Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Angelowa

Ciąża a tarczyca?

Polecane posty

Wiem o tym, że choroby tarczycy mogą powodować poronienia lub problemy z zajściem.. Dwa dni temu wyszedł mi test pozytywny, w poniedzialek rejestruje sie do lekarza i zanim przebęde pierwsze spotkanie, zapisanie do szpitala i wizyte w szpitalu gdzie będe mogła poruszyć moje wątpiwości odnosnie tarczycy, minie dobry tydzien- dwa. Boje się, że mogę mieć niedoczynność. Czy któraś ma doświadczenie w temacie? Czy jak coś się okaże po wizycie w szpitalu i załóżmy zacznę brać leki będzie dobrze? Przez telefon z pl lekarzem usłyszałam, że poprostu ważne jest by gdy coś wyniknie brać leki, ale jak bym miała problemy powazniejsze wogole bym nie zaszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słoneczny piękny dzień
Jeżeli choroba tarczycy jest leczona to powinno być dobrze. Ważne, by podjąć leczenie, jeżeli jest konieczne. Ja leczę się na niedoczynność. Mój endokrynolog powiedział, aby zgłosić się, jeżeli okazałoby się że jestem w ciąży. Zamierzałam ją zaplanować i przygotować się do niej biorąc odpowiednią dawkę leku. Jednak zdarzyła mi się z mężem wpadka. Niestety doszło do wczesnego poronienia, mogła to być nawet ciąża biochemiczna, sama już nie wiem. W każdym razie wiem, że zajść mogę. Mam nadzieję, że u Ciebie będzie wszystko w porządku :) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boję się poprostu jak to tutaj w UK wygląda, czy odrazu jak zgłosze moje wątpiwości zbadająmnie na tą tarczycę i w razie czego przepiszą leki.. Tyle sie człowiek naczytał o "olaniu" za granicą przez lekarzy podobnych tematów a potem okazywał się odramat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam chora tarczyce
i radze ci szybko do lab i zrobic tsh, ft3, ft4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perelka 26.
Tez mieszkam w Uk i mam niedoczynnosc tarczycy,bylam pod stala kontrola endokrynologa gdy bylam w ciazy,najlepiej odrazu zglos to swojemu gp jesli u poloznej jeszcze nie bylas.Jesli nie jestes pewna ze masz niedoczynnosc tarczycy to sciemnij,ze gdy bylas w Polsce to mialas ja leczona,odrazu Cie na badania skieruja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oo dzięki za cenną radę! Slyszałam, ze czasem trzeba cos wymusic, sciemnic by tu wzieli odrazu na badania.. Jutro jejestruje sie u nowej przychodni, wiec na dniach bede miala ten pierwszy appointment i rozumiem wtedy powiedziec odrazu, ze testy pozytywne i mam niedoczynnosc tak? odrazu skieruje na badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśl wiesz że jesteś w ciąży
to NIE CZEKAJ! tylko natychmiast zrób badanie TSH i ft4 i do endokrynologa ja wiedziałam już 11 dni po owulacji, że jestem i zaraz zrobiłam badania i dziś mam wizytę u endo, bo nie ma na co czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×