Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

a tak na marginesie

Mięta...........

Polecane posty

Kieeeeedyś dostałam sadzonki mięty. Na pewno nie była to mięta pieprzowa.Wujek nazwał ją miętą królewską,ale nic takiego nie mogę znaleźc. "Krzaczki" nie były zielone,a raczej takie bordowe.Była pyszna,taka słodkawa. Niestety,nie mam już tych sadzonek,minęło parę lat a ja wciąż pamiętam tamten smak i bardzo chciałabym ją zdobyc. Moze ktoś wie,jak fachowo nazywa się ta odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pamietasz na jaki kolor kwitla? moze to byc odmiana miety pieprzowej Mitcham (mam tak w swoim ziolowym ogrodku)ona wlasnie ma takie bordowawe liscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam też taką w
ogródku ziołowym,czy ona tak wygląda? http://www.dobrepole.pl/Mentha%20piperita%20%22Mitcham%22_-_mi%C4%99ta%20pieprzowa_nlat_1440.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwakwakwakwakwakwakwakwa
A do czego można taką mięte stosować? Herbatki można z niej parzyć????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latający Holender
Najprawdopodobniej zastosowanie identyczne jak wersji podstawowej - odmiany różnią się chyba tylko zawartością mentolu. Ale odmiana o purpurowych liściach to ciekawy akcent kolorystyczny i gratka dla kolekcjonera ziół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję,Holendrze.Jakoś nie widziałam tej aukcji,bo szukałam w "ziołach". Ja parzyłam z niej "herbatkę".Pamiętam,ze miała delikatniejszy smak,jak wspomniałam słodkawy. A właściwości to ma takie same,jak zwykła mięta pieprzowa. Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latający Holender
Nie ma za co :) W taki upalny dzień jak dziś - szklanica wody z lodem , cytrynką i liściem mięty - idealny ratunek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PASJA NA TALERZU
POMYSŁ NA WYKORZYSTANIE MIĘTY W UPALNE LETNIE DNI? LIMONKOWO-MIĘTOWE ORZEŹWIENIE www.pasjanatalerzu.blox.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×