Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość urządzać przyszedł czas

kuchenka indukcyjna a gazowa

Polecane posty

Gość urządzać przyszedł czas

Witam! Planujemy z mężem kupić naszą pierwszą wspólną kuchnię. Zastanawiamy się czy płyta indukcyjna elektryczna pobiera dużo prądu? Dotychczas w domu miałam zawsze piec gazowy i tak jest chyba taniej (gaz ziemny), natomiast jak to jest z płytą elektryczną przy codziennym gotowaniu? Czy np. bierze więcej prądu niż inne sprzęty ? Może głupie pytanie, ale nie mam rozeznania w tych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obejzyj sobie ten film
Oto wyliczenia, które kiedyś zrobiłem na własne potrzeby. Nie uwzględniają opłacalności inwestycji (NPV), wzrostu energii (zapewne wzrost energii el. będzie wyższy biorąc pod uwagę emisję CO i odkrycie złóż gazu łupkowego w Polsce), kosztu serwisu (w przypadku płyt gazowych właściwie zerowe) oraz kosztu przyłącza (które już mam). Dane o sprawności od polskego producenta sprzętu. Opłat abonamentowych nie uwzględniam, bo i tak je płacę. Gaz Ln cena 1,22 /m3 ciepło spalania 25,5 MJ/m3 wart. opałowa 23,2 MJ/m3 -> 6,44 kWh 1 kWh kosztuje 0,19 zł. koszt prądu 0,5 zł/1kWh kuchnia gazowa 70% sprawności indukcja 95% sprawności szacunkowe zużycie do gotowania = 900 kWh/rok gaz: 0,7 kWh - 0,19 zł 900 kWh - 244 zł prąd: 0,95 kWh- 0,5 zł 900 kWh - 474 zł 15 letni koszt posiadania: płyta gazowa: 500 + gaz 3660 = 4160 zł płyta ind.: 1500 + gary 300 + prąd 7110 = 8910 zł O gustach się nie dyskutuje. Jeśli kogoś stać i mu się podoba - będzie miał indukcję, mimo wyższych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koszt moze
wzrosnac o 50 zło miesiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urządzać przyszedł czas
Dziękuję serdecznie za jasne przedstawienie sytuacji :) Płyta indukcyjna ładnie wygląda i jak większość co ładnie wygląda kosztuje.. Zostaniemy więc przy gazowej, tym bardziej, że gotuję codziennie, nie od święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam indukcyjna przez
rok, masakra pobierała tyle prądu, że szok! Kupiliśmy gazową z elektrycznym piekarnikiem i butla gazu za 40zl starcza nam na 3-4 miesiące a piekarnik używam mniej więcej raz w tygodniu i nie odczuwam jakiejś tam większej różnicy w rachunkach za prąd, gdzie w indukcyjnej płaciliśmy chyba 200zl wiecej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mialam indukcyjna przez
a i kup z elektrycznym piekarnikiem bo gazowy o dupe rozbic :o Grzeje tylko od dołu więc pieczenie ciast w takim to wyczyn. Moi rodzice maja piekarnik gazowy i mama wiecznie go przeklina bo nic jej w nim nie wychodzi :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam indukcje
i nie narzekam, rachunki za prad opiewają na niskie kwoty wg mnie bo ok 110zl/miesiac przy 3 osobowej rodzinie, a wszystko u mnie w domu jest na prad i obiady gotuje sie codziennie Plyty gazowej nie rozwazalam z uwagi na brak przylącza gazowego, a to tez jest duzy koszt Naczynia na indukcje wcale teraz duzo nie kosztuja, zreszta emaliowane naczynia tez mozna stosowac na indukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×