Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama po 30

11 lat różnicy między dziećmi ? 31 lat i drugie dziecko ? Pomocy :(

Polecane posty

Gość mama po 30

Witam kochane! Jestem mamą 10 letniej dziewczynki i chciałabym być mamą po raz drugi,tylko : 1 Boję się reakcji córki,ogólnie ona lubi dzieci,no ale to jednak co innego. 2 . Wszyscy znajomi mówią,że to juz za późno na drugie dziecko,bo zanim urodzę będę miała 32 i że trzeba było szybciej się decydować . Czy to naprawdę taki "wstyd" urodzić po 30 dziecko ? Jeśli chodzi o finanse to nie byłoby problemu,bo mamy z mężem swoją mała firmę . No i mamy domek,też nie ma 300 metrów,ale własny z ogrodem więc maleństwo miałoby gdzie się bawić :) . Co o tym wszystkim sadzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama po 30
że jak urodzę będę miała 31 lat *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Burajga
Kochana, to, czy będziesz mieć 31 lat jak urodzisz nie jest pewne, bo nie zakładaj, że tak od razu sobie zajdziesz w ciążę, bo starania mogą Ci zająć trochę dłużej niż 2-3 cykle. Poza tym dlaczego tak się stresujesz tym, ze będziesz mamą po 30-stce, a ile kobiet w tym wieku rodzi dopiero 1 dziecko ? Ja mam 31 lat i jedno dziecko,które ma ponad rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Nikoli
Ja bym sie decydowala i to jak najszybciej, corka na pewno bedzie zadowolona i jeszcze Ci pomoze przy maluszku... Sa wieksze roznice wieku miedzy dziecmi, a najmlodsze to pupilek calej rodziny! Zabieraj sie do pracy moja droga i daj znac jak sie uda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmmmmmm1234563
ja nie wize problemu...moj syn ma 5 lat i dopiero za jakies 2 lata moze sie zdecydujemy...mam 31.......kazdy sam decyduje o takich sprawach apropos a nie znajomi...to nie zakup ciastka tylko najpowazniejsza decyzja zyciowa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miedzy mna, a moja siostra jest 11 lat roznicy :-) Pamietam, ze sporo sie mna opiekowala, potrafila mnie ganic nawet za zle oceny jak bylam w szkole podstawowej. Teraz ma 40 lat, ja 29, roznie bylo, jak urodzila pierwsze dziecko to mialam 17 lat i jej syn traktowal mnie jak siostre, do tej pory mam z nim super kontakt. Jak doroslam (tak 20-25 lat mialam) to nie mialysmy z siostra jakiegos super kontaktu, odnawia sie teraz jak ja urodzilam corke. Mysle, ze to zaden wstyd dziecko po 30, roznica wieku bedzie spora i musisz sie przygotowac na to, ze niekoniecznie dzieci beda mialy super kontakt, chociaz nie jest powiedziane. Jesli chcecie drugie dziecko to chyba nie sasiadka o tym ma decydowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jatak mam
Hej dokładnie tak mam teraz synus ma 2 lat -super roznica polecam!!cora pomagała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama po 30
No założyłam to tak teoretycznie,w najlepszym wypadku . Więc mogę mieć jeszcze więcej jak urodzę :( . Mąż też by bardzo chciał,ale mąż ma już 35 lat i jego znajomi mówią,że ma być ojcem a nie dziadkiem :O . A myślisz,że dzieci z taką różnicą wieku mogą się dogadać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 8 lat różnicy między
dziećmi i jest super, starszy dużo mi pomaga- skoczy do sklepu, poprowadzi wózek, szaleje z młodszym i jest dumny, że jest starszym bratem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meggii__
moja siostra miała 30 lat jak urodziła pierwsze dziecko;) teraz jest to normalne, zmienił się tryb życia, kobiety rodzą później dzieci i to nie jest wstyd! jestem młodsza od mojej siostry o 10 lat i rozumiemy się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosenka:):)
boze jak czytam taie bzdury to sie zastananawiam ze taki ciemnogrod w tej polsce nadal panuje!!! a nie zauwazylas ze czasy sie zmienily ?? w kraju w ktorym mieszkam srednia wieku na porodowce to 31!!!! dane sprzed 3 miesiecy!! dziwie ci sie ze nie zastanawiasz co ludzie pomysla??? to twoja decyzja i twojego meza a nie ludzi z sasiedztwa i corki!!! jestes jeszcze mloda i masz czas na 2 dziecko !!! ja mam 33 ata i jestem w trakcie staran o 2!! moj syn konczy 10 lat za 3 mce!! a moj lekarz twierdzi ze to najepszy czas na 2 ga ciaze!!! powodzenia i mam nadzieje ze podejmiesz wlasciwa decyzje! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesteś jakaś zacofana
no straszny wstyd mieć dziecko po 30,gdzie i z kim ty żyjesz i funkcjonujesz:O. Na twoim miejscu bardziej bym się bała o tą różnicę między rodzeństwem,to że nie złapią kontaktu w zyciu, a nie o swój wiek:D:D Sory,ale rozśmieszyłaś mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maćkowy potwór
Moja mama urodziła mnie w wieku 36 lat, mam 2 starsze siostry o 11 i 14 lat. Kontakt mamy super chociaż taki bardziej mamciowaty niż siostrzany;) Moja kuzynka lat 37 obecnie jest w ciąży a ma już 14letnią córkę. Za bardzo jej (córce) się to nie podoba ale nowy partner mamy też na początku był be a teraz za sobą szaleją. Moim zdaniem jak przygotujesz swoje dziecko że będzie miało rodzeństwo to możesz śmiało zachodzić;) Zawsze to lepiej mieć rodzeństwo niż go nie mieć. Moim zdaniem ale wybór należy do Ciebie bo to Twoje życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama po 30
Dzięki Kochane! W sumie ja już decyzję wraz z mężem podjęłam wcześniej,ale chciałam zobaczyć co o tym myślą osoby której "stają z boku" . Dziękuję,utwierdziłyście mnie w tym,że to dobra decyzja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córka ma 17 lat a synek 2 latka. Córke urodziłam jak miałam 19 lat a synka 34. Jak widzisz 15 lat różnicy. Córcia uwielbia braciszka choc wiadomo z racji wieku nie maja wspólnych tematów ale moja córka mówi ze czasami warto sie pouwsteczniac i bawi się z maluszkiem jak szalona. Synek był planowany wieć to napewno nie żadna wpadka. I mój wiek nie przerażał mnie do zadecydowania sie na drugie dziecko. Ja poprostu potrzebowałam tyle lat aby dojrzeć do decyzji aby mić drugie dziecko. Dodam ze prawie w tym samym okresie czyli rok wcześniej w tym roku co ja i rok później z mojej byłej klasy szkoły średniej urodziło sie razem z moim 6-cioro dzieci. Więc dzisiaj wiek po 30-stce jest normalnym wiekiem do rodzenia dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxyyy
Ja nie wiem gdzie wy mieszkacie, ale tu gdzie ja mieszkam rodzenie po 30 to standard - to raczej na mnie sie patrza jak na wybryk natury, bo starsze dzieci urodzilam tuz po 20 . Corke urodzilam po 30 roznica wieku miedzy nia a najstraszym synem wynosi 9 lat, mlodszym 8 - reakcja chlopakow na wiesc o nowym czlonku rodziny byla rewelacyjna - czysta radosc i duma, razem z nami chodzili na kazde Usg - nie bylo mowy by nie poszli:), pomagali wybrac imie, przemawiali do brzucha - po prostu czad:). A teraz ich siostra jest ich oczkiem w glowie , chyba najbardziej rozpuszczone dziecko na swiecie - kochaja ja i sa z niej dumni - a mala uwielbia ich z wzajemnoscia :) - nie zwracaj uwagi na gadanie znajomych tylko bierz sie do roboty:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam 3 synków:17 lat,12 lat i najmłodszy 4 miesiące:)i jest super!Też miałam obawy,bo ten trzeci to taka niespodzianka,ale nie żałuję,pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maćkowy potwór
o jeszszcze znam 2 siostry: jedna 24lata, druga 34. Zawszemiały ze sobą dobry kontakt, gdzieś w marcu pierwsza urodzila córeczkę a druga jest właśnie w ciązy-pierwszej. Kurde jak tak popatrzę w koło to więcej znam mam po 30 i to mam jedynaków niż po 20rż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama po 30
Dziękuję dziewczyny,czyli jednak decyzja jest dobra :) . Trzymajcie kciuki. Pozdrawiam serdecznie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxyyy
Dokladnie - jak ide na wywaidowke do szkoly to wiekszosc innych mam jest sporo straszych - tak srednio o 10 lat - zupelnie nie przystaje do nich tzn. mi to nie przeszkadza, ale im chyba tak, bo ze soba rozmawiaja a ja raczej z boku, bo kto to widzial tak mlodo miec takie duze dzieci - smieje sie, ze jak corka dorosnie do szkoly to w koncu bede stateczna matka w odpowiednim wieku:) (tylko lepiej nie przyznawac sie do straszych dzieci) - i nie ja jedna tak mam - kilka moich kolezanke tez - tzn. tych nielicznych, ktore urodzily majac 20- pare lat , bo tak to zdecydowana wiekszosc dopiero teraz sie decyduje na pierwsze dziecko. Naprawde nie rozumiem wiec komentarzy znajomych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Burajga
Matko, facet 35 lat i za stary na dziecko ? Ludzie, toż to młody facet, co jeszcze kilkoro dzieci może spłodzić. Nie wierzę, że są jeszcze miejsca, w których ludzie tak myślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwielbiam te glupie hasla
ze czlowiek kolo 30 jest za stary na bycie ojcem i moze byc tylko dziadkiem... no jasne, moze jeszcze od razu sie polozyc i umrzec. ostatecznie po 30 to juz zgrzybiala starosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×