Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość magda 84..

czy kupię trzewiki i kozaki profilaktyczne/ortopedyczne przy wadzie stóp dziecka

Polecane posty

Gość magda 84..

czy tylko sandałki takie robią? moja córka koślawi pięty i zakupiłam jej właśnie sandałki i kapcie domowe ortopedyczne z obcasem thomasa,profilowaną wkładką,wysokim i sztywnym zapiętkiem... sprawdziłam z ciekawości jak to będzie dalej, w sensie buty na jesień i zimę i zauważyłam, że np. na allegro takich nie ma (firmy memo czy polski Daniel). czy w takim razie trzewików i kozaków nie robią specjalnie pod wady stóp? trzeba wtedy kupować specjalne wkładki? jeśli któraś mama orientuje się w tym temacie to proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiat tamaryszku
byłas z tym u ortopedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda 84..
u pediatry, który po obejrzeniu stóp i chodu dziecka uznał, że nie potrzeba odwiedzać ortopedy, bo to fizjologiczne koślawienie tylko zapobiegać dalszemu koślawieniu pięty zakupując odpowiednie obuwie. dopiero gdy po 4r.życia ten stan się nie poprawi trzeba będzie działać. rozmawiałam z kilkoma mamami, których dzieci dotyczy podobny problem i różni pediatrzy (nawet spoza kraju) mówili to samo, że do 4r. życia się nic z tym nie robi oprócz specjalnego obuwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiat tamaryszku
jak mozesz kupowac obuwie korygujace bez konsultacji z ortopeda? kasy ci szkoda na wizyte czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solaris31
magda, wlasnie po dobranie i porade w kwestii bucikow powinnas isc do ortopedy:) zle dobierzesz buty i poglebisz tylko wade, niestety:( i to nie prawda,ze do 4 roku zycia nie koryguje sie wady stop-koryguje i to jak najbardziej, po 4 roku zycia, czesto jest juz za pozno na skuteczna terapie korygujaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda 84..
nie, nie szkoda mi! wystarczy, że pediatra stwierdził, że nie potrzeba, a te obuwie zapobiega dalszemu koślawieniu i prostuje stopę dziecka, jest zalecane przez ortopedów, nie tylko przy wadach stóp, ale nawet profilaktycznie...masz coś do powiedzenia w tym temacie? bo jak nie to nie musisz mi prawić morałów, dobrze wiem co robię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda 84..
to dlaczego pediatra nie wydał skierowania do ortopedy tylko stwierdził, że to jest fizjologiczne i nic się z tym nie robi? że córka chodzi pięknie i nie ma dużej wady? że muszę tylko kupować obuwie profilaktyczne, by to się nie pogłębiało? mam nie wierzyć lekarzowi z 25letnią praktyką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda 84..
w takim wypadku wychodzi na to, że większość dobrych pediatrów odsyła matki do diabła i kłamie, by pogłębiać choroby i wady dziecięce? nie tylko ten jeden powiedział, że nic się z takim lekkim koślawieniem nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solaris31
magda, nie wiem dlaczego pediatra nie dal ci skierowania:( kazde dziecko nawet z minimalnym podejrzeniem koslawienia stop w tym wieku powinno byc konsultowane z ortopeda, najlepiej ortopeda dzieciecym :) Imoze byc tez tak,ze twoje dziecko wlasnie nie powinno nosi ZADNYCH bucikow profilaktyczno-ortopedycznych! Wlasnie dlatego, ze fizjologiczne koslawienie przeminie samo, a zle dobrane buty na wlasna reke na pewno pogorsza sprawe! Wszystko zalezy od fachowego spojrzenia lekarza specjalisty. Tyle w temacie :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za przeproszeniem
pieprzycie głupoty. buciki profilaktyczne takich firm jak memo czy daniel nie zaszkodzą, a wrecz jedynie pomoga. te buty sa wlasnie polecane przez ortopedów i pediatrów, co by zapobiegać koślawieniu, wiec w czym maja zaszkodzić? dokladnie tak jak autorka pisala maja wysoki usztywniony zapiętek,profilowana wkladke i obcas thomasa przez co nawet to fizjologiczne koslawienie się nie poglębia i dziecieca noga sie ladnie kształtuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez jestem grubasek
a napisz mi prosze po czym poznac te koslawienie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda 84..
w butach tego za bardzo nie widać, ale jak dziecko idzie na boso to pięta leci do środka, najbardziej widać z tyłu, widać też jak wewnętrzne kostki lecą do środka ku dołowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FabianiMonika23
idzze z dzieckiem do ortopedy ja piernicze, nie mozesz prywatnie isc na wizyte, kasy nie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda 84..
co cie obchodzi moja kasa, mam i gowno ci do tego! pytalam tu o obuwie a nie zyczylam sobie umoralniania, a ty idz do psychiatry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda 84..
głupia kurwo, pisz na temat bo mnie juz wkurwiasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaha prywatni ortopedzi to
tylko ciagnać kase potrafia! i co ci stwierdzi prywatny ortopeda? jak u tak malych dzieci prawie nic nie widac, bo u wszystkich stopa jeszcze nie jest wyksztalcona i wyglada jakby kazde malo plaskostopie? poza tym skoro pediatra nie dal skierowania to bez sensu sie pchac po ortopedach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda 84..
to z tymi wyzwiskami to podszywy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda 84..
jem kupe a wy jestescie głupei kurwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaSobieMama
Mozliwe ze takich butow na jesien/zime nie na TERAZ w ofercie bo zbliza sie lato. Zadzwon do przestawicielstwa tych firm i zapytaj u nich bezposrednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda 84..
dzieki, jedna odpowiedz na temat. idiotycznym podszywaczkom dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jghftgyh
Mój synek ma 1,5 roku i taką wadę, co 3 m-ce chodzę z nim do ortopedy, ma specjalne butki na zamówienie, refundowane z NFZ, za kolejne 3 m-ce dostanę skierowanie na rehabilitację. Dodam, że wada wg. ortopedy jest fizjologiczna i niewielka, ale nigdy nie ma 100 % pewności, że to samo minie, dlatego jest leczenie. jak można być tak nieodpowiedzialną matką i nie iść do ortopedy ? a potem za 4 lata będziesz płakać, bo będzie już za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak się zmienić?????
A w wieku 6 lat można jeszcze korygować stopy dziecka? Przegapiłam sprawę i teraz martwię się. Chciałabym kupić buty Memo, są dość drogie, ale czy pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agara10
Moja córka ma 7 lat i muszę korygować jej stopy. Lekarz zalecił dobre buty, balet i gimnastykę korekcyjną. Gimnastykę korekcyjną zrobisz sama w domu. Ćwiczenia mogę Ci wysłać na e-mail. jednak myślę, że dobrze to skonsultować z ortopedą. Za balet płacę 100 zł ale tylko 5 zajęć w miesiącu. Buty Daniel kupuje w internecie na www.tomcio.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agara10
Moja córka ma 7 lat i muszę korygować jej stopy. Lekarz zalecił dobre buty, balet i gimnastykę korekcyjną. Gimnastykę korekcyjną zrobisz sama w domu. Ćwiczenia mogę Ci wysłać na e-mail. jednak myślę, że dobrze to skonsultować z ortopedą. Za balet płacę 100 zł ale tylko 5 zajęć w miesiącu. Buty Daniel kupuje w internecie na www.tomcio.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w tombut http://sklep.tombut.pl/ To sklep internetowy wiec zamawiasz nie wychodzac z domu. Poza tym maja duzy wybor i przystepne ceny jak na buciki ortopedyczne dla dzieci. Sama sprawdz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wkladki na pewno kupisz, pytaj tutaj: www.wkladkiortopedyczne.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka1984_
Na pewno trzewiki profilaktyczne kupisz w specjalistycznym sklepie www.tomcio.pl Mają tam buty profilaktyczne na każdą porę roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×