Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasia2524

pytanie o fundusz alimentacyjny

Polecane posty

witam.mam taki problem:mam dwoje dzieci na których osobno mam zasądzone alimenty na jedno 500zł a na drugie 300zł.gdy zasądzono mi pierwsze to poszlam do komornika i otrzymuje pieniądze z funduszu.a drugie które mi póżniej zasądzono nie zgłaszałam do komornika ponieważ ojciec dzieci twierdził że bedzie mi dawał te 300 zł.ostatnio zadzwonił do mnie pracodawca ojca dzieci i powiedział że on nie zjawia się w pracy i przekazał mi jego wypłate 900zł.chciałam się właśnie zapytać czy muszę to gdzieś zgłosić,do komornika np.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
A ile Ty płacisz na te dzieci?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Swoją drogą nierozumnie dlaczego Ty pobrałaś te pieniądze i dlaczego wypłacił je Tobie pracodawca . To jest kradzież już nawet nie w majestacie prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Powinnaś zawiadomić komornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
Kasia2524 znienawidzony ma dzieci przy sobie-bawi się z nimi,przytula je,gotuje im,sprząta po nich,pierze im,idzie z nimi na spacer,kładzie je do łózka,ubiera je,zaprowadza do przedszkola czy tez szkoły,wstaje w nocy kiedy płaczą,idzie do lekarza kiedy chorują,myję im tyłki,myje im głowy,uczy wiązać sznurowadła,pomaga w lekcjach,martwi się o nie,słucha kiedy do niej mówią,uspokaja kiedy maja zły sen,chroni je przed złymi ludźmi,plecie warkocze,układa w szafkach poprasowane rzeczy,robi desery kiedy maja na nie apetyt,chodzi z nimi po sklepach by dopasować i kupić buty,idzie z nimi do dentysty, znosi ich humory,zmienia im pościel kiedy jest brudna,czyta bajki na dobranoc,tłumaczy kiedy nie rozumieją,głaszcze kiedy im źle,nasłuchuje czy oddychają kiedy dopada ich wysoka gorączka,uczy je kolorów,nakłada na talerz,uczy jeść sztućcami.... JEST ZAWSZE PRZY NICH I TO WYSTARCZY A C ROBI ICH OJCIEC? ONA WYMAGA JEDYNIE ŁOŻENIA NA TE DZIECI-TO TYLKO JEDNO CZEGO OCZEKUJE BO ZAPEWNE NA NIC WIĘCEJ LICZYĆ NIE MOŻE MIMO IŻ BY BARDZO CHCIAŁA ABY OJCIEC JEJ DZIECI POMÓGŁ JEJ WYCHOWAĆ ICH WSPÓLNE DZIECI NIE TRUDŹ SIĘ W TWORZENIU - NIE MAM ZAMIARU CZYTAĆ TWOICH GŁUPOT DLA MNIE I ZAPEWNE DLA WIELU JESTEŚ PO PROSTU DEBILEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ojciec dzieci zgodził się żebym wzięła te pieniądze i uznała to jako alimenty za trzy miesiące na drugie dziecko na które mam zasądzone 300zł,dlatego że niechciał żebym z drugimi alimentami poszła do komornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Nie można dać alimentów za 3 miesiące z góry . Po za tym przysługują i na drugie dziecko ...poprzez komornika. Komornika stara się zawsze ściągnąć z zarobków dłużnika w pierwszej kolejności ...dopiero później z FA. Musisz zawiadomić komornika ... inaczej możesz mieć problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam sobie
zniecierpliwiony-można wszystko!!! nawet dać alimenty na 5 lat z góry!! pracodawca dał wypłatę swojego pracownika matce,ojciec dziecka zgodził się na to-900 zł to być zaległe alimenty na drugie dziecko a nie bieżące. Poza tym być może ojciec dziecka pracował na czarno i dlatego pracodawca znając fakt nie płacenia na drugie dziecko wypłacił wypłatę jego matce. Komornik ściągać ma jedynie pieniądze na jedno dziecko a nie na dwójkę i to jest jego sprawa i ojca dziecka a nie matki Swoja drogą autorko nie wiemy czy ojciec dziecka płacił na drugie dziecko regularnie i czy zalegał tobie z alimentami jeśli tak to sprawa jest prosta-bierzesz pieniądze na poczet zaległości-natomiast jeśli nie zalegał ojciec dziecka ma prawo nie płacić tobie przez kolejne 2 miesiące gdyż otrzymałaś już alimenty z góry mając taka niepewną sytuację z ojcem dzieci gdzie lekceważy sobie pracę i nie zjawia się w niej na twoim miejscu również oddałabym sprawę za jakiś czas do komornika by otrzymywać pieniądze z FA zawsze o czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
Wypisujesz bzdury ...i nie wprowadzaj w błąd. Alimenty są na bieżące potrzeby dziecka. W orzecznictwie sądowym jest przyjęte ,że bieżące potrzeby dziecka oscylują w granicach 1 miesiąca . Ponadto komornik ma obowiązek ściągać z dłużnika ...z jego zarobków. Jeżeli jest to niemożliwe to dopiero z FA. A na jedno dziecko powinien ściągnąć właśnie z zarobków. Chyba ,że ta pani chce mieć i z zarobków i z Fa. Jeżeli tak ....to po pierwsze jest to nie uczciwe a po drugie narobi sobie kłopotów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupi jesteś i tyle
ale ona ma dwoje dzieci-na jedno ma z FA a na drugie płaci (?) jej do reki ojciec dziecka jeśli ojciec zalegał z alimentami na to drugie dziecko to miał prawo jej zaległe alimenty spłacić jeśli pracował na czarno to nikt mu nie udowodni że w ogóle pracował i miał jakieś pieniądze nie masz wystarczającej wiedzy aby w ogóle radzić ważne jest czy ojciec dziecka pracował legalnie i czy zalegał alimentami nie sądzę aby pracodawca mając zajęcie komornicze na pensji pracownika (ojca dziecka) dobrowolnie wypłacił do ręki pensję matce które de facto nie są jej poborami - oni musieli mieć jakiś układ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeczywiście ojciec dzieci od czasu zasądzenia alimentów na drugie dziecko nie płacił ich regularnie,i właściwie mogłabym uznać to 900zł jako zaległe alimenty,ale jeśli już z nim uzgodniłam że bedą to alimenty na przyszłe dwa miesiące to niech mu będzie :/ Tylko mam jeszcze jeden problem,czy jeśli on da mi 300zł na to drugie dziecko czy ja mam obowiązek zgłosić to do komornika???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×