Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Angelowa

Dieta w ciąży- przykładowe jadłospisy, porady

Polecane posty

Hej dziewczyny. Muszę coś zrobić ze sobą i swoim jedzeniem w ciąży. Jem strasznie nie regularnie :o Do póznych godzin popołudniowych potrafię nic nie zjeść! Potem obiad z mężem, ew. coś na kolacje, zasadniczo wiecej wieczorem bo dłużej siedze.. Jak wygląda taki wasz standardowy jadłospis dnia? Jak możecie napiszcie w jakim tygodniu, czym się różnił przykładowo na początku jak i w późniejszej ciąży. Od jakiegoś czasu staram się zjeść rano miseczkę płatków kukurydzianych z mlekiem.. Staram się upchnąć gdzieś owoce, chociaż strasznie nie mam na nie parcia :o Planuje sobie ułożyć diete- wypisac przykladowe sniadania, obiady itd i cos z tego co dnia wybierać. Dlatego szukam pomysłów :) No i czego zdecydowanie nie wolno? Wyczytałam tyle,że nie wolno mięsa nie dopieczonego, owoców morza i pleśniowych serów.. Aha biorę witaminy Femibion natal 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchaj napisz do Humany o przeslanie poradnika dla mam karmiacych wczoraj mi przyszlo jeszcze jakies duperele naklejki odblaski na wozek itp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, ale nie wiem czy to przejdzie przy wysyłce za granicę ;) I co tu taka cisza?? nic nie jecie czy na fast foodach ? Dziś zrobiłam rosołek na mięsie bez skóry,pycha. Jutro z tego ogórkową lub barszczyk.. A dalej nie mam pomysłu na dzisiejszy dzien..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam tak samo jak Ty. Pierwszy posilek po poludniu, i pozniej cos jeszcze na kolacje ewentualnie, ale staram sie zmusic do sniadaniaa i biore witaminy dla mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj przykladowy jadlospis wyglada tak: 1. rano pzred praca kawalek chleba pelnoziarnistego z serem i pomidorem/szynka i pomidorem lub tost z dzemem + inka 2. w pracy- miska Kellogs Speckal K z mlekeim lub jogurtem (special k wspomagaja przemiane materii), na lunch kanapka z pieczywa pelnoziarnistego lub salatka z pomodorow i ogorkow 3. obiad- ryba grillowana,ziemniaki,surowka( lub zapiekanka ziemniaczana lub papryka faszerowana, zupy, meksykanskie tortille z warzywami i kurczakiem itp) 4. podwieczorek- cos slodkiego (kawalek ciasta lub czekolady) poza tym w ciagu dnia owoce, surowa marchew do przegryzienia, pije tez duzo wody mineralnej W weekendy na sniadanie jajecznica na boczku badz jajka gotowane. witaminy-pregnantcare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Madziulka! Kojarze płatki nawet :) Kolaje sobie odpuszczasz? A ktory to tydzien i kiedy kładziesz sie spac? SweetMalenka, no waśnie.. Ja tez staram sie teraz zmuszac do mniejszych i czestszych porcji.. A przedewszystkim do śniadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamam27
na początku też tak miałam - na połowe dań mnie mdliło -starałam sie każdego dnia wymyśleć co mam ochote zjeść i jeść właśnie to - bo też mało jadłam - dopiero w 2 trymestrze to się zaczął głód - czasem i w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kllacje jem rzadko...czasem kanapke jakas...wieczorami raczej podjadam owoce,marchew,orzechy czasem...klade sie spac ok 22, jestem w 28tyg. Jestem bardzo drobna i brzuch mam maly,nie wyglada na 28 tydzien, nie mam tez zadnych zachcianek jesli chodzi o jedzenie...jem to samo co przed ciaza...w weekendy zdarza sie pizza lub inny take away ale w tygodniu staram sie jesc w miare zdrowo. Ostatnio pije tez sporo maslanki truskawkowej lub jogurty pitne (activia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedzenie regularne w ciazy jest bardzo wazne. Ja mialam problem z regularnym jedzeniem dopoki nie wpadlam na pomysl zeby zaczac zamawiac catering dietetyczny. Posilki mam regularnie, wszystko dobrze skomponowane. wiec jesli masz z tym problem to ja osobiscie Ci polecam wlasnie to. Ja zamawiam z www.fitandeat.pl najlepszy obecnie catering!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolka526
Ja w ciąży bardzo dbam o swoją dietę, chociaż powiem szczerze, że czasem nie da się wprowadzić wszystkich potrzebnych składników. Wtedy mam z pomocą Pregna Plus, którą biorę oczywiście z zalecenia lekarza. Bardzo dobrze się po niej czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważajcie dziewczyny - chodzi również o to, jak mocno przytyjecie. Naprawdę bzdurą jest gadanie, że teraz macie jeść za dwie osoby - chyba że chcecie później dwa razy dłużej wracać do właściwej wagi. A jako suplement, dobre uzupełnienie diety polecam folik - https://www.aptekamini.pl/folik-mama-ii-i-iii-trymestr-laktacja-60.html To można brać również w okresie karmienia piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój jadłospis z wczoraj- z tym że ja mam cukrzycę ciążową. Jestem w 12 tyg. ok.9 bułka graham z twarogiem i trzema rzodkiewki. 12 jabłko i kilka orzechów 15 zupa jarzynowa gotowana bez mięsa, bez śmietany i mąki 18 pół bułki graham z pieczoną piersią kurczaka i pomidorem 21 sałatka z sałaty lodowej, sera fety, papryki i rzodkiewki z sosem greckim do tego grzanki razowe z masłem czosnkowym własej roboty. dziś 9 bułka graham z masłem i dżemem bez cukru 12 jogurt 15 żurek z przepisu dla diabetyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kalafiorki
Dzień dobry. Jestem studentką położnictwa. Aktualnie zbieram ankiety do swojej pracy magisterskiej. Pan pomóc w tym zadaniu jest nieoceniona! Proszę o poświęcenie 5 minut na wypełnienie mojej ankiety. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Marta Link do ankiety : https://ankiety.interaktywnie.com/ankieta/5a95c8da54478/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O przykładowy jadłospis takiej diety dla ciężarnej znajdziecie tutaj - https://michalwrzosek.pl/dieta/dieta-w-ciazy/ :) ja miałam w ogóle przez cała ciążę rozpisaną dietę od tego dietetyka i bardzo polecam, nie chodziłam głodna, miałam zapewnione wszystkie witaminki, pyszne jedzenie no i nie przytyłam dużo. Szybko wróciłam do normy a wyniki miałam genialne. Lekarz bardzo chwalił takie podejście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×