napisać dobry sprawdzony przepis na ciasto pierogowe? tylko tak dokładnie, dodam że nigdy nie robiłam ciasta więc potrzebuje dokładnej instrukcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mąki wlewasz bardzo ciepłą wodę.bardzo, ale nie gorącą! można troszkę posolić.i tyle. żadnych jajek, oleju! Takie wychodzi najsmaczniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dojrzewające przejrzewająca
ja daję mąkę i wodę, letnią, nie gorącą, taka tylko tylko ciepłą. czasami jajko ale rzadko bo wtedy trudniej wyrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łzy sołtysa
mąka+ciepła woda+olej.Sprawdzony, wypróbowany!Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najlepsze ciasto to jak
wypowiedź powyżej, mocno ciepła woda,łyżka stopionego masła,sól.Najlepsza mąka to typu "500" - krupczatka.Można też zarabiać dobrze ciepłym mlekiem.Żadnych jajek,bo ciasto będzie twarde:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za każdym razem robię ciasto na pierogi tak; 1 szklanka ciepłej wody 1 jajko 50ml oleju 560 dkg mąki wyrabiam 1 minutę to jest przepis do termomixa ciasto wychodzi delikatne, dobrze się skleja, dobrze wałkuje i nie rozpada podczas gotowania być może ten przepis nadawałby się i do ręcznego zagniatania nie próbowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhahat
mąka , mocno ciepła (nie gorąca) woda , sól , troszkę oleju lub stopionego masła , całe jajko . NIGDY pierogi nie wyszły twarde i bardzo szybko wyrabia się ciasto . Jeśli ktoś twierdzi , że z jajkiem będą twarde JEST W BŁĘDZIE . A samą mąką i wodą to sobie można ściany gipsować , z nie pierogi lepić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×