Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Katarakta...

Dietetyczne danie z fasolą?

Polecane posty

Gość Katarakta...

Wiem że sama fasola mało dietetyczna jest, ale czy jest jakieś danie, które mogłabym jeść np. 2 razy w tygodniu i zawierałoby fasolę czerwoną? Bardzo ją lubię, bo jestem fanem meksykańskiego jedzenia, ale chciałam się odchudzić te 10 kilo... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm ja fasoli w ogole nie lubie moze jakas salatka meksykanska???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dietetycznie nie będzie
Sałatka: fasola, tuńczyk z puszki (w sosie własnym), czerwona cebula drobno pokrojona i listki kolendry, odrobina oliwy, pieprz. Albo taka: czerwona fasola, feta, świeży ogórek starty na grubej tarce i odsączony, jogurt naturalny ( w wersji dla tych nie na diecie- majonez), pieprz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozwol ze wtrace autorko ale po co chcesz sie odchudzac??? bo jak wazysz 250 kg ok rozumiem ale w innym wypadku?? jedzenie jest super zycie krotkie czemu sobie go odmawiac?? tez nie bedzie dietetyczne raczej na odwrot ale ja uwielbiam tortille :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dietetycznie nie będzie
Kacia - czytasz czasami to, co piszesz? Bo czasami mnie osłabiasz. Ja rozumiem, że masz problemy osobiste, ale pomyśl czasami zanim coś napiszesz. Naprawdę uważasz, że odchudzanie dla ludzi ważących mniej niż 250 kg jest fanaberią?? Pomyśl o tym, że nadwaga i otyłość to poważne choroby, które niosą ryzyko kolejnych poważnych chorób i przedwczesnej śmierci, więc daruj sobie teksty typu "jedzenie jest super, a życie krótkie", bo niektórym jak się nie odchudzą to życie może się skrócić jeszcze bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dietetycznie nie będzie
Poza tym naucz się odpowiadać na pytania - autorka pyta o danie z fasolą, a nie o Twoją opinię na temat jej życia. Inna pyta o obiad bez zupy, a Ty jej proponujesz zupy :o Weź się ogarnij, bo chyba za dużo czasu tu spędzasz, a potem się dziwisz, że mąż Ci się rozpija. Eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejze nie tak agresywnie raz wara ci ode mnie i moich problemow bo znasz tylko tyle co na kafe wyczytasz dwa przyznam nie rozumiem odchudzania trzy fasola jak dla mnie zly pomysl trzeba wqprowadzic diete zgodna z zaleceniami lekarza sport itd cztaery sama podalas pomysl niedietetyczny piec nie obchiodzi mnie czy ktos wazy 40 kg czy 400 bo to nieistotne liczy sie to co w glowce i w serduchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wogole to trzeba scisle kontrolowac zwlaszcza jak chce sie schudnac zobaczsobie pare filmow z cyklu pisane przez zycie przewinelo sie kilka o anoreksji o problemach o drastycznym odchudzaniu bo to nie sa zarty niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dietetycznie nie będzie
Bez przesady, nie każdy od razu musi być anorektykiem, niektórym naprawdę odchudzanie jest potrzebne, chociażby po to, żeby za jakiś czas nie ważyli te 250 kg. To, że ty nie musiałaś się nigdy odchudzać, nie znaczy, że inni nie muszą, czy raczej nie powinni. Miałam nieco do czynienia z osobami odchudzającymi się ze względów zdrowotnych i powiem ci, że nawet będąc "na diecie" można jeść smaczne rzeczy. Zgadzam się, że żeby schudnąć ważny jest rozsądek, i raczej zmiana nawyków żywieniowych na właściwe (zakładając, że dana osoba ma niewłaściwe) niż jakaś przypadkowa dieta czy głodówka, ale w sumie autorka nic nie napisała o sobie, ani jak ma wyglądać to jej odchudzanie, więc praktycznie każde danie może jej przypasować :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie zgadzamprzede wszystkim lekarz potem badania potem dietetyk jego porady plus sport no a ja chgce przytyc chociaz ze 3 kg i nie moge :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarakta...
Ważę 75 kilo :( To sporo. Spróbuję z sałatkami, zwłaszcza ta z feta wygląda smakowicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobre rady kaci
jak zwykle nie są złe hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie, ze moze byc dietetyczne danie z fasola :) w daniach fasolowych, np. meksykankich albo w stylu fasolka po bretonsku czesto prym wiedzie mieso - i to ono nie jest dietetyczne. chyba, ze uzyjesz mielonego indyka do dan w stylu meksykanskim. fasola jest kaloryczna, ale to sa zdrowe kalorie dostarczajace organizmowi cennego bialka i blonnika, oraz innych witamin i mineralow. jak lubisz dania meksykanskie, to wal do nich jak najwiecej warzyw, np. cebula, czostnek, papryka, troche marchewki i selera, potem ta fasola, a jesli chcesz dodatek miesny, to niech to bedzie chude mieso czyli piers indycza lub kurza, albo mielone drobiowe. do tego przyprawy dodajace meksykanskiego smaku, czyli glownie kmin i oregano, moga byc tez oliwki, kolendra, szczypior. kukurydzy niech bedzie jak najmniej albo wcale, bo ona faktycznie jest tuczaca. do tego brozowy ryz i masz zdrowe, pozywne jadlo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×