Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agawerka

ukruszone jedynki.....

Polecane posty

Dzisiaj moja córka niefortunnie upadła, uderzyła brodą o ziemię, w wyniku czego ukruszyły jej się górne jedynki- wyglądają tak, jakby wbiły się w nie dolne jedynki- ząbki wyglądają na pierwszy rzut oka normalnie, są troszkę pofalowane, jednak ja widzę, że się ukruszyły. Końce są lekko ostre, ale płakała tylko po upadku, później nie narzekała. I tu mam problem- czy trzeba iść z tym do dentysty na spiłowanie tych zębów? Wyczytałam, że można te końce smarować po prostu żelem Elmex z fluorem, ale już sama nie wiem....Czy któraś z mam miała podobny przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas to samo
zaliczyło bardzo podobny przypadek, tez sie ukruszyla jedynka, ale jak narazie nic z tym nie robiłam! A w jakim wieku jest Twoje dziecko? Bo moje niecałe 2 lata. ALe wiem ze z dziecmi trzeba uwazac z fluorem. Za 2 tygodnie ide na bilans dwulatka to sie dopytam ;-) PS teraz zauwazylam ze Twoje dziecko w podobnym wieku! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie w piątek skończyła 2 latka :) na bilans zapisuję nas jutro,ale czeka się zazwyczaj kilka dni. Nasza pediatra to niezbyt zyciowa kobitka, jest dobrym pediatrą, ale po informacje dotyczące zębów, stópek czy skóry odsyła do specjalisty,a byliśmy nie tak danwo na kontrolnej wizycie u dentysty-a raczej próbowaliśmy-bo dziecię z krzykiem wybiegło z gabinetu mimo, że pan dentysta miał podejście do dzieci, ale stwierdził, że nie podejmie się akurat tego wyzwania :) o tmy fluorze wyczytałam na forum dentystycznym,ale trochę się boję...wydaje mi się, że chyba powinny same się "spiłować", na szczęście córka je codziennie surowa marchewkę, więc może to coś pomoże....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może któraś mama miała podobny przypadek jeszcze....a może któraś stosowała ten elmex żel u swojego dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szosssiaa
mojemu dziecku w wyniku upadku,jak mialo roczek ukruszyla sie jedynka.lekarz powiedzial,ze nie mam sie tym zupelnie martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szosssia, dzieki za odpowiedź! A napisz mi proszę, czy to był znaczny ubytek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata wskakuj na gg:)
bo czekam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama trzylatki aaaaaa
Mojej córci też się taki wypadek przytrafił. Ukruszyły się jej troszkę obie jedynki. Mała popłakała trochę ale potem było już ok. Jadła, piła i wszystko było ok. No a pół roku później nad lewą jedynką pojawił się pęcherz wypełniony ropą. Poszłam z nią do dentysty i okazało się, że to po tym upadku właśnie. Ma martwą jedynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i co teraz będzie z tym ząbkiem?wyrośnie jej normalna, stała jedynka? Nie orientujesz się, czy można zrobić dziecku rentgen zęba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama trzylatki aaaaaa
My robiłyśmy rentgen by sprawdzić czy coś się dzieje. Przetokę (czyli ten pęcherzyk z ropą) smarowałam Dentoseptem i sacholem. Płukała ząbki szałwią. I zeszło. A ząbek martwy zostanie póki stała jedynka go nie wypchnie ;) Na szczęście jak narazie nie widać by był martwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff to całe szczęście! Bałam się, że mogło stac się coś z zawiązką. Jutro chyba jednak zadzwonię do dentysty, ale wątpię, żeby tka małemu dziecku chciał zrobić rentgen....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×