Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ciamciaramciam

Mycie zębów a mleko

Polecane posty

Witam. Proszę o radę mamy, których dzieci zasypiają z butelką. Jak rozwiazałyscie problem wieczornego mycia zębów? Mój maluch ma prawei rok i niestety zasypia z butelką. Wczesniej myję mu ząbki, ale to bez sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaSobieMama
Jedyne co moge doradzic to douczyc zasypiania przy butelce bo przy takim systemie problemy z zebami moga sie bardzo szybko pojawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to to wiem, tylko jak to zrobić? Próbowałam nakarmić i do łązienkki szybciutko szorować ząbki, to łobuz się śmieje i bawi i o spaniu zapomina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfhisdfosdanioasafnp
Moje je przed kąpaniem, później podaję tylko wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfhisdfosdanioasafnp
Nie od początku, też właśnie najpierw mleko, ale później się zreflektowaliśmy i podajemy wodę. Będziemy próbowali w ogóle oduczyć zasypiania z butelką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfhisdfosdanioasafnp
Tzn wodę mineralną generalnie pije od początku,więc zna smak. Nie dopomina się o nic innego na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corka tez prawie od poczatku jadla przed kapiela i do dzisiaj mamy schemat : kolacja, kapiel, zabki, ewentualnie kilka ykow wody i do lozeczka. Kapiej ja zawsze wyciszala i zasypiala bez problemu, teraz juz moze sie sluzy wyciszeniu (bo z zabawkami zazwyczaj niezle szaleje ;) ) ale relaksowi po calym dniu. W jeden dzien tego nie zmienisz ale mozesz probowac, po pierwsze szkoda dziecku zebow zniszczyc zanim sie jeszcze pojawia, a po drugie to nawet nie zdrowo spac z pelym brzyszkiem :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martwie sie o te zęby, bo ma łądne, nie je słodyczy , tylko ta kaszka nocna zostaje. Spróbuję, oby sie udało. A ile ma TWoja mała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania12222
A czy ktoś kto się zna w temacie może się wypowiedzieć? Ja gdzieś słyszałam, że myje się zęby, żeby pozbyć się resztek pokarmu i cukru z zębów, bo cukier robi największe szkody. Jak podaje się mleko krowie a nie w proszku to ono nie zawiera cukru a tłuszcz nie szkodzi zębom, więc czy takie szkodliwe jest wypicie mleka przed spaniem? proszę o profesjonalną opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arkonio
Dziecko myje zęby 2 razy dziennie, w zasadzie zęby ma w idealnym stanie, myjemy ajoną, jest ok. O ile do tego jest odpowiednia dieta, to na pewno nie będzie żadnych problemów - wszystko powinno być w stanie idealnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po prostu należy te zęby myć, niezmiennie tak samo, i dopiero wtedy można oczekiwać, że będą ładne i zdrowe. Jeśli nie będziecie tych kwestii pilnowali, to nawet nie liczcie, że wyjdą wam z tego jakieś efekty, a o zęby dziecka tym bardziej trzeba dbać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×