Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

j_julita

Rozpacz dziecka! Czy dobrze robie?

Polecane posty

Moja córcia niedawno skończyla 9 mies. Karmie ja nadal piersia i daje inne poslki. Do tej pory oprocz piersi zjadala pieknie jogurciki, deserki, obiadki i czasem kaszki. Ale niestety ostatnio zaczela znowu glownie ssac piers, nie chciala nic tknac a jesli juz to najwyzej kilka lyzeczek. Tak duze niemowle nie moze juz tylko pic mleka wiec wczoraj sie zawzielam i postanowilam , ze nie dam jej cyca dopoki na sniadanie nie wypije kaszy. I jaki skutek? Plakala pol godziny az w koncu wypila kaszke, pote, dostala cycka i slodko zasnela na drzemke. Dzisiaj juz nie bylo tak rozowo, plakala ze 40 min ale w koncu wypila. Serce mi peka jak slysze jej placz ale wiem tez, ze musi jesc cos innego niz moje mleko. Podobno dziecka nie da sie wychowac bez placzu ale ja juz nie wiem co robic, boje sie nastepnego karmienia bo nie chce, zeby niunia plakala. A jak było u was drogie mamusie? Tez bez placzu sie nie obylo ? I jak sobie z tym radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sory, ale weź Ty sie puknij w... moze ząbki jej wychodzą, a wtedy dziecko nic nie tknie innego niż pierś - ból dziąseł, najlepiej "wchodzi pierś" taa niech sobie popłacze to sie nauczy, mała nie wie, ze Ty chcesz dac jej coś innego, a jest głodna i płacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wakacje tuż tuż
U mnie też nie było różowo. Choć piersią już nie karmiłam gdy mój mały był w wieku twojej córki to i tak były problemy bo nie chciał jeść w ogóle. I wiesz co? Z perspektywy czasu uważam że moje postepowanie było beznadziejne. Spędzałam dnie i noce na myśleniu co jest nie halo. Zupełnie nie potrzebnie. Dzieciaki nie są głupie i wiedzą co dla nich dobre. Jeśli mała nie chce to jej nie zmuszaj. Przyjdzie dzień że sama zachce czegoś innego. Uwież mi - tak jest zawsze. Odpuść jej ale proponuj. Niebawem pewnie jej przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiamit czy jakoś tak
ty się puknij w głowe! Idiotko, a nie kogoś obrażasz! Daje ci to coś czy chcesz się dowartościować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beeeeacceee
Booże, nie dawaj temu dziecku na siłę, skoro nie chce , może zęby jej idą.Nie rozumiem,jak można na siłę męczyć dziecko i nic nie dać, aż wypije kaszę. Mój też jest trochę niejadkiem, ale nigdy nie robię tak, że nic mu nie dam i on się drze z głodu.Odwracam uwagę, jakoś i mi zje, albo dam mu co innego,coś co woli, nie dałabym rady trzymać dziecko głodne 40 minut i wciskać mu z płaczem kaszę. Na siłę nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie zabki bo wyszlo juz 6 i narazie jest z tym spokoj. POza tym w trakcie zabkowania prawie nie marudzila. Wakacje czyli mowisz , zeby odpuscic na jakis czas? Boje sie, ze jak. bedzie pila samo mleko to bedzie dla niej za malao, w koncu od paru miesiecy pieknie jadla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jej nie zmuszam, a ona płacze na sam widok butelki. A kaszke zjada jak w koncu zglodnieje. POwtarzam jescze raz NIE ZMUSZAM JEJ ANI NA SILE NIE WPYCHAM. Obawiam sie tylko, czy jak bede jej co 40 min dawac piers tak jak ostatanio chciala to juz w ogole nic innego nie bedzie jesc bo nie ma kiedy zglodniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beeeeacceee
Mój jak mu zęby idą, to też potrafi bardzo grymasić przy jedzeniu, nic nie chce normalnie tknąć, ale jak tylko widzę, że nie ma szans, żeby cokolwiek ruszył i zaciska zęby i zaczyna płakać, to odpuszczam, a nie że dziecko płacze, nie chce, a ja nieubłaganie mu wciskam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw sie powróci jej chęć jedzenia, tylko daj trochę małej czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widocznie coś jej nie pasuje, a to, że wyszło 6 ząbków, wcale nie oznacza, ze inne nie idą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beeeeacceee
no to zwracam honor. Ale skoro płacze i nie chce tknąć kaszki, to nie lepiej dać już tę pierś ? Codziennie próbuj dawać coś innego do jedzenia, a jak nie chce, daj pierś i luz, założę się, że jej z czasem przejdzie, Moje dziecko też ma czasem takie 2 tygodniowe fazy, że nie chce jeść nic, co do tej pory normalnie zjadał, a potem mu przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaj
sorry ale jestes pojebana autorko zeby 9-miesieczne dziecko chiec zmusic do jedzenia tym sposobem ze 40 minut placze! ty jestes pojebana???????????????? tu ktos ma racje PUNKNJ SIE W TEN DURNY LEB!!!!!!!!! DZIECKO TAKIE MALO W OGOLE NIE WIE CZEGO TY CHCESZ I CO CHCESZ Z NIEJ WYMUSIC IDIOTKO SADYSTKO KROWO I SZMATO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ty jesz z ochotą to
na co nie masz chęci?? mój syn 2 tygodnie temu nie jadł prawie nic. w ciagu 24 godzin wylijał 2 razy po 2 ml mleka. gdzies tam liznął troszkę zupy, troszkę ziemniaka, niemial ochoty to go nie zmuszałam.minęło kilka dni i teraz nie mogę się opędzić od niego, bo ciągle jest mama am...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beeeeacceee
A to, że ma 6 zębów o niczym nie świadczy, mogą iść kolejne. Mój w wieku 9-10 miesięcy miał już z 10 zębów i co rusz szły nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiamit.... nikogo nie obrazam, ale ty chyba mnie obrażasz bez odbioru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaj
o bo asiamt ma racje niestety :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może spróbuj ją w trakcie próby karmienia czymś zająć? Nasza córka w pewnym momencie nie chciała jeść żadnych owoców i deserków.Siadaliśmy z nią w łazience, ona bawiła się wodą w umywalce i była tym tak zaaferowana,że zjadała całość.Po pewnym czasie zaczęła jeść normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezobaw
Autorko Twoje dziecko płacze tylko i wyłącznie dlatego ,ze chce pierś czasem chociaż nie będzie głodne to i tak będzie chciało poczuć Twoją bliskos przez pierś . Jesli nie chcesz odstawiac całkowicie od piersi to nic sie dziecku nie stanie jak będzie piło tylko Twoje mleko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze nie czytacie wszystkiego co pisze wiec odpowiem po raz ostatani na to samo pytanie. 1. Nie wciskam dziecku kaszy na sile 2. Nie glodze dziecka 3.Dziecko placze NA SAM WIDOK butelki, ktora mu co jakis czas proponuje 4.Corcia placze na sam widok, ale jak juz sprobuje to jej smakuje i wypija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie tego sie boje, ze jak bediz epila samo mleko to bedzie dla niej za malo. A zajmowac czyms probowalam podczas jedzenia i zjada wtedy tylko kilkalyzeczek. A jak juz zacznie ssac z butelki, a w zasadzie to z niekapka bo smoczkow nie uznaje to jest ok, tylko problem jest w tym zeby chociaz chciala sprobowac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym głodzeniem to już się nie wypowiem co do płaczu na widok butelki: to dalej obstawiam te zęby, albo gardło, ale chyba jest zdrowa mój mały jak mu zęby wychodziły, ale jeszcze nie były na wierzchu, to też wszystko jadł oczami, odrzucał wszystko bywało też, że wział tą butlę, po kilku łykach podejrzewam, ze ból maleje i dlatego w ostatecznosci ja wypije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena butelek ze smoczkiem ona nie chce nawet tknac, pije herbatki i kaszki z niekapka, od5 miesiaca z tego samego wiec go bardzo lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jak jej posmakuje to zjada" Spróbuj przed podaniem jedzenie posmarowac jej wargi potrawą. Zliże, poczuje smak i może zje bez szarpania ci nerwów. Warto też zmienić kubek/butelkę - może coś jej się nie podoba.Fajnie bybyło, gdybyś mogła pozwolić jej wybrać. Pokaż w sklepie kilka (te,które uznasz za bezpieczne) i niech ona wskaże.Jeśli jest tam jakieś zwierzątko możecie nadać mu imie.Zamień to troche na zabawę.Może podziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiamt juz sama nie wiem, te 6 zebow przeszla bezbolesnie , nie plakala tylko troche byla marudna dzien przed peknieciem dziaselka. Ale skoro czytam, ze dzieci potrafia nie jesc po kilka dni to juz jestem spokojna. To moje pierwsze dziecko i sie martwie. A wiekszosc osob na tym forum potrafi tylko obrazac innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze coś jeśli do tej pory leciała tylko pierś, a z butelki nie piła (tylko ostatnio sporadycznie), to dzieci na piersi nie chcą tej butli, i czasem nigdy jej nie zaakceptują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salianka to moze byc dobry sposob , bo my batalie toczymy w wiekszosci o ten wlasnie pierwszy kes lub lyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko, powiem Ci, że mój syn też "prawie" bezboleśnie przechodził ząbkowanie, tzn. mnie nie umęczył, a sam chyba sie trochę jednak umęczył, bo gryzł wszystko, butli przez tydzień nie chciał nie wiedziałam o co chodzi, aż tu patrzę pewnego dnia, kolejny białasek w dziąśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego niekapka pije herbatke i soczki od 5 mies wiec akurat tu problemu nie ma. Smoczka nigdy nie chciala zaakceptowac, nawet nie wiedziala co z nim robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas nie byloproblemu z jedzeniem przy zabkach ale moglo sie cos pozmieniac. Ok ja juz uciekam bo mala zaraz wstanie z drzemki. Dziekuje wam za rady dziewczyny, mam nadzieje , ze bedzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×