Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytaja

pomóżcie z obsługą parowara

Polecane posty

Gość pytaja

Witajcie! Pomóżcie mi.. Kupiłam niedawno parowar. I zastanawiam się jak go użyć w takim przypadku. Chciałam w nim zrobić ziemniaki i fasolę szparagową. Przy czym ziemniaki potrzebują (zgodnie z zaleceniami producenta) 20 minut, a fasolka 35 minut. Czyli fasolkę układam najniżej. I co ustawiam czas 35 minut a po 15 minutach dokładam pojemnik z fasolką? I paruję dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesteś głupia???
Wiesz co, aż szkoda pisać. Nie wiem jaki masz parowar, ale ja mam Philips i w mojej instrukcji jest napisane krok po kroku jak dla debila jakie czynności trzeba wykonać, aby przygotować produkty wymagające różnego czasu gotowania. Zastanawiałam się po co tak dokładnie to opisują, ale już wiem. Dla takich debilek jak Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że to nie ma znaczenia.. możesz zrobić tak jak napisałaś albo możesz ułożyc na parowarze oba warzywa i po 20 min zdjąć ziemniaki, a fasolka dalej sie paruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogolnie to raczej ziemniaki
gotują się dłużej niż fasolka szparagowa więc co nie tak jest napisane. Poza tym ja cos co gotuje sie dłużej daję na niższą "półeczkę" a później dokładam tak jak napisałas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie w wodzie tak jest rzeczywiście... ale w parowarze ziemniaki sie moment gotuja, bo je najczęściej sie kroi na mniejsze części, a jak gotujesz na obiad to raczej całe wrzucasz, nie kroisz na kostke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie wiem, ja kroję
Ja kroję ziemniaki i do wody, bo wiadomo, że mniejsze kawałki się szybciej ugotują. W parowarze robię tak, że dokładam kolejne rzeczy na kolejne półki, należy tylko pamiętać, żeby surowe mięso i ryby kłaść zawsze na dole, czyli warto pamiętać, żeby położyć je na najmniejszej półce, bo zawsze mięso (tzn. filet z kurczaka - tylko to robiłam na parze) i ryba robią się krócej niż ziemniaki czy inne twarde warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×