Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nieznam siepomocy..

Czy jest na sali KSIĘGOWY? POMOCY

Polecane posty

Gość nieznam siepomocy..

Mam pytanie. Od niedawna prowadzę działaln.gosp. jest to moja pierwsza. Dla tego znalazłam w necie P. który zgodził sie iż pomoże mi w wypełnieniu wniosków i założeniu. Rozliczam sie na podstawie Karty Podatkowej i mam ustalona jedna sume co miesiac. Plus dodatkowo opłącam skladki społeczne obowiazkowe. Niby to nie jest takie trudne bo umiem je sama zapłacić, i podatki i składki. Natomiast mój ksiegowy twierdzi że dodatkowo musi skladać co miesiac jakieś podania czy coś za mnie co mnie dodatkowo kosztuje 100zł mies za ta usługe. Czy faktycznie oprócz oplat co miesiac , trzeba skladać jeszcze jakies inne dokumenty do Urzedu czu zusu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może pomogę........
Do Urzędu Skarbowego masz obowiązek złożyć deklarację tylko raz w roku PIT-16A do 31.01 za poprzedni rok. Jeżeli jesteś Vatowcem to musisz składać co miesiąc lub co kwartał deklarację Vat-7.Natomiast do Zusu musisz złożyć deklarację DRA co miesiąc, jeżeli prowadzisz działalność jedoosobową to Twój termin przypada na 10-go każdego miesiąca. Po trzech miesiącach (jeżeli deklaracje były składane w terminie) nie ma potrzeby składania druków do czasu jakiejś zmiany czyli np. L4 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznam siepomocy..
dziękuje serdecznie, zatem jest to działalnść jednoosobowa i on cały czas pobiera za to opłatę. Działalnosc mam już 8 mies:) Czyli nie oszukuje mnie. Bo wydawał się człowiekiem wiarygodnym. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicia micia 2222
Jezeli sama prowadzisz dzialalnosc do do ZUSU sklada sie tylko pierwsza deklaracje - reszta sama sie klonuje. Kolejna skladasz jak cos sie zmieni np. masz chorobowe, konczysz dzialalnosc. Musisz tylko pamietac, ze skladki na ZUS zmieniaja sie co 3 mies, wiec trzeba pilnowac by dobrze wplacac, ale te amiany skladek z urzedu nie powoduja, ze musiasz skladac DRA. Ten twoj ksiegowy cos kreci... a nawet gdybys chciala sama skladac DRA do ZUsu to jest to banalnie proste. Pobierasz od nich plyte z programem, ktory jest banalnie prosty i uczysz sie sama, co prawdopodobnie zaoszczedziloby ci duzo kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieznam siepomocy..
aha. Nie wiem co myśleć, chciałam dziś zadzwonić do Urzędu i zapytać oto, ale jakoś tak zaufałąm mu, mimo to postanowiłam skorzystać z forum:( Dziekuję bardzo, bardzo mi pomogliśćie. MIłego weekendu KOchani:) jeszcze raz dziekuje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×