Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kalina8888

syn ma rude wloski ciemne rzesy urodzil sie z brazowymi wlosami

Polecane posty

Gość Kalina8888

a wiec czy moga mu juz rude zostac na zawsze? zmienil sie ich kolor z brazu na rude w ciagu 5 msc od urodzenia. Mój tata byl rudy zadne z nas jego dzieci nie jest rude . Ja mam ciemny blad maz ciemny braz starszy syn ma ciemny blad wiec dlaczego najmlodszy ma rude. Mylace jest to ze ma czarne rzesy brwi rude niezly mix oczy brazowe. Czy sa dzieciaki rude z brazowymi oczami? Jest ktos w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina8888
Siostra ma 2 dzieci i nie sa rude brat ma 1 i tez nie jest rude

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia synusiaaaaa
ale jakie ma to znaczenie czy rude czy nie?? ważne ze zdrowe, większe są problemy na tym świecie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina8888
a no jasne wazne ze zdrowe. Mi to nie przeszkadza i slicznie wyglada w tych wloskach ale z ciekawosci napisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina8888
moze ktos mial taki przypadek chcialabym wiedziec czy mu sie zmienia cz sa na to jakies reguly. Moja kolezanka ma dwoje rudych dzieci ale maja rude rzesy brwi i niebieskie oczy obydwoje rodziców wlosy ciemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie przejmuj się
"ale jakie ma to znaczenie czy rude czy nie?? ważne ze zdrowe, większe są problemy na tym świecie" weź ty się tak nie spinaj bo ci żyłka pęknie. Autorka pyta o kolor włosów a ty dopisujesz do tego całą ideologie. do autorki: to, że rude to pewnie geny skoro twój tata takie ma i właśnie często jest tak, że jakaś cecha pojawia się w co drugim pokoleniu ale też nie zawsze (stąd inny kolor u starszego dziecka). Z czasem mogą mu te włoski ściemnieć. Ja jak byłam dzieckiem to miałam bardzo jasny blond a teraz ciemny blond wpadający w brąz więc może jemu też ściemnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia synusiaaaaa
mojego m brat ma rudego synka, oczy brązowe, rzesy i brwi brązowe, rodzice szatyni a maly urodzil sie z ciemnymi wloskami po pol roku zrobily sie rude i kręcone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina8888
Dzieki dziewczyny. ciekawa jestem jakie bedzie mial z tylu gdzieniegdzie ma ciemne wiec moze sie zmienia a czy rzesy sie zmienia tez na rude?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina8888
nie jest to ciemny rudy tylko blon zalatujacy na rudo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vangelisthe
Ja znam taki przypadek: ona blondynka,on szatyn,starszy syn szatyn a młodsza córka ruda...włosy,rzęsy brwi taka typowa ruda uroda.Też się zastanawiałam jak to możliwe i okazało się że babcia dziewczynki jest ruda więc podobnie może być u Ciebie....geny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina8888
Czy wiecie moze do kiedy wlosy powinny nabrac koloru takiego jaki zostanie na zawsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie przejmuj się
pewnie gdzieś w wieku dojrzewania powinny się już ostatecznie określić, u mnie tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina8888
Nato wyglada ze pewnie po swoim dziadku zostana mu rude chociaz gdzies w glebi ducha mam nadzieje ze mu sie zmienia ladnie mu w tych wloskach ale nie wiem dlaczego tk mysle sama sobie sie dziwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina8888
Mialam juz jedna nieprzyjemna akcje w zwiazku z jego wlosami wiec moze dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalina8888
mój maz mial do 5 roku blad jasne teeraz prawie czarne ciemny braz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syn ma rude wloski ciemne rzesy urodzil sie z brazowymi wlosami 18:32 Kalina8888 Przeciez to sie kupy nie trzyma i wyklucza nawzajem. najpierw napisz porzadnie o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie przejmuj się
co ci się kupy nie trzyma? dziecko urodziło się z brązowymi włosami a teraz mu się rozjaśniły i ma rude włoski i ciemne rzęsy. Wszyscy zrozumieli tylko ty nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro był rudzielec w rodzinie to możliwe że sie cecha ujawniła. geny sie przetasowały tak a nie inaczej i jest rudy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lakim*
brązowe oczy u rudowłosych to żadna nowość ja znam dziecko z rudymi wlosami i brązowyni oczmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kłania się I prawo Mendla (genetyka) - nie żadne tam bo mój dziad tak miał... W zygocie (czyli potem dziecku) spotykają się 2 allele recesywne i to daje rude włosy! Rodzice mogą być heterozygotami - włosy ciemne - Aa, i spotykaja się 2 allele a (jedno od matki, drugie od ojca)co daje aa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livvy
Pewnie ściemnieją jak urośnie. Ale jakie to ma znaczenie, że ktoś jest rudy? No daj spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinia

W genetyce wszystko jest możliwe,włoski zarówno mogą zjaśnieć jak i ściemnieć. Naukowcy odkryli że na rudy kolor włosów ma wpływ 8 genów. I oczywiście nawet jak dana osoba ma 2 geny MCR1(rudych włosów) to wcale nie musi być ruda. Wiele genów wpływa na kolor włosów i jest to bardziej skomplikowane niż obecnie w krzyzowce z genami dominującymi i rwcesywnymi. Przykładowo rodzice mają blond włosy a dziecko zaś rude. Wg krzyzowki aby powstal blond trzeba 2 alleli recesywnych. Wiec z krzyzowki wynika ze w 100% bedzie to blond a w rzeczywistosci jest rudy.  Okazuje się również,że dziecko moze mieć nawet ciemniejszy kolor włosów. Badania są jeszcze prowadzone i nie dotarły do podręczników szkolnych. 

Zbadano również kolor oczu. Okazuje się,że wg krzyżówki genetycznej niebieskoocy mogą mieć dziecko tylko z niebieskimi oczami,otóż to błędne rozumowanie,bo takim rodzicom może urodzić się dziecko z brązowumi oczami. Aby kolor oczu się ujawnił oba geny muszą być właczone. Gdy chociaz jeden gen bedzie wylaczony to dany kolor sie nie ujawni. Niebieski to gen wylaczony i bez niego brazowy nie ma szans sie ujawnic. Ale w chwili gdy 2 rodzic ma tak samo i przekazali dziecku oba wlaczone geny brazowe to ich dziecko bedzie mialo oczy w kolorze brązu. Reszta genow wplywa na intensywnosc koloru.

Mam nadzieje,że jakos pomogłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

ja jestem ruda i z wiekiem tylko zrobilam sie bardziej ciemnoruda, taki dziwny zoltaworudy blond, nie ciemnoczerwony. okropne. ale rudy facet to chyba gorzej nie podobaja mi sie. mozliwe ze sciemnieje z wiekiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Oczywiście, że rudzi mogą mieć brązowe oczy. Zwykle mają jakieś takie szare/zielonkawe, ale nie jest to regułą. A co do dziedziczenia, to gdzieś czytałam, że kolor oczu lub włosów częściej dziedziczy się po dziadkach, niż po rodzicach, chociaż moja teściowa jest ruda, jedno jej dziecko także, ale żadne z wnuków (6 sztuk) nie ma rudych włosów. Mnie się rude włosy podobają, ale raczej u dziewczynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×