Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bradempitemnapewnoniejestem

CZEMU ŻYCIE W KRAKOWIE JEST TAKIE DROGIE A ZAROBKI TAK MARNE ?????

Polecane posty

Gość bradempitemnapewnoniejestem

Drodzy forumowicze, Natchnęła mnie refleksja, że życie w Krakowie do najlepszych nie należy. Wszystko jest coraz droższe - od nieruchomości po ceny żywności, usług a już samo wyjście na rynek ( proszę Was ). Mieszkam w wynajętym pokoju, który do komfortowych nie należy ( 1000 zł miesięcznie - jeszcze kilka lat temu za tyle można było wynająć mieszkanie i to nie byle jakie ). Oszaleć idzie......szukam kawalerki ...to muszę wydać około 1500 zł, pokój dwuosobowy około 2000 zł, pomyślałem sobie , że wynajmę coś ze znajomymi - np. mieszkanie trzy osobowe - niestety koszt 2500-3000 zł, a jak znalazłem jakąś ruderę czteropokojową w bloku za czasów komuny to Pani zażyczyła sobie 4500 ze wszystkim i zaznaczyła, że nie życzy sobie studentów, palących itd itd - listę życzeń miała zbyt długą jak na taką kwotę za wynajem. To samo tyczy się krakowskiego rynku - kawa 9-12 zł, piwo 8-12 zł itd itd ( w każdym innym mniejszym mieście piwo można kupić za 4-5 zł ). OK, zgadzam się to są mniejsze miasta, ale czemu w sąsiedniej Pradze na każdym rogu jest Pilsner Urquuel za 4 zł. Inny przykład z Pragi - otóż w bardzo dobrej restauracji w centrum niedaleko mostu Karola za około 25 zł dostałem ich regionalną zupkę, drugie danie z mięsem, piwo Pilsner oraz kawał ciasta ( i tak tam jest w większości restauracji ). W Krakowie za taki obiad musiałbym zapłacić ...policzmy ( zupa 10 zł, drugie danie 25 zł, piwo 8 zł, ciasto, 12 zł ) to daje 55 zł ???? Niedługo chciałbym kupić mieszkanie, działkę cokolwiek żeby rozpocząć życie na swoim w pełnym tego słowa znaczeniu i co widzę w ogłoszeniach - mieszkanie 25 metrów koszt 250 tys, 30 metrów - 300 tys. OK, niech będzie to wszystko takie drogie, ale niech w Krakowie będzie praca i dobre zarobki . Czemu w Krakowie tak drogie życie nie idzie z zarobkami. Średnia pensja z naszym kochanym mieście to ok 3000 zł brutto, gdzie w Gdańsku, Poznaniu i Warszawie jest to ok 5000 zł. Ogłoszenia o pracę też pustkami świecą ( nie liczę tych wszystkich Orangowych i innych naciągactw telemarketingowych za 800-900 zł miesięcznie jak w ogóle wypłacą ). Ehhh nic tylko uciec stąd !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyżeśjestkononowiczemzyoutube
troche przesadziłeś koleś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiopg
cit przesadzasz , bo w wawce jest drozej jescze, a pokoj dwuosobowy mozesz wynajac juz za 800zł, po dwie osoby wpokoju.Mieszkanko ok 40m juz za 260 mozna kupic, oczywiscie nie w centrum., a z robota to tak jak wszedzie kupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huyendo
a piwo też spokojnie kupisz za 5zł, tylko musisz wiedzieć gdzie pójść... śledź, banialuka, carpe diem, trochę tych miejsc jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrocław i anka
zapraszam do wrocka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie ty takie drogie mieszkania wyszukujesz? Za 5,5tys/m możesz spokojnie znaleźć. Z tego co napisałeś 30m za 300 tys to wychodzi 10 tys za m2 :D Widac nie znasz cen zupełnie bo nawet na prawdę drogie moim zdaniem mieszkania to 7 tys za m2 czyli ok 210tys za 30m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rchałbym
Miągwa masz faceta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie w krakowie jest
zdecydowanie tansze, niz w trojiescie, kawiarnie ,knajpki, owoce na straganach, Ja sobie nawet na droge do pociagu do gdanska jedzenia nakupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia@@@
nie wiem jak Krakow ja z Warszawy i ceny makabra. Syn pojechal do znajomych w Brodnicy i nie wierzyl, ze tak tanio!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oto Polska właśnie
Kłania się TANIE PAŃSTWO Tuska :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pleciesz ceny w biedronce i tesco 2 km od rynku nizsze niz u mnie na wiosce na podkarpaciu gdzie tylko GS albo inne wynalazki, bilet na 2 linie 60 zł tylko u nas na wiosce 10 lat temu placilem za ulgowy 75zł na 1 linie bo wiecej nie ma, czyli normalny jakies 120 zl wtedy.... a mieszkania jak wszedzie dom u nas na wsi na wlasnej dzialce 300 tys na kupionej z 350 tys w krk tez mozna z 2 -3 pokoje za to kupic, zalezy gdzie.... choc np bardziej sie opyla Warszawa bo jeszcze taniej, można sobie w sypialnianej dzielnicy za to samo wynajac a praca etatowa w korporacji daje nie 7 tys brutto a 9 tys srednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czemu w Lublinie ceny są podobne jak w Krakowie a o pracy w ogóle można pomarzyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego wlasnie wyprowadzilam sie z Krakowa i teraz mieszkam w Warszawie :) Jest drozej niz w Krakowie, ale zarobki duzo wyzsze i latwiej znalezc prace. Zyje teraz na wyzszym poziomie niz w Krakowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzesztychujuwsłońculśniący
nie muszisz pić piwa na rynku , znam gospody i karczmy gdzie jest taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie uwazam, że jest jakieś najdrosze - jako student zawsze zostaje mi troche kasy pod koniec miesiaca, a zdarza sie, ze jezdze taksówkami w niektóre miejsca, bo po prostu nie mam ochoty tłuc się komunikacją miejską - zawsze wtedy wybieram tę korporację www.adiotaximpt.pl - kazdy ma inne upodobania co do miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie jest aż tak drogie, ja czasami mogę sobie pozwolić na powrót taksówką, ale trzeba znać tanie korporacje :) www.radiotaxi919.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to racja co gość wyżej pisze - oplaca się jeździć tą korporacją: www.radiotaximpt.krakow.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość: a jaka jest cena za km tu: www.radiotaxi919.pl widze, ze maja duzą ofertę dla firm.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to zalezy, mysle, ze dla firm moga miec inna oferte niz dla zwyklych uzytkownikow taksowek :) sprawdz, zadzwon do nich i mysle, ze jakos sie tam dogadacie :) powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypad z tymi reklamami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sensualmassagetenerife
Witam, Proponuje Ci prace w salonie masażu zmysłowego, który znajduję się na Teneryfie. Oferujemy zakwaterowanie oraz kursy masażu. Zeby rozwiać wątpliwości w żadnym wypadku nie chodzi o seks. Jeżeli jesteś zainteresowana proszę o kontakt. 517410782 0034667661413 deeppleasuremassage@gmail.com Aniela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przesadzajcie. Przeprowadziłem się do Krakowa z Częstochowy. O takiej kasie tam mogłem tylko marzyć, a ogólnie mało było dla mnie pracy. Nowe mieszkanie kupiłem w cenie 5k za metr, oczywiście na kredyt, ale w Czewie te ceny są bardzo podobne! Wiem, że każdy narzeka, ale spokojnie - w Kraku są dobre warunki do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę ze turyści mogą napędzać te ceny. Zwłaszcza latem jest ich sporo. Ale są też stałe ceny i niskie na dodatek w wielu miejscach. Jeśli chodzi o taksówki to w Krakowie nie zminnie dobra jest firma http://radiotaxi919.pl/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ja wiem, czy az tak drogie... w Warszawie jest drożej np. taksówki mamy tańsze jak np http://www.radiotaximpt.krakow.pl/ Także nie ma na co narzekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćpff
Ja ci powiem tak według mnie jak nie stac cie na mieszkanie w warszawie krakowie to lepiej te pieniądze co masz zainwestuj w dom w niemczech w berlinie duzo osob szuka pracownikow zarobisz wiecej i masz zycie lepsze i wcale niemieckiego nie musisz znac dobrze i na perfekcyjnym poziomie a i domy sa dwa razy tansze ja sie dwa miesiące temu wyprowadzilem do berlina bo nie było mnie stac na mieszkanie we wrocławiu i w iemczech znalazłem dobrze platną prace i dom kupilem za 100 tyś euro juz wyremontowany także polecam do niemiec zreszta to twoja decyzja co zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×