Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kuchareczkalaureczka

Risotto - z czego?

Polecane posty

Gość kuchareczkalaureczka

Mam: ryż brązowy i biały, kostki rosołowe i wołowe. Pieczarki, pierś z kurczaka, boczek, pomidory, śmietanę 18%, kukurydzę w puszce, olej, przyprawy. Chcę ugotować risotto. Co z tego wybrać żeby było dobre :) Nie chcę dodawać wszystkiego "jak leci" a z wyborem składników mam problem ;). Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj czepiacie się
Wpisz sobie w google, ale od razu ci powiem, ze do risotto potrzebny jest odpowiedni ryż. Ze zwykłego ci nie wyjdzie, musisz mieć ryż specjalnie do risotto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj czepiacie się
Zrób lepiej sałatkę z ryżem, kukurydzą, boczkiem i pomidorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczkalaureczka
Przeglądałam trochę przepisów na necie i spotkałam się że robione było z brązowego ryżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczkalaureczka
eeee tam, chce risotto. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj czepiacie się
No ale to nie było risotto, tylko danie z brązowego ryżu, risotto to danie z bardzo konkretnego rodzaju ryżu i nie jest to jakieś tam widzimisię, tylko chodzi o to, że ten ryż musi się odpowiednio zachowywać podczas obróbki. Więc zrób sobie z brązowego ryżu, tylko nie nazywaj tego risotto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczkalaureczka
Ok, więc chcę zrobić potrawę "około-risottową" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodałabym wszystko
oprócz boczku a dodatkowo dodałabym czerwoną paprykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczkalaureczka
przemyślę sprawę do jutra ;) paprykę i ten "specjalny" ryż może uda mi się skombinować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodałabym wszystko
o boże z tym specjalnym ryżem to takie widzimisię a ten ktoś pewnie w przepisie wyczytał a sam tak naprawde o jaki ryż chodzi nie ma pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierś z kurczaka pokrój w średnią kostkę posyp solą i pieprzem do smaku.Dużą cebulę pokrój w maleńką kostkę,3 duże marchewki , 1 pietruszkę,kawałek selera zetrzyj na tarce o grubych oczkach.Pieczarki pokrój na kostkę (większą).Pierś kurczaka podsmaż na oleju razem z cebulą,dolej wody i podduś aż mięso będzie miękkie,smaż jeszcze do czasu odparowania wody.Na patelni podsmaż starte na tarce warzywa i pokrojone pieczarki ,a następnie podlej je wodą i duś do miękkości.Pomidory pokrój na drobne kawałki,włóż do rondelka dopraw solą i pieprzem oraz suszoną bazylią,Gotuj kilka minut,ciągle mieszając aż zmiękną i puszczą sok.Przetrzyj te pomidory przez sito do warzyw z pieczarkami.Wszystko razem wymieszaj.Możesz dać kilka łyżek śmietany.Ugotuj potrzebną Ci ilość ryżu.Nie jest to risotto ,ale jest podobnie smaczne.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczkalaureczka
margolka - dzięki :) przepis super. Zapiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze specjalnym ryzem (z reguly jest to arborio) to nie zadne widzimisie tylko swieta prawda i podstawa ;) ale bez specjalnego ryzu tez mozna zrobic a la risotto, jezeli przyrzadzimy ten ryz risottowa metoda, czyli najpierw trzeba ziarenka ryzu lekko podprazyc na patelni, a potem stopniowo dolewac goracy bulion (kilka razy, dolac, poczekac az wsiaknie w ryz, znowu dolac itd.) na koncu smietana (slodka) i troche sera i mamy podstawowe risotto. dla smaku mozna dodawac jeszcze inne dodatki, warzywa, grzyby itd. a jak chcesz po prostu zrobic ryz z dodatkami, to go zyczajnie ugotuj osobno i wymieszaj z podsmazonym wszystkim co masz powyzej, oprocz ew. pomidorow, albo tak jak podaje powyzej margolka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risotto tylko z arborio, inaczej wychodzi straszna kaszana. I najlepiej nie na kostkach, tylko na prawdziwym rosole, bo ten paskudny smak kostek strasznie psuje efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolina a jak ty podajesz
to wg twego przepisu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ugotowany ryż dodaję na patelnię na której jest mięso duszone z cebulką ,dokładnie to mieszam,jeszcze chwile podsmażam.Wykładam na talerze i polewam sosem warzywno - pieczarkowym.Dla ostrości sosu warzywno - pieczarkowego, można dodać do niego kilka łyżek pikantnego keczupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robie tal albo pieczarki cebulka kurze cyce wszystko drobno posiekane oczywiscie z przypraw pieprz bialy lubczyk czaber tymianek estragon sol ziola prowansalskie albo zamiast pieczarek papryka czerwona albo grzyby lesne pomidor cebulka czerwona ser plesniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej lubie risotto z lesnymi grzybkami, szparagami i cebulka. Dodaje odrobinke bialego wina no i duuuzo parmezanu :) Zgadzam sie z Paniami ktore polecaja ryz arborio i rosolek domowej roboty zamiast "kostki". Inaczej smak nie bedzie taki jaki powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojna domowa
Najlepsze rizotto z siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajne risotto wychodzi z kurczakiem i grzybami leśnymi. Super przepis znalazłam na ugotujmycos.pl. Teraz akurat jest sezon na leśne grzyby więc można korzystać do woli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×