Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nemezis*

Czy ktoś z Was studiuje techniki dentystyczne ?

Polecane posty

Jak w temacie :P Wybieram się na ten kierunek w przyszłym roku i chciałam zadać kilka pytań do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alimak8585 - ja na stomatologii raczej bym nie wytrzymała, za ciężki kierunek dla mnie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łe :o a te techniki to co to? Jaki to zawód potem? Stomatolog normalnie? Jessssu marzy mi się być stomatologiem 😍:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, po studiach zakładasz gabinet i robisz protezy i różne takie :O Wiem, że brzmi obrzydliwe i że to nie jest praca moich marzeń, ale zarabia się po tym sporo pieniędzy i praca jest zapewniona na pewno. Alimak8585 - to co szkodzi na przeszkodzie w spełnieniu marzeń ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis* parę lat za późno :o za daleko od dużego miasta mieszkam żeby dojeżdżać :o teraz gary i dziecko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzie_: pracownia, faza laboratoryjna... Jestem zacofana. To u kogo dziś byłam? Kto mi plombę zakładał? Stomatolog? Dentysta? Czy technik? :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda ;) Mi marzą się od początku artystyczne studia, ale wiem, że nie będzie po nich żadnej pracy :( Dlatego muszę iść na coś, co mnie kompletnie nie interesuje tylko po to, żeby godziwe żyć :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety :O Teraz tak jest, że najbardziej ceni się umysły ścisłe a humaniści idą w odstawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociakiciakocia
blagam nie idz na ten kierunek sama po nim jestem i zaluje :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie ;) Kiedyś, niedawno robiłam i sprzedawałam biżuterię i rysowałam portrety, trochę kasy było ale z tego nie wyżyję przecież :) Więc teraz to tylko hobby nic więcej ;) kociakiciakocia - możesz napisać coś więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociakiciakocia
takie to studia np darmowe ze i tak mnusisz pelno rzeczy kupic, wszystko na starych zasadach potem dostac prace to cud bo technicy zazwyczaj maja jednoosoba firme i nie chca nikogo dodatkowego, lekarze tez dziwnie patrza na nowych bo maja starych technikow ktorzy od lat robia i boja sie dawac komus innemu, licz sie z alergia na akryl i pylica od gipsu... nic przyjemnego ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alimak8585 - ;) kociakiciakocia - a ja właśnie słyszałam dużo opinii pozytywnych od znajomych... Mam staż załatwiony już u znajomego, a z pracą pewnie też nie będzie problemu. Ale z tą alegrią to mnie przestraszyłaś, bo mam ku niej spore skłonności :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociakiciakocia
wiesz,wszystko zalezy jak sie czujesz z tym, jest to praca bez kontaktu z ludzmi, dosc brudna bo pilujesz ten akryl gips itp, stomatolodzy jak sa w porzxadku to sie fajnie pracuje ale zazwyczaj zawsze kantua technikow ze cos zle zrobione , zawsze technik jest ten gorszy a stomatolog sie wywyzsza , trzeba niestety dobrze sie ustawic. ja jestem po studiach i nie wiem czy wroce do tej pracy a pracowalam pol roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znajomi to bardzo chwalili i nie mieli takich problemów. No od części też słyszałam negatywne opinie, tak jak mówiłaś, że niechętnie przyjmują techników na staż, żeby nbie robić konkurencji itp. A jak w ogóle wyglądają studia, są ciężkie, czy raczej nie, da się wytrzymać ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociakiciakocia
a gdzie sie wybierasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ergewthtr
To już bym wolała na twoim miejscu higienę stomatologiczną. Mi też się marzył jakiś kierunek medyczny, ale w LO nie chodziłam do klasy biol-chem i byłoby mi bardzo ciężko na medycyne albo stomatologie się dostać. Dlatego wybierałam między: higiena stomatologiczna, elektroradiologia, położnictwo i pielęgniarstwo. Stwierdziłam że najlepsze będzie pielęgniarstwo, bo praca zawsze jest, można wyjechać za granicę i zarobić kupę kasy (nawet więcej niż lekarz w Polsce). Elektroradiologia jest całkiem fajna ale jest się narażonym na promieniowanie jonizujące. Położnictwo - fajna sprawa, ale może być problem z pracą bo coraz mniej dzieci się rodzi, poza tym będąc położną można pracować tylko na położniczym oddziale, a pielęgniarka też może na położniczym i na każdym innym, I wreszcie ta higiena stomatologiczna - można pracować w gabinetach stomatologicznych, jest wykładany przedmiot 'podstawy pielęgniarstwa' więc można też na oddziałach chirurgii szczękowej jako pielęgniarka pracować. Nie jest ciężko, jak się dobrze zakręcisz to kaska też z tego może być niezła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociakiciakocia
ja bylam w warszawie, studia nie sa jakies mega trudne., wiadomo anatomia, uczyc sie trzeba, prace wykonujesz w wawie nie przykladali wielkiej wagi jak zrobione ludzie robili okronie i jakos im zaliczali te wyroby.... wiec poziom wg mnie niski staroswiecki i malo nowoczesny. co do higienistki powiem tyle: studia zrobisz a i tak lekarze biora ludzi z ulicy do pomocy i przyuczaja bo widzialam takie ogloszenia w internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ergewthtr - no całkiem ciekawie to brzmi ale raczej pozostanę przy swoim :P Pielęgniarstwo i położnictwo niestety dla mnie jest niemożliwe, nie wytrzymałabym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kociak, higienistka a asystentka stomatologiczna to roznica. Higienistka moze wykonywac drobne zabiegi, wiec takowej nie mozna wziac z ulicy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carrie - nie, nie jestem z Białego :D Ale nie słyszałam jeszcze takiej opinii o mieście, no ciekawe ha ha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×