Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wredna-zolza

mam zamiar dzisiaj ugotować żurek

Polecane posty

Gość wredna-zolza

mam zamiar dzisiaj ugotować żurek :) jakieś porady ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a masz
zakwas czy na kupnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna-zolza
zakwaś kupiłam w sklepie - tzw. żurekw butelce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrób na wedzace, dodaj
marchewke. pietruszkę, lisc laurowy, ziele, zabek czosnku a na koniec dodaj kiełbasę i podaj na talerzu z jajkiem i kielbasa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna-zolza
jak mąż i dzieciak tego mojego zuru nie zjedzą to chuj mnie strzeli kurwa mać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna-zolza
chuje nie zjedli kurwa rozjebie mnie zaraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhj67890
ugotuj ladny rosolek ,dodaj 2 zabki roztartego czosnku i pokrojone w kostke ziemniaki dosyc sporo,na patelni podsmaz kielobase z cebula i dodaj do zupy,na koniec wlej zurek,zagotowac i gotowe .PYCHOTA!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ugotuj wywar warzywno mięsny. 1 duże lub 2 mniejsze udka z kurczaka 2 -e kiełbasy białe,wędzone,kilka marchewek,2 pietruszki,kawałek selera ,kilka ziemniaków pokrojonych w kostkę.Gdy warzywa będą już miękkie,wyjmij marchewki,pietruszki i seler,przełóż je do miseczki dolej wywaru i zmiksuj na jednolitą "papkę" wlej do wywaru.podgotuj dolej zakwasu wg smaku,dodaj ze 2 ząbki drobno posiekanego czosnku,mięso z udka pookrawaj i pokrój na małe kawałki,wrzuć do zupy,kiełbasę pokrój na cienkie półkrążki ,przypraw do smaku solą i majerankiem,dodaj kilka łyżeczek tartego chrzanu.Podawaj z jajkami gotowanymi na twardo.Zamiast na udku wędzonym możesz gotować na innej wędzonce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wredna-zolza
niec kurwa nie ugotuje bo moja jebana rodzina nie chce jesc kurwica mnie strzela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żur z kurczakiem - normalnie profanacja. Prawdziwy żurek jest na wędzonce lub kości np ze schabu. Do tego się wlewa zakwas z żytniej mąki. Warzywa typu marchew cebula i pietruszka korzeniowa. Doprawiamy czosnkiem , pieprzem i solą. Ja dodaję jeszcze kwaśnej śmietany. Lubię też opcję z boczkiem i białą kiełbasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miareczko kochana
mylisz żur z białym barszczem!A udko wędzone zdrowsze od wieprza- chyba,że chcesz mieć cholesterol 2x większy od normy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×