Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość urodziny dziecka

Co przygotowac na imreze dla dzieci ????

Polecane posty

Gość urodziny dziecka

Witam :) W niedziele robie urodziny dla mojej coreczki, konczy 3 latka. Chcialabym przygotowac cos do jedzenia dla dzieci , bo dla doroslych mam tradycyjny obiad i przystawki . Ale dzieciom chcialabym przygotowac cos innego , cos co zjedza za smakiem i nie trzeba ich bedzie namawiac do "schabowego " . Pizza , hot dogi i inne feast foody odpadaja , bo ostatnio i tak zaduzo mi tego jedza ;) Moze macie jakies sprawdzone przepisy i chetnie sie nimi podzielicie ? Z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprubój czegos na wesoło
ale smacznie.Zrób z kilku porcji - tego co tu podane.Ja jogurt zastępuję serkiem waniliowym homogenizowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może naleśniki z serem i truskawkami.Dzieci bardzo to lubią.Albo racuszki z serka homogenizowanego, mam przepis od Emmi ,piszącej na tym forum,można je podać z konfiturą.Widzę,że ktoś wyżej przesłał Ci z nimi link.Koktajle owocowe.Albo knedle z truskawkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzzzzzzzziaiaiiaiaj
zrób muchomorki z jajek i pomidorków na sałacie to fajnie wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulep myszki z bialego sera ogon i wasy ze szczypiorku jajko przetnij na pol uloz na listku zielonej sataty z wedliny i wykalaczek zrob zagle ogrek z niego smoka ponacinaj w plasterki cieniutko ale nie do konca z jednej strony nadetnij odpowiednio aby sie zrobil pyszczek oczka np z ziarenek pieprzy jezyk z kawalka papryki badz poidora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla dzieci muszą być dania
które można wziać w rękę, a dzieciak nie upaprze się od stóp do głów ani nie rozsypie czy wyleje wszystkiego na siebie Szczególnie takie 3 letnie maluchy może takie a la nugetsy w płatkach kukurydzianych, pieczone nie smażone, do tego pieczone kawałki młodych ziemniaków do tego "surówka" w formie pokrojonych np w słupki czy kawałki warzyw : marchewka, rzodkiewka, ogórek np jak chcesz, to fajnie do tego pasuje sos na bazie jogurtu naturalnego - gęstego greckiego - do maczania i mięsa i ziemniaków i warzyw :) Do picia fajnie się sprawdzają butelki z tzw sportowym korkiem, czyli z ustnikiem niekapkiem :0, nawet jak butelka się wywróci to nic się nie wyleje - no i dzieci lubią takie bajerki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla dzieci muszą być dania
kacia - ja lubię Twoje pomysły ,ale wg mnie wykałaczki w daniach dla maluchów to zły pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla dzieci muszą być dania
zamiast zwykłych hotdogów w bułce - można z dobrych kabanosów albo frankfurterek zrobić takie w cieście francuskim z zółtym serem jeśli chcesz podać zupę, to naprawdę fajnym pomysłem jest zupa krem (nie ma marudzenia, że czegoś tam się nie lubi, bo się widzi w zupie), podawana z groszkiem ptysiowym lub grzankami, którymi dzieci moga sobie same posypać zupkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla dzieci>>>> dziekuje bardzo ;) no fakt to zamiast wykalaczek paluszki na przyklad ;) hot-dogi moim skromnym zdaniem po domowemu mozesz spokojnie zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo krasnoludki jajka gotujesz na rwardo odcinasz czubek zeby moglo stac kroisz kawalek pomidora z niego robisz kapelusz mozesz zrobic kropki z majonezu lub bialegos erka albo serka topionego oczka np z rzodkiewek wasy i broda ze szczypiorku :) lapki mozesz zrobic z paluszkow slonych krasnoludki moga stac albo na zielonej lace ( salata ) albo na chodniczkiu krakersy z awanturka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najprościej należy po prostu wymieszać twaróg w ilościach dowolnych z 1 lub 2 puszkami dowolnych rybek (szprotki, sardynki, w oleju lub sosie pomidorowym). Często jednak masa wychodzi dość sucha i wymaga dodatkowego doprawienia. Można dodać kapkę oliwy lub oleju, posiekaną zieleninę (koperek, pietruszkę, zioła), zioła suszone, odrobinę musztardy, chrzanu... Dobrze po wymieszaniu dać chwilę paście postać, aby smaki się przegryzły. to przepis na awanturke ( zaczerpniety z jakiegos bloga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może placuszki-pierożki? Robisz farsz jak na ruskie pierogi.Robisz ciasto jak na kopytka , formujesz niewielkie placuszki z farszem pierogowym w środku.Smażysz je na gorącym oleju,na złoty kolor z obu stron,jak będą letnie dzieciaczki mogą je jeść rączkami..Albo dobre parówki cielęce zapieczone w cieście francuskim.Kup niedużego arbuza przetnij go na pół , łyżką wydrąż miąższ w miarę nie miażdżąc go.Pokrój miąższ pozbawiając go pestek w średnią kostkę.Brzegi arbuza natnij w ozdobnie np. tak ^^^^^^^^^^^^^^^do wydrążonych skorup włóż kostki miąższu i umyte i odszypułkowane truskawki,daj dzieciom plastikowe,piknikowe widelczyki.Będą z chęcią jeść tak nietypowo podane owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość puszysta nie gruba
margolka, fajny pomysł z tym półmiskiem arbuzowym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salianka
Jeżeli chcesz by to było szybkie do przygotowania postaw na gotowe nuggetsy drobiowe - dzieci je lubią i można je kupić w kształcie zwierzątek, z różnymi dodatkami (np.ziołami, serem). Na deser możesz przygotować ptasie mleczko (galaretka rozpuszczona w połowie wody z przepisu na opak.wymieszana ze skondensowanym niesłodzonym mlekiem z puszki i 2 łyżkami cukru - całość wstawić do lodówki) - możesz je ozdobić żelkami lub piankami (dzieciaki je uwielbiają). Szczerze powiedziawszy jadłospisem dzieci nie musisz się zbytnio przejmować - one będą żyły imprezą (balonikami,zabawami, konkursami) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salianka
Często wystarczy, by zwykłe przekąski podać w atrakcyjnej,niecodziennej formie - np.galaretka robiona w kostkarce do lodu będzie miała fajny kształt zwierzątek,serduszek czy jaką tam masz. Produkty na kanapkach możesz układać tak,by dały wzór domku, statku,buźki zwierzątka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość -kręciołek-
najfajniejszy powinien być wygląd podawanych smakołyków, mi się bardzo spodobał pomysł deserów z galaretki i żelków który znalazłam w przepisach dla dzieci doktora Oetkera http://www.oetker.pl/przepisy_dla_dzieci_ dzieciom podobają mi się też paróweczki które po przekrojeniu wzdłuż na cztery cienkie części w czasie gotowania czy smażenia zwijają się w takie śmieszne kręciołki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×