Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość córka swojej matki

1 tydzień zycia, karmienie butelka a podawanie wody

Polecane posty

bo tak i już i bardzo dobrze! Twoje dziecko wyrobiło sobie swoje godziny! Myśli, że ja z zegarkiem w ręku karmiłam?:D Karmienie na godziny nie polega na nastawianiu budzika co 3h żeby dziecko nakarmić :D Chodzi o to, żeby Ci dziecko nie dyndało przy cycku co pół godziny ;) Bo dziecko powinno mieć swoje stałe pory na karmienie, na kąpanie i na spanie! Wtedy jest spokojniejsze, szczęśliwe i tyle nie płacze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starsza pani;)
bellik-Jestem położną i nie sądzę żeby moja wiedza była aż tak uboga by nie wiedzieć na pewno że twoje mleko zaspokoiłoby samodzielnie potrzeby twojego dziecka. Każdy stosuje inne metody i ja nie mówię że woda to zło samo w sobie bo w tym przypadku i chyab w każdym innym jest to substancja neutralna i co najwyżej przepełni pęcherz moczowy noworodka czy niemowlęcia ale nadal uważam że jest to niepotrzebne i bezcelowe nawadnianie jego organizmu gdzie w naturze organizm malucha potrzebuje czegoś zupełnie innego. Dopaja się tak jak już posałam w konkretnych przypadkach (choroba, biegunka itp oraz przy rozszerzaniu diety). Dobrej nocy życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starsza pani;) Dzieci przepajane i karmione na godzinę owszem robią wrażenie spokojniejszych Kochana... one są spokojniejsze a nie robią wrażenie :D Jeżeli karmienie na godziny i przepajanie nie wpływa źle na zdrowie dziecka ( a o tym nie słyszałam by tak było) a dziecko dzięki temu jest spokojniejsze to ja uważam, ze tu nie ma o czym dyskutować a wybór zostawić mamom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bellik mnie również pediatra nie zalecił dopajać i okrślił to jako przstarzałą metodę, a czy takie dzieci są spokojniejsze?...hmmm chyba zatem nie wszystkie bo dzieci mojej znajomej po wodzie wcale nie spały smaczniej i nie były spokojniejsze, owszem zostały oszukane woda na chwilkę ale żołądek zaraz dawał ponownie znać że trzeba się napić czegoś konkretnego. Wiesz..nawadniać to możesz starsze dziecko albo dużo starsze niemowle które nie musi jdać tak często i zwyczjanie może mu się chcieć pić ale nie dawaj takich porad matkom tych najmłodszych niemowląt bo zrobią błąd dopajając wodą..od gaszenia pragnienia jest mleko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale trzeba też dziecku pozwolić na wyrabianie swoich nawyków. mam lekarza starej daty który cały czas gledzil o karmienu co 3 h. Moje dziecko nie chce co 3 h. Chce co 2,5 albo 4. Bo tak i już :D Za to nie zauważyłam zadnej różnicy pomiędzy dziecmi dopajanymi i nie. I tu i tu zdażają się nerwusy.A Moim zdaniem efekt krótkofalowej spokojności wywołuje oszukanie żołądka i cyckanie smoka. Mój na takie oszuswo zareagował definitywnym sprzeciwem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się, mnie też lekarz powiedział że dopajanie wodą to zła metoda i że dopiero jak będzie na tyle duże że przestanie jadać w nocy można podać wodę by ugasić pragnienie (jak u dorosłego) ale nie u noworodków i nienowląt młodszych niż te 7 czy 8 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość creativve
ja swoja córcie karmiłam 3 dni... i masakra jakaś (zaraz mnie pewnie zjadą matki polki, że samolubna jestem itp :D ) i małej od początku podawałam przegotowaną wodę. Tak do 3 tyg. wypijała ok 70 ml. teraz w sumie 100 - 120 a ma 5 tyg. Tyle tylko, że teraz daję i wodę i cieniutką słomkową herbatkę lub rumianek (tylko z tym lepiej nie przesadzać z za dużą ilością w jednym czasie). Nie podaję herbaty koperkowej ani tych granulowanych bo mała zle ja znosiła :O Co do glukozy, o której ktoś wspomniał też bym się wstrzymała i jej nie podawała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość creativve
te 3 dni karmiłam piersią a potem skok na modyfikowane.... bo tak nieskładnie napisałam sorry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
creative - ważne żeby twoja mała piła tyle mleka ile trzeba i ładnie przybierała na wadze ale tak zapytam niezłosliwie a z ciekawości...na co tyle tej wody twojemu maluchowi i czy nie zaburza to jego chęci na mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość creativve
nie, akurat ona na mleczko ma ochotę zawsze i wszędzie... nie dotrzymuje czasem tych przysłowiowych 3 godz odstępu :) aaa i nie jest "utuczona" :P książkowo przybiera wręcz na wadze. te ilości wody ja teraz zmniejszam na rzecz herbatki. Mala chętnie pije je w przerwach między jedzeniem. Oczywiście nie codziennie wypija całe 120 normuje sobie sama, jednak najczęściej mieścimy się w tych ilościach (ilość w ml wypijana na dobę :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość creativve
ja z tą wodą na starcie szalałam bo wpajano mi do głowy, że dzieci będące tylko na butli muszą być dopajane w dużych ilościach... Warto jednak obserwować malucha, on sam wie najlepiej ile chce :) Jedno dzieciątko wypije 40 ml inne 100 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blanka ...
Tłusty pokarm nie znaczy ze jest niewartosciowy - pamietajmy ze sklad kobiecego mleka jest zawsze najodpowiedniejszy w danym momencie. On zmienia sklad w zaleznosci od potrzeb dziecka. I porownywanie mleka pochodzacego od dwoch roznych kobiet mija sie z celem bo mleko kobiece nie posiada stalego, z gory ustalnego skladu jak mleko modyfikowane. Bellik ---> ja nie wiem jak ma wygladac takie karmienie na godziny, jak dziecko obudzi sie po pol godz i żąda piersi, to co ja mam robic przez 2,5 godz by mu nie podac mleka - ma sie drzec az usnie ze zmeczenia? Wyjasnij mi to bo nie rozumiem !!! A co w nocy jak budzi sie co 2,5 godz, to przez 30 minut mam wysluchiwac darcia, bo czekam az minie te 3 godz? I to ma byc spokojniejsze dziecko????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka nie musi być równo co 3 godziny- napisałam już to wcześniej :/ Jak 2,5 no to luz... a jak obudzi się po pół godzinie jak napisałaś to wtedy podać wodę czy coś. Z głodu przez 2h nie umrze i nic mu się nie stanie... i taka prawda. W dodatku nauczy się jeść a nie dydłać cyca 5 min, przerwa, znowu podydła, pobawi się nim i tak w koło macieju. Dzieckobardzo szybko uczy się jedzenia na godziny o ile się zacznie je uczyć już w szpitalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×