Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bananowa weekendowa

Dostałam 5kg dojrzałych bananów co z nich można przyrządzć, czy można zamrozić?

Polecane posty

Gość bananowa weekendowa

Banany są mocno dojrzałe noi chcałam upiec bananowiec ale tam do masy potrzeba surowych zółtek a ja się jakoś nie mogę przeonać, już kiedyś się zarazliśmy salmonellą więc unikam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podchodze z humorem
upiecz babke bananowa - nie znam przepisu, ale nazywa sie BANANA BREAD - wyszukaj sobie na necie :) jest pyszna, wilgotna, polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bananowa weekendowa
czy dobrze rozumiem, chodz o bananowy chleb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podchodze z humorem
no to sie nazywa niby chleb, ale w sumie jest to raczej babka, bo bez drozdzy i ma slodki smak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podchodze z humorem
jednym slowem jest to slodki wypiek, nie jak typowy chleb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podchodze z humorem
w jez. polskim wystepuje pod nazwa chleb lub chlebek bananowy, jest sporo przepisow. jak duzo upieczesz, to mozesz zamrozic, ale bananow surowych chyba raczej nie powinno sie mrozic, chociaz kto wie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasne ze mozna mrozic
:) ja mrozilam :) a jesli nie mrozic, to polecam rozniez banana bread! pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podchodze z humorem
faktycznie, przypomnialo mi sie cos niesamowicie pysznego z mrozonych bananow :) zamrozonego banana zanurzyc w cieplej rozposzczonej czekoladzie. efekt - niczym lody w czekoladzie. jadlam cos takiego dawno temu w dziecinstwie, z budki na ulicy w jakiejs miejscowosci wczasowej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bananowa weekendowa
Obrałam, pokroiłam, zamroziłam.. reszta na ciasto tylko jak zrobić jakąś masę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banany obierz, pokrój na 05,cm plasterki i zamróź to samo zrób z jabłkami podziel na mniejsze cząstki i daj do zamrożenia. Po zamrożeniu możesz wykorzysać do przygotowania lodów; 50 dkg(około) banan 25 dkg (około) inny zamrożony owoc śmietana kilka łyżek cukier wrzuć do blendera i zmiksuj pyszne teraz można mrozić truskawki i w połączeniu z bananem lody są bardzo smaczne - proporcje owoców mogą być różne jednak jest lepiej gdy banan stanowi większość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam BANANOWCA Upiec biszkopt z 3 jaj lub wystarczą same biszkopty (to na spód placka) I warstwa: 1 kg bananów (zmiksowane owoce), margaryna, -3 żółtka, 3/4 szklanki cukru pudru, galaretka cytrynowa przygotowana z przepisu na opakowaniu Margarynę, żółtka i cukier wymieszać w malakserze dodawać powoli zmiksowane banany. Gdy będzie juz gotowa masa wlać tężejącą galaretke. Wylać na biszkopt lub biszkopty. II warstwa: 3 białka, 3/4 szklanki cukru pudru, galaretka cytrynowa przygotowana z przepisu na opakowaniu Ubić białka, następnie dodać cukier puder. Gdy dostaniemy odpowiednią mase wlewamy tężejącą galaretke nadal miksując. Po wymieszaniu wszystkich składnikiów wylewamy na masę bananową Na wierz wylać galaretke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opieka społeczna mops
zrób mus bananowy albo koktajl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koktajlllllllllll z bananow i
zimnego mleka! Pycha, moszesz dodac lyzeczke miodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmniam mmm niam
nie znam przepisu ale moze warto pogrzebac w necie - konfitura z dojrzalych bananow- jadlam pycha!, mocon brazowa, na pewno byla w niej skorka od cytryny... wyjadalam ze sloiczka lyzeczka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zglosic na policje jaknajszybc
zrob mus bananowy z sokiem wisniowym- pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejejejejajajaja
banany również można pokroić w cienkie talarki i wysuszyć . Można także pokroić w bardzo drobniutka kostkę lub zmiksować , dodać troszkę soku z cytryny , cukier i ugotować coś na rodzaj dżemu . Gotuje sie dosłownie parę minut (aby przegotowało się ) , na gorąco przekłada do słoików i to wszystko.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×