Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość prosze o radeee

Podjęcie gości po Chrzcie ? jak zorganizowac posiłek ????

Polecane posty

Gość prosze o radeee

Generalnie,nie robie imprezy... beda tylko rodzice chrzestni z córka i nas dwoje plus maluch.Sprawa wyglada tak,ze Msza konczy sie o 10.30 i zanim podam obiad to pasowalo by cos gosciom zaserwowac na zakaske,zeby o glodzie nie czekali na obiad... nie bede robic zupy samo drugie danie z deserem.Nie mam mozliwosci zeby ktos mi pomogl przy obiedzie zeby wczesniej podac bo to co zaplanowalam robi sie na swiezo. Prosze mi poradzic,co podac gosciom w trakcie czekania na obiad ?? nie wiem czy beda po sniadaniu...? Bo znowu jesli podam sniadanie to obiad pasuje pozniej podac... to bedzie moj ,,debiut,,kulinarny :P ale mam stresa :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym zrobiła coś mnia
ja bym przygotowała coś dzien wcześniej np sałatkę z kurczakiem i postawiła na stół po chrzcie razem z pieczywem. Do tego jakieś przekąski drobne w stylu tartinek czy babeczek z pasztetem -ot dla zabicia głodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób sałatkę np gyros
i na tacy podaj przekąski pokrojone: camembert, wędliny, ogórki konserwowe, paprykę, pieczarki marynowane i co tam jeszcze chcesz i będą sobie podjadać ;) albo zrób koreczki z serem, pomidorem i zieloną oliwką albo różnego rodzaju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o radeee
a więc jednak jakąs namiastke sniadania podac? tylko salatka z kurczakiem... czy to dobry pomysl,skoro na obiad ma byc najprawdopodobniej kurcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób sałatkę np gyros
niekoniecznie musi być z kurczakiem, możesz zrobić też jakąś z pieczarkami albo inną, sałatek jest mnóstwo do wyboru ale do sałatki stawałabym na jakieś przekąski, koreczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym zrobiła coś mnia
rzuciłam tak tego kurczaka bo nie wiedziałam ,że jest planowany na obiad :) w takim razie razie jakąś sałatkę np. gyros albo ryżową z tuńczykiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o radeee
kurcze :( tylko kieeedys wyszukalam jakies nowe salatki na urodizny i okazaly sie porazka ,jedna z nich w dodatku miala nazwe,, HIT PRZYJECIA,, :O i wierzcie mi hitem nie byla :O . A wy jakie macie ulubione sałatki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mknbhgv
ja mam ulubioną taką wiosenną: kapusta pekińska, papryka, rzodkiewka, ogórek, pomidor, ogólnie co tam tylko chcesz możesz dorzucić, do tego są takie gotowe sosy do sałatek że tylko wodę i olej dodajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób sałatkę np gyros
o z tuńczykiem też jest pycha. Dam Ci prosty przepis na prostą salatkę z pieczarkami, u mnie znika ze stołu w oka mgnieniu. Gotujesz pieczarki w osolonej i popieprzonej :p wodzie aż będą miękkie, następnie kroisz je w drobną kostkę, do tego ogórek konserwowy też w kostkę, kukurydzę, przyprawiasz i dodajesz majonez. Niby nic a sałatka pyszna. robiłam ją też z jajkiem ale lepsza jest bez. A z tuńczyka robie tak: tuńczyk, kukurydza, ogorek konserwowy, jajka, ugotowany na sypko ryż, papryka pokrojona w kostkę, sól, pieprz i majonez. Pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym zrobiła coś mnia
sałatka która wszystkim smakuje - ryżowa z tuńczykiem :) potrzeba ryż (tak z 2woreczki) puszkę tuńczyka (najlepszy jest ten w sosie własnym od biedy moze być też w wodzie) puszkę kukurydzy groszku dwa ogórki kiszone i jabłko i majonez ryż ugotować wymieszać w międzyczasie w misce starte jabłko i starte ogórki razem z odsączoną kukurydzą groszkiem i tuńczykiem. Dodać ostudzony ryż ( jak dodasz taki gorący z wody to się może taka ciapa zrobić) na koniec majonezu tak na oko z 2-3 łyżki wymieszać i wrzucić do lodówki przykryte folią na kilka godzin może być na noc sałatka jest dobra smaczna można modyfikowac jej skład np. dać fasolę zaqmiast kukurydzy itd łączny czas jej zrobienia to z gotowaniem ryżu 20 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym zrobiła coś mnia
jajka też można dodać takie pokrojone -ogólnie ile osób tyle wersji tej sałatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób sałatkę np gyros
albo sałatka grecka też byłaby dobra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym zrobiła coś mnia
z tym ,że grecka jak troszku postoi to trochę wode puszcza :) z pomidorków i reszty warzyw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o radee
Widze,ze ktos z rana nie oparl sie pokusie podszywu :O. Przepraszam za ten niemiły CUDZY WPIS :O. Nie jets łatwo sie nie przejmowac,tym ze bede pierwszy raz gotowac dla gosci.A w ogole jest jakies mieso-oprocz kotletow ktore mozna latwo zrobic i jest smaczne? Z salatek byc może skusze sie na salatke gyros... aczkolwiek jest kilka wersji tej salatki.. robilam ja ze dwa razy chyba ale cos jej brakowalo w smaku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie to bez sensu
a o której obiad podasz? Jak msza się kończy o 10.30, to myślę, że raczej będą po śniadaniu. Bo jak będzie taka pogoda ja teraz i ludzie zjedzą te zakąski to obiadu nikt nie tknie. Dlaczego nie chcesz podać zupy? Właśnie zupę możesz wcześniej przygotować (na taką pogodę najlepiej chłodnik) i podać od razu po przyjściu z kościoła - np. chłodnik gazpacho, z bagietkami opiekanymi do chrupania. Potem postaw na stole talerz warzyw z dipami i spokojnie przygotujesz sobie drugie danie. Jak podasz sałatki ryżowe i z mięsem to się nażrą zanim podasz obiad i tego kurczęcia nikt nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o radee
jest jedno małe ALE ja nie umim zup gotowac :O dlatego chce bez zupy drugie danie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie gazpacho
gazpacho to 5 minut roboty - rano sobie wszystkie warzywa kroisz, część miksujesz, cześć wrzucasz w kawałkach, nic nie trzeba gotować, tylko schłodzić. Po powrocie z kościoła jak znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze salatka cezara pycha jest :) roladfa lososiow- szpinakowa rewelka talerz wedlin i/lub deska serow grzybki marynowane korniszony kiszone ogoprasy papruka marynowana albo krakersy na nie maselko czosnkowe salata zielonaplasterek sera i jakies warzywko 9 cebula pomidor rzoskiewka ) albo jak goscie lubia te pasty abba kawiorowa lososiowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo tartinki czy koreczki jak ktos juz doradzil chlodnik popieram :) nie weim czy dobry pomysl ale w ramach przekaski lub deseru lub nie wiem czego ( upaly :D ) wolniej mysle moze nalesniki z truskawkami i serkiem homogenizowanym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo np nachosy z sosem serowym ja wczoraj konsumowalam do zimnego piwka rewelacja :) lub z jakims inym sosem do nachosow tez sos salsa pasuje ale ja preferuje serowy moze tez byc ziolowo czosnkowy albo jaki Ci sie zamarzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rob gaspacho!! :D niewiem jak innym ale mnie i moja mame czyści zawsze po gaspacho ;P tak bezbolesnie ale troche to trwa heheh :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do mies to bitki z sosem do tego kopytka labo kluski slaskie mniam kurak w potrawce poledwiczka albo z sosem gorgonzola albo w sosie kminkowo musztardowo smietanowym szaszlyczki zmiesa mielonego rolada slaska plus kluski slaskie schabowe panierowane w mace z pieczarkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o radee
Ale Wam fajnie ,tyle macie pomysłow i róznosci gotujecie :D szczesciary!! Ja podejrzewam,ze jak dziecko zacznie jesc zupki to ja stopniowo bede poszerzac swoja wiedze kulinarna i razm z dzieckiem bede robic postepy w gotowaniu :D metodoa prob i bledow :P tylko tym razme na chrzcinach nie chce experymentowac :D :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze o radee
Więc prawie na 100% zdecydowalam sie na restauracje,tam przynajmniej podadza zupe i drugie danie SMACZNE :D ,a na deser porwe gosci do domu :) torcik lub lody albo jendo i drugie.Jest kwestia jaka podac przystawke ,zagryche po Kosciele a przed obiadem,tak w domu przez te 2 godziny pasuje cos podac na stół..?pytanie co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledzik rolada szpinakowo lososiowa pierozki ravioli ze szpinakiem i gorgonzola deske serow polmisek wedlin plus delikatna salatke koreczki tartinki mini grzanki z warzywami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czegos nie rozumiem
Chcesz gości po kościele zabrać do domu, potem do restauracji, a potem znów do domu??? Bez sensu, to już lepiej zamów w restauracji lody i kawę do tego obiadu, a skoro pójdziecie po przekąsce w domu to już bez zupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sledzik w oleju lub w smietanie ja w oleju robie tak kupuje platy sledziowe mocze ja wkladam do duzej michy zalewam niewielka iloscia oleju drobniutko kroje w kosteczke cebule biala i czerwona mieszam z posiekano drobniutko natka pietruszki i kilkoma kropelkami soku ze swiezo wycisnietej cytryny dodaje do sledzi mieszam i znow dodaje oleju i siup do lodowki do wodeczki w sam raz ( ja wodki nie uzywam ewentualnie wino lub piwko ) ale goscie sobie sledziki chwala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no albo zupke zrob w domu zurk rosol czy barszczyk czerwony z pasztecikiem lub krokietem to sa tzw zupy ""bezpieczne"" kazdy je chetnie zje albo pieczarki na goraco faszerowane wachlarz mozliwosci nieograniczony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×