Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

9 miesiecy

kogo powinnam podac do stypendium???

Polecane posty

witam mam 22 lata i chcialabym isc na studia.staralabym sie o stypendium socjalne ale kogo powinnam podac w papierach?siebie moje dziecko i rodzicow z ktorymi mieszkam?czy moge podac siebie i dziecko.jestem samotna matka.prosze o porade bo ja sie nie orientuje jak to jest.moze ktos wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zamiast
To chyba zależy czy mieszkasz z rodzicami i tworzycie razem gospodarstwo domowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz podać wszystkich, którzy są zameldowani w mieszkaniu. Chodzi o to, że policzą dochody i podzielą przez ilość osób w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poczytaj sobie tu masz wyjaśni
"Przy ustalaniu wysokości dochodu uprawniającej studenta do ubiegania się o stypendium socjalne uwzględnia się dochody osiągane przez: 1) studenta, 2) małżonka studenta, a także będące na utrzymaniu studenta lub jego małżonka dzieci niepełnoletnie, dzieci pobierające naukę do 26 roku życia, a jeżeli 26 rok życia przypada w ostatnim roku studiów, do ich ukończenia, oraz dzieci niepełnosprawne bez względu na wiek, 3) rodziców, opiekunów prawnych, opiekunów faktycznych studenta i będące na ich utrzymaniu dzieci niepełnoletnie, dzieci pobierające naukę do 26 roku życia, a jeżeli 26 rok życia przypada w ostatnim roku studiów, do ich ukończenia, oraz dzieci niepełnosprawne bez względu na wiek. Jest to katalog wyczerpujący, wskazany w ustawie, w związku z powyższym uczelnia, nawet w wyjątkowych przypadkach, nie może uwzględnić innych osób przy badaniu sytuacji materialnej studenta (np. babci lub dziadka studenta, dalszych krewnych, rodziców małżonka studenta). W przypadku, gdy student spełnia wskazane w ustawie (art. 179 ust. 6) warunki do uznania go za samodzielnego finansowo, nie bierze się pod uwagę dochodów osób wymienionych wyżej w pkt 3 przy ustalaniu jego sytuacji materialnej, a jedynie dochody własne studenta, jego małżonka i dzieci. Według definicji zawartej w ustawie student jest samodzielny finansowo jeżeli on lub jego małżonek spełnia łącznie następujące warunki: 1) posiadał stałe źródło dochodów w ostatnim roku podatkowym, 2) posiada stałe źródło dochodów w roku bieżącym, 3) jego miesięczny dochód w okresach, o których mowa w pkt 1 i 2, nie jest mniejszy od minimalnego wynagrodzenia za pracę pracowników ogłaszanego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, obowiązującego w ostatnim miesiącu ostatniego roku podatkowego w przypadku dochodu studenta z ostatniego roku podatkowego i obowiązującego w miesiącu złożenia wniosku o przyznanie stypendium 4) nie złożył oświadczenia o prowadzeniu wspólnego gospodarstwa domowego z rodzicami lub jednym z nich. W pozostałych przypadkach tj. gdy student nie jest samodzielny finansowo, według powyższej definicji, jego sytuacja materialna będzie ustalana również z uwzględnieniem dochodów jego rodziców i rodzeństwa."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorekzielony
u mnie w domu mieszka mama tata siostra ja i dziadek, dziadka nie podawalam gdyz jego dochody wplynely by na moje stypendium, przez rok sie nikt nie przyczepil, a gdyby cos mozna by sie wymigac ze dziadek tworzy wlasne gospodarstwo domowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolorek zielony a jaka jest ta kwota ktorej nie nalezy przekroczyc aby dostac stypendium? kurde ja mieszkam z mama tata myslalam ze jak jestem samotna matka to bede mogla podac siebie i dziecko ale wychodzi na to ze chyba nie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorekzielony
w tym roku na mojej uczelni (wydaje mi sie ze obowiazuje taka tez w calym kraju) kwota nie powinna przekroczyc 602 zl na osobe..wystarczy wziac zaswiadczenie z urzedu skarbowego o dochodach ( ja pobieralam za rok poprzedni) i tam jest to wyliczone. na poczatku roku akademickiego uczelnia poda prog obowiazujacy na ten rok rodzicow wydaje mi sie ze tez trzeba podac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorekzielony
w tamtym roku akademckim prog ten wynosil bodajze 517 zl, ile w tym roku to sie okaze. z tego co slyszlam, sa jakies zmiany odnosnie stypendiow, nie orientuje sie do konca co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poczytaj sobie tu masz wyjaśni
przeczytałaś co ci zacytowałam? Masz swoje dochody wg tego co tam napisano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poczytaj sobie tu masz wyjaśni
najlepiej zapytaj na uczelni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poczytaj sobie tu masz wyjaśni
nie masz dochodu więc tworzysz wspólne gospodarstwo domowe z rodzicami i rodzeństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorekzielony
mozesz sie dowiedziec ale nie zapewniam czy powiedza Ci bo nie wiem czy ten prog jest juz ustalony. jesli Twoi rodzice maja niskie lub srednie dochody, jest szansa na spore stypendium:) u mnie wyszedl niski dochod, rodzice prowadza gospodarstwo rolne, a w rolnictwie dochod jest inaczej przeliczany i bierze sie pod uwage jakosc ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no u mnie rodzice zarabiaja malo bo mama 1000 zl a tata chyba z 1200-300 wiec jesli liczylo by sie mnie moje dziecko i rodzicow to by chyba przekroczylo by mi troche;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorekzielony
z tego co policzylam tak orientacyjnie, powinnas sie zalapac bo 2300x12=27600/5(liczba czlonkow rodziny)=5520/12(miesiecy)=460 602-460=142(przypuszczalan kwota stypendium, bez uzglednienia dodatkowych przelicznikow uczelni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorekzielony
ojoj to sie troche rozpedzilam, sorki za pomylke.faktycznie moze niewiele brakowac albo niewiele przekroczyc 602 zl... no ale bedzie wiadomo gdy znany bedzie prog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorekzielony
z kurpi:) woj mazowieckie,a Ty?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorekzielony
czyli jestesmy sasiadkami:) nie mam dzieciatka,narazie,ale moze kiedys:) wybierasz sie moze na uwm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorekzielony
mam 21 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolorekzielony
studiuje tzn studiowałam technologię żywności. ciężki kierunek, zrezygnowałam a teraz zaczynam coś innego w moich stronach.a Ty na co sie wybierasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×