Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lola86

Slabe plemniki co pomaga?

Polecane posty

Normalnie zalamka staramy sie juz pare lat i wyszlo ze maz ma slabe nasienie. Doktor przepisal mezowi Androwit ale jeszcze mu sama od siebie dokupilam mace , salfazin i folik. Zobaczymy czy to co spomoze bo za miesiac mamy zrobic badanie jeszcze raz. Moze komus sie juz udalo przy takim zestawie polepszyc nasienie i zajsc w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfetkowa dama
hmm moze pomaga ale nie sadze ze wszystkim moj maz bral przez 4 miesiace witaminy i nic nie pomoglo a ty robilas badania?jest tylko słąby ruch ? a jak morfologia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfetkowa dama
ja tez juz sie troche staram z męzem wydaje mi sie ze tu pomoze jednie inseminacja miałas moze robione badania na wrogośc sluzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIRONA76
sok z marchwi wypijana co dzień.2 szkl dziennie ulepsza jakość plemników:)Jeszcze jedna zaleta zdrowie,ładna cera i a i na watrobę wpływa korzystnie. Wiem wydaje się być śmieszne ,ale spróbować nie zaszkodzi.Nam pomogło.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plapla
mi lekarz powiedział, że nie ma lekarstwa na poprawienie jakości nasienia :( Albo lekarz do du...y albo nie wiem. Ja sama kupiłam Salfazin i narazie czekamy na efekty... Zobaczymy... Też mamy kilka lat starań za sobą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frania_pirania
Hej, to ja powiem, że mój mąż brał salfazin i bardzo pomógł, wyniki są o niebo lepsze niż te pierwsze bez żadncyh dopalaczy witaminowych! Na pewno nie zaszkodzi brać wiatmin! aaa i mój mąż brał tylko salfazin, autorko zobacz na ulotkach androvitu i salfazinu jakie mają dawki cynku, bo jak przedobrzysz to też niedobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedys mialam tylko badane hormony co wyszly okey a teraz trafilismy do specjalisty od nieplodnosci i dzialamy ale narazie to wyszlo tyle ze malo jest plemnikow ruch jest jeszcze jako taki ale doktor gada ze ta ilosc plemnikow jest za mala. Przepisal mezowi kupe badan do zrobienia i czekamy na winiki. A jesli chodzi o mnie to juz jutro bedzie czwarty raz jak do niego jade narazie robimy monitoring cyklu mam w prawym jajniku piekny pecherzyk ktory rosnie w lewy troche mniejszy. Pozniej doktor chce zrobic bad. na wrogosc sluzu i przeswietlenie zeby zobaczyc czy sa jajowody drozne. Ale jak narazie to u mnie wszystko dobrze jedynie to mam tylozgiecie ale u mnie to chyba rodzinne bo mama i siora tez maja a dzieci porodzily. Prosze pisac nie bede z tym sama:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasz lekarz tez mowil o inseminacjii ale powiedzial ze dobrze byloby podlepszyc przed nia ilosc plemnikow wiec zobaczymy czy to sie uda bo za miesiac maz ma zrobic znowu badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfetkowa dama
smerfetkowa dama moj maz tez ma slaba ruchliowsc ale lekarz powiedzial ze nie widzi przeciw wskazan gdyz ma dobre paramery nasienia morfologie i ilosc mials robione badanie na wrogosc sluzu ile sie starasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo jest tu ktos jeszcze??? Ja dzis na 15.30 do lekarza ciekawe jak usg wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Slabe plemniki" jak wy to nazywacie moga byc spowodowane roznymi czynnikami dlatego nie zawsze tzw witaminy na nie pomagaja i nie poprawiaja ich jakosci. Dlatego badanie powinno sie powtorzyc po paru tygodniach i zrobic oprocz spermiogramu dodatkowe badania krwi by znalezc ewentualna przyczyne slabego nasienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prinzesska28 zdaje sobie z tego sprawe doktor przepisal mojemu badania w tym hormonalne zabulilam za nie 210 zl ale bede miala pewnosc co i jak. Dzis na 14 mam odebrac wyniki i z nimi prosto do ginka wiec jestem strasznie ciekawa. A i tak wiem ze za miesiac moj Maz musi zrobic sperogram jeszcze raz bo to noralka jak wyjdzie pierwszy raz slabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec tak wyniki meza wyszly dobrze a u mnie na usg 16 DC piekny duzy pecherzyk i badanie sluzu tez wyszlo oki, blona sluzowa jest idealna czyli wszystko dobrze,dzis lub jutro powinna byc owulka ale co z tego jak niema plemniczkow;( Ale monitoring zakonczony, teraz dostalam skierowanie na progesteron i na pozio przeciwcial plemnikowych ktory mam zrobic 25.07 w laboratorium. I z tymi wynikami 1.08 do ginka tam mi zrobi badanie cytologia i na czystosc pochwy. I po miesiaczce ide na Hsg zobaczyc droznosc jajowodow i to bybylo koniec diagnozy u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie poddawaj sie. Widze ze masz w miare porzadnego ginka... Porobienie badan to duzy krok do przodu. My mamy zamrozone nasienie w klinice nieplodnosci do invitro.. U nas sperma w oplakanym stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prinzesska28 Znalazlam ginka co sie zajmuje nieplodnoscia i do niego prywatnie chodze kasuje ale przynajniej cos robi z nami bo taki z przychodniu u nas to rece rozkladal:( Wiesz odrazu sie czlowiek lepiej czuje jak pomalu wie co jest i jak a nie taka niewiedza a my juz 3 lata po slubie a bez zabespieczenia to sie kochamy dobre 4 . U meza plemiki tez marnie az sie teraz boje co bedzie po drugim badaniu ale to dopiero za miesiac. Mysle ze moze chociaz troche pomaga te witaminki i to ze rzucil palenie. A ty juz pewna ze bedzie in vitro napisz jak u Ciebie to wszystko wygladalo. Tez zycze Tobie wszystkiego dobrego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie to dluga historia. Staram sie 9.5 roku juz i jak juz wyzej wspomnialam 4 razy poronilam. 2 lata temu(w pazdzierniku) podczas laparoskopi i hsg okazalo sie ze mam mase zrostow ktore usunieto ale mam niedrozny prawy jajowod. Lewy tez mial zrosty i lekarze podejrzewaja ze moze byc teraz juz tez niedrozny. Do tego moj maz ma b.zla sperme(byl okres ze nie bylo nawet 1 plemnika). My juz 1.5 roku temu Mielismy podejsc do icsi ale procesuje sie z moja ubezpieczalnia o pokrycie kosztow invitro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfetkowa dama
ja staram sie3 lata maz ma słabe nasienie ale gin mówi ze nie widzi zadnych przeciw wskazan bralwitaminy ale czy to pomoglo nie za bardzo problemu gdyz maz ma dobra morfologie itd za dwa tygodnie test na wrogosc sluzu byc moze to jest przyczyna:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loa86
kurcze pinesska to ty dlugo juz walczysz noralnie Cie podziwiam. Teraz ja bede miala Hsg tak ok.12.08 i noralnie az sie boje isc ze cos mi zle wyjdzie.Bo np.moja siostra tez miala zrosty;( Trzymam kciuki za Ciebie i zeby wam sie udalo z in vitro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerfetkowa dama to starasz sie prawie tyle czasu co ja. Moj ginek powiedzial ze dobrze byloby u nas podciagnac ilosc plemnikow przed ewentualna inseminacja(Ktora cos czuje ze nas nie ominie) Zobaczymy jak najpierw wyjdzie u mnie Hsg no a za miesiac 2 bad. spermy. Ginek nas pociesza ze bedzie dobrze ale czy tak bedzie??? Bardzo bym chciala:) Mozecie opisac jak tam wyglada te cale Hsg i jak sie do tego przygotowaliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak. Jeżeli ktoś prowadzi siedzący tryb życia, ma nadwagę i do tego przegrzewa jądra noszący zbyt obcisłą lub grubą bieliznę...to zawsze będzie miał beznadziejnie słabą jakość spermy. Życie to nie bajka że połykasz czarodziejskie pigułki i żaba zmienia się w księcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ty madraloooooooooo
Master111 nie wiesz w czym rzecz to sie nie wypowiadaj:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Master111 to moze wplynac na plemniki lecz nie musi np. moj maz nie ma nadwagi nie nosi obcislej bielizny i nie lubi goracej wody. A np. moj kuzyn ktory jest 20 lat kierowca i ma nadwage splodzil juz 4 dzieci. Duzo moze tez wpynac na plemniki choroby przebyte w dziecinstwie np. swinka. Nie wiem co bylo powodem u mojego maza lecz wiem jedno ze sie nie poddamy i bedziemy walczyc zeby bylo dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuleczka8308
Witam, Lekarz wynikami męża nie był zachwycony, było słabo, ale powodem mogłabyć ureaplasma, którą mileliśmy oboje i mogła źle wpływać na jakość nasienia. Po leczeniu kontrola, ale bez sensacji. Lekarz na L4, więc próbowaliśmy na własną rękę co nieco poprawić. Zakupiliśmy Androvit - trzymiesięczn kuracja spowodowała, że liczebność plemników wzrosła 4-ro krotnie :D NIezły wynik. Jakościowo też ciut lepiej, ale bez rewelacji. Doktor nakazał nadal przyjmować Androvit + vit.C(garściami)+L-karnityna, a nawt L-karnityna forte 3xdziennie (na poprawę ruchliwości) U nas 100% plemników - typ ruchu B, czekamy żeby trochę przeszło do A - będzie pewniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hsg nie jest przyjemnym badaniem,robi sie go najczęściej bez znieczulenia. Ale da się przeżyć :) Mnie nie bolało,jedynie mały dyskomfort. x Badanie wykonywane jest w pracowni rentgenowskiej. Pacjentka kładzie się na brzegu stołu rentgenowskiego, przyjmuje pozycję jak w badaniu ginekologicznym (ma zgięte we wszystkich stawach kończyny dolne). Badający zakłada pacjentce wzierniki pochwowe, uwidacznia ujście zewnętrzne szyjki macicy, w które - po uprzednim poprzecznym uchwyceniu odpowiednim narzędziem części pochwowej szyjki macicy - wprowadza końcówkę specjalnego aparatu (aparatu Schultza). Aparat ten służy do wprowadzenia do jamy macicy środka kontrastowego. Wprowadzanie środka cieniującego do jamy macicy badający kontroluje na ekranie monitora, który jest połączony z aparatem rentgenowskim. Po zarysowaniu kształtu jamy macicy wykonuje się I zdjęcie. II zdjęcie wykonywane jest po uwidocznieniu przebiegu światła jajowodów i wydostaniu się środka kontrastującego do jamy brzusznej, co świadczy o drożności jajowodów. Badanie trwa około 10 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agiew
Może jakieś suplementy? Są specjalne dla mężczyzn np beparent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no więc u nas tez po 1,5 roku starań okazało sie ze zrobimy badania nasienia i trochę wyszła słaba r***liwośc plemników,mąż dostał PROVIRON 2 x dziennie zażywał i po 2 miesiącach się udało,dziś mamy pięknego 4 miesięcznego chłopczyka,i chyba ten jeden plemnik był bardzo mocny bo synek przepiękny i zdrowy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam chetnie pomoge w zajsciu w ciaże kobiecie lub para mam 44 lata i 4 ro dzieci prosze o powazne odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lola86, ponad rok temu robiliśmy badania nasienia w klinice niepłodności, wyszły tragiczne, diagnoza była jedna: kryptozoospermia. Nie mieliśmy wtedy pieniędzy na leczenie, wizyty, inne badania i leki więc temat zostawiliśmy, bo ważne było dla nas, że znamy w końcu przyczynę braku ciąży. Uzbieraliśmy pieniądze, mąż poszedł jeszcze raz na badanie nasienia, żeby mieć aktualne wyniki, tym razem do zwykłego laboratorium (pomijam fakt, że było sporo taniej a wyniki po kilku godzinach). I jakie było nasze zaskoczenie, gdy okazało się, że ma WZOROWE wyniki (a ma już 45 lat) i jest płodny, przepraszam, jak byk! A nie wziął ani jednego specyfiku na poprawę jakości nasienia, nie przestał palić i nie zaczął uprawiać sportu i generalnie nie zrobił nic. Więc zanim się załamiesz, idź do labolatorium niezwiązanego z żadną kliniką niepłodności, bo może się okazać jak w naszym przypadku, że ktoś was chce naciągnąć na kasę i drogie leczenie zupełnie niepotrzebnie. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×