Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

migotka81

Ciąża i co dalej? :)

Polecane posty

Witam! Właśnie wyszły mi 2 kreski na teście :). Chciałam zapytać doświadczone koleżanki i co dalej, wiedzę książkową jakąś mam, wiem że lekarz, badania ;). Ale chodzi mi o wasze sprawdzone rady? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..MAŁGOSIA..
yo no se tienes que ir con el padre del nino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synia87
gratulacjw 2 kreseczek :) teraz poczekaj na wizyte u lekarza... najlepiej kolo 6 tyg ciazy isc potwierdzic ... :) i ciesz sie tym stanem !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki :), no właśnie jakoś mi wychodzi, że 5 tydzień teraz, to jeszcze co najmniej z tydzień muszę poczekać żeby potwierdzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pseudonim.....
jak koleznaka wyzej napisala idziesz w 6-7 tyg na usg zeby potwierdzic i sprawdzic czy serce bije, wyjdziesz pewnie z lista badan do zrobienia i wizyty srednio co miesiac jak nic sie nie bedzie dzialo, to wsyzstko. No i nie bierz niczego bez zgody lekarza, w sensie zadnych lekarstw. Najlepiej spisz sobie pytania na kartece i zadaj je lekrzowi bo na wizycie tzw. serduszkowej bedziesz tak przejceta ze umiwerz mi wszystko pozapominasz. Zadawaj i jeszcze raz zadawaj pytania lepiej dwa razy i sie umpewnic niz potem ma sie cos stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pseudonim.....
jak bralam jeszcze przed zjasciem w ciaze ale z witaminami sie wstrzymalam o nie zapytaj lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też brałam sam kwas fol. ale już kilka miesięcy ostatnio go nie brałam, dziś wzięłam jedną tabletkę foliku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pseudonim.....
mam juz coreczke 14 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pseudonim.....
ja bralam feminatal po wizycie jeden do 12 tyg i drugi po 12 tyg tam jest juz kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pseudonim.....
rożnie bywa. Genralnie moje dziecko nie sprawialo zbyt duzych problemow, nie mialo kolek, spalo cala noc od 2 tyg zycia, - nie wiem co to nieprzespana noc :) ale teraz jest bardzo zywym dzieckiem, wszedzie jej pełno, zasuwa po calym domu i tylko wszystko z szafek wyciąga. Ale nic juz nie bedzie takie jak kiedys, nastaw sie na to ze cale zycie wywroci sie do góry nogami, twoje potrzeby zejdą na dalszy plan, nieraz bedziesz zmeczona i bedziesz marzyla zeby juz dziecko poszlo spac a Ty bedziesz miala choc chwile dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..MAŁGOSIA..
tu eres estupido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to faktycznie miała wzorowe dziecko, jak tak wcześnie przesypiało całe noce :)...no to teraz musi trochę odbić...wiem wiem że się zmieni, ale wiesz mam już prawie 30 lat, więc jestem jakoś na to przygotowana, no i ciąża chciana...ale i tak pewnie będę wieloma rzeczami bardzo zaskoczona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po zobaczeniu dwoch kresek na tescie umowilam sie standardowo na qizyte u gina. To byl juz 8 tydzien wiec bez problemu zobaczylam serduszko. Lekarz zalecil mi brac kwas foliowy plus zlecil badania krwi (toksoplazmoza, cytomrgalia, morfologia, Hiv, hcv, grupa krwi) oraz moczu. Po zobaczeniu wynikow umowil sie ze mna na usg genetyzne no i potem tak co miesiac chodzilam na kontrole. ciaza na szczescie byla bez komplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W polowie ciazy musialam brac preparat z zelazem bo mialam niedobory. sporo ciazernych tak ma. wazne jest by jesc wtedy sporo miesa, straczkowych roslin no i inne potrawy zawierajace zelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, dzięki :) U mnie to dopiero jakiś 5 tydzień, więc najlepiej jakbym ze 2 tygodnie poczekała z wizytą, tydzień na pewno poczekam, ale czy 2 to się zobaczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli wczesniej nie mialas poronien, nie krwawisz, nie plamisz i nie widzisz jakis niepokojacych objawow to mysle, ze mozesz sie wstrzymac tak do 6-7 tygodnia. z tego co wiem w 5 tc czesto serce jeszcze nie bije przez co wiele ciezarnych jest wprawiane w stan przerazenia. natomiast bierz od razu kwas foliowy, jest on bardzo wazny w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie miałaś objawy na początku? choć wiem że może to być różne u różnych kobiet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje objawy byly takie: najpierw zaczelo mi wszystko strasznie smierdziec wlacznie z wlasnym mezem ktory jak najbardziej dba o higiene:)), smierdzialy mi reczniki w lazience, zapach kawy, stracilam ochote na moje ulubione cappuccino, ogolnie potem stracilam apetyt, nie moglam jesc nawet potraw ktore uwielbialam. nastepnie zaczelam byc strasznie zmeczona oraz senna, w weekendy spalam przez cale dnie, w ciagu dnia spoznialam sie notorycznie do pracy, spalam w czasie przerw i zasypialam po 19:)) przez krotki czas bolaly mnie i swedzialy piersi, czulam tez straszne kucie w jajnikach i mialam takie wrazenie jakbym miala zaraz dostac okresu a on nie nadchodzil. mialam tez taki bialy sluz co mi smierdzial (to mnie zaniepokoilo plus klujacy bol jajnikow). nie mialam natomiast wymiotow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to sporo tych objawów :) No ja to już od tygodnia jestem senna, na co nie zwracałam uwagi przed testem, bo to też był taki czas że tak powiem około okresowy i ta pogoda zmienna...A poza tym, to mrowienie piersi, momentami jakby małe mdłości i tyle na razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No troche tego bylo, przychodzily stopniowo. ja na poczatku nie myslalam o ciazy bo zdarzalo mi sie miec niereguralny okres plus wczesniej dlugo sie staralam o ciaze bez skutku wiec po pierwszych objawach myslalam, ze jakies chorobsko mi sie przyplatalo a nie ciaza. jak zobaczylam dwie kreski na tescie (wymuszinym przez mame) to zdebialam a jak uslyszalam bijace serce na usg to czulam sie wogole jak w jakims matriksie. teraz to moje serce ma juz ponad rok:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna historia, ale tak to często jest :). Chłopiec, czy dziewczynka? To sobie wyobraź, że ja miałam przez 3 dni krwawienie zupełnie jak okres, tylko dużo mniej obfite, więc też zupełnie nie myślałam o ciąży, tylko właśnie podobnie jak Ty, że coś się pochrzaniło i chciałam iść badać hormony...My rok się staraliśmy, no może nie tak ostro, tylko kilka cykli bardziej intensywnych, ale zawsze i równo po roku 2 kreski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×