Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mhdcelcb

POTRZBUJE PRZEPIS NA CIENIUTKIE(!) CIASTO DO PIZZY

Polecane posty

Gość mhdcelcb

J/W DZIEKUJE. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 szklanki mąki najlepiej takiej do pizzy. 10 g drożdży. szklanka ciepłego , ale nie gorącego mleka łyżeczka cukru szczypta soli. 100 ml oliwy lub oleju. Robimy zaczyn z mleka cukru i drodzy,. Po ok 15 minutach wyrośnie. Dodajemy resztą składników i zagniatamy ciasto. Odkładamy pod ściereczkę w ciepłe miejsce na pół godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mhdcelcb
miarrka, Twoj przepis podobami sie najbardziej :) Zaraz go bede robic tylko napisz mi czy cisto wystarczy na taka duza prostokatna blache jak od piekarnika . Dzieki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mhdcelcb
pizza wyszla moim zdnaiem taka sobie bo w ciescie wyczuwalna jest won drozdzy ale mojemu mezowi i bratu bardzo smakowala i teraz chca zebym im tylko ta piekla. Mimo wszyatko dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasicccccc
Miarka no sorki ale jak na 2 szklanki mąki dasz 10 dkg drożdży to wyjdzie prawie biszkopt:-D Ludzie, do ciasta do pizzy nie daje się mleka bo podchodzi smakiem pod słodką drożdżówkę. nie daje się również cukru, tylko szczypta do drożdży. Z przepisu miarki zostawiłabym mąkę, 2,5 dkg drożdży, sól i oliwę, nic więcej. Spróbujcie, najbardziej podobne do tego w pizzerii. Autorko, chciałaś cieniutkie ciasto ale to przecież cienkie nie było ale je sli ci takie smakuje OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robiłam ostatnio z tego przepisu z połowy i wyszło pyszne ciasto. Przepis jest z opakowania mąki na pizzę;-) więc wiem co mówię. i jakim cudem dodajesz drożdże do biszkoptu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smaczne ciasto wychodzi
jak się doda trochę ugotowanych ziemniaków, oczywiście przeciśniętych przez praskę lub zmielonych w maszynce, ciasto jest wtedy wilgotne i nie wyrasta na taką wysoką bułę, nam takie odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mhdcelcb
kasicccc, ale jak nie dam mleka to jak ja to ciasto pozniej wyrobie ? Przeciez bedzie masakrycznie suche... moze zamist mleka dac zwykla ciepla wode???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 39 tc
http://www.wielkiezarcie.com/recipe43868.html Ja robię wg tego przepisu, wychodzą z tego 2 pizze, ale można zrobić z większej liczby składników, kiedyś robiłąm na dużej blaszce z piekarnika i dało radę się rozciągnąć. To ciasto jest naprawdę dobre, bo wychodzi cienkie i smaczne, nie rośnie puchaty placek jak z innych przepisów, no zresztą komenty mówią same za siebie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiccccccc
Wodę daj zamiast mleka, pewnie:-D Z mlekiem to wychodzi drożdżówka i kropka. Miarka nie podskakuj, bo posądzę Cię o nieznajomość środków stylistycznych... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Śpiewam, tańczę i gotuję
Jak się do tych ugotowanych ziemniaków wsadzi białego sera, to wychodzi tani sernik. Eeee, sorry, tu chyba o pizzę chodziło :D. No to jak pizza nie wyjdzie, będzie sernik. Prawie to samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mówta co chceta
Ale bez świeżej bazyleiiii heh i drożdżarzy w proszku pizza nie pojedzie !!! Ach i jeszcze koncentrat z pomidorów. Ten karton z Lidla nadaje się w sam raz. Pieczary ,mozzarella. Mniam...... Ja tam mieszam w 3/4 szklance wody drożdże, dodaje mąkę (na oko) sól, kropla oliwy z oliwek i zagniatam. Przykrywam szmatą, rośnie, Cienko rozwałkowuje. Układam prod. i piekę 15 min w 250 stopniach. Smacznego życzę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nmoiu
kasiccccccc - a gdzie w przepisie widzisz 10 DKG drożdży? Bo my wszyscy widzimy 10 g = 1 dkg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipinkdi23d
Preferowałbym gotową pizze z restauracji - www.pizzaportal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×