Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jakastm123

mam gotowy biszkopt i co dalej?

Polecane posty

Gość jakastm123

chciałam zrobić z owocami i galaretką czym go nasączyć? jaka masa pod owoce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutaj zawsze pewnie
najczęściej robię z masą śmietanową. układam owoce na wierzchu (do przekładania też czasem używam, zależy czym dysponuję). galaretki nie leję na wierzch tylko robię cieniutką warstwę na talerzu a potem wycinam z niej wzorki (listki, płatki, kółeczka...), ktorymi ozdabiam ciasto. nasączanie? zależy... do masy czekoladowej lub orzechowej używam też dodatku rumu lub wódki. pod delikatniejsze masy może to być sam syrop z puszki, sok z cytrusów a nawet kompot; co mi tam w ręce wpadnie. ostatnio robiłam śmietanowy z jagodami. łatwo, szybko a efekt lepszy niż przy na przykład pracochłonnych struclach makowych (które zawsze schrzanię).:P akurat torcik biszkoptowy jest jednym z nielicznych pyszności cukierniczych, które lubię robić.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 litr mleka 1/2 litra śmietany 5 całych jajek 2 cukry waniliowe 1 szklanka cukru 1 kostka masła Śmietanę i jajka razem zmiksować,mleko z 1cukrem waniliowym zagotować,do gotującego się wlać zmiksowaną z jajami śmietanę i na wolnym ogniu ciągle mieszając gotować do momentu wytworzenia się "sera"Odcedzić na sitku z drobnymi oczkami i ostudzić.Utrzeć masło z 1 cukrem waniliowym i cukrem,do utartego masła dodawać po 1 łyżce ostudzonego "sera" i ucierać,na puszystą masę. Z tego przepisu robię 3 różne wersje ciasta: PIERWSZA: Masę serową dzielę na dwie części , jedną zostawiam waniliową,a do drugiej dodaję 3 łyżki ciemnego kakao.Biszkopt nasączam(ale delikatnie)czekoladą rozpuszczalną.Na spód wylewam masę czekoladową na wierzch waniliową i polewam ją rozpuszczoną w 5 łyżkach mleka i ostudzoną gorzką czekoladę.Do mleka, w którym rozpuszczam czekoladę dodaję kilka żelków i rozpuszczam je,dopiero wtedy łamię i dodaję czekoladę(wtedy polewa jest bardziej plastyczna i nie kruszy się przy krojeniu.Na czekoladę wysypuję wiórki kokosowe. DRUGA: Gotuję trzy galaretki w różnych kolorach np.żółtą,czerwoną i zieloną(gotuję w 1/2 ilości wymaganej wody),każdą osobno wylewam do salaterek i czekam ,aż zrobią się twarde,kroję je w średnią kostkę i mieszam z masą serową.Biszkopt delikatnie nasączam woda+cukier (2-3 łyżki+ sok z cytryny lub rozpuszczonym w wodzie syropem z brzoskwiń lub ananasów.Na wierzch masy serowej z kostkami galaretkowymi wykładam dowolne owoce - tryskawki,brzoskwinie,ananasy,jagody itp.Na wierzch wylewam jeszcze 1 galaretkę rozrobioną w 1/2 ilości wody. TRZECIA:biszkopt nasączam j.w. do masy serowej dodaję pokrojone surowe owoce np. truskawki albo w całości jagody i na wierzch też daję owoce i zalewam galaretką j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sposób na siwe włosy
może gotowa masa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mychaszka
ja kupuję masę do tortów w biedronce. Robi się ja robotem miksując 2 minuty na wysokich obrotach z 300 ml mleka. Ciasto nasaczam sokiem z ananasa, potem masa ubita na sztywno, potem kroję ananasa i zalewam lekko tęzejacą już galaretką ( 2 szt) super ciacho. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cezikowa
pod owoce super nadaje się krem jogurtowy z dr oetkera, jogurt do tego kremu dodajesz taki jaki smak chcesz otrzymać jest lekki i bardzo dobry w smaku, a nasączenie proponuję 1 szkl wody 2 łyzki cukru i wyciśnięty sok z 1/2cytryny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżka Hermenes
zrób ptasie mleczko i przełóż niammm ja wczoraj robiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość snobkaa

×