Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jaki sos zrobić

Jaki sos do plastrów schabu ?

Polecane posty

Gość jaki sos zrobić

Mam kawałek schabu chcę go pokroić na plastry (wyjdzie ok 5szt) jaki sos zrobić do tego pomysłu zupełnie nie mam ;-) Doradzi któraś z Was ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
schab obsmaż na rumiano i przełóż do garnka .ńa tym tłuszczu zeszklij pokrojoną cebulę ,dodaj do mięsa ,Włóż listek ,ziele ,pieprz ,suszonego grzybka ,podlej wodą lub bulionem (nawet z kostki ) i duś ok 15 minut .ńa koniec sól ,koperek i ewentualnie śmietana .Jak wolisz gęsty to sos zmiksuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki sos zrobić
Właśnie chciałam coś na bazie tego sosu własnego zrobić tylko pomysłu nie miałam czym go urozmaicić/przyprawić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość graznica
ja czesto robie tak- plastry schabu obtaczam w mace wymieszanej z pieprzem, sola, delikatem i ziolami( najczesciej prowansalskie). podsmazam az beda ciemno brazowe. wtedy dolewam wody i dusze plastry przez okolo 15 minut. na koniec wyciagam plastry i dodaje lyzke smietany. i gotowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
dodaj do sosu pokrojoną paprykę albo pieczarki ,albo pare suszonych ślwek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyszny jest z sosem pieczarkowym. Schab kroję na plastry,1 duża cebulę kroję na maleńką kostkę ,ok 0,5 kg pieczarek kroje w małe ,cienkie plasterki,wszystko razem podsmażam na oleju,następnie podlewam wodą i dusze do miękkości.W szklance wody rozrabiam 1 łyżkę mąki i 3 - 4 łyżki śmietany .Wyjmuję schab ,wlewam mąkę ze śmietaną,gotuję na małym ogniu,do momentu aż sos zgęstnieje,przyprawiam solą i pieprzem.Inna wersja to też schab duszę tylko ,że z samą cebulą,pod koniec dodaję wodę z mąką i śmietaną i 2-3 łyżki mielonych,suszonych grzybów leśnych.Doprawiam solą i pieprzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×