Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czarnaowca999

Rejestracja dziecka

Polecane posty

Jak to jest, mieszkam na wiosce, i będę rodzić w większym mieście, czy dziecko muszę zarejestrować w USC w mieści gdzie urodziłam, czy u mnie w gminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kattttkaa
Tam, gdzie urodziłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze dziecko
rejestruje się w Urzędzie Stanu Cywilnego, tam otrzymasz akt urodzenia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkaa
W USC, tam gdzie urodziłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOSTANIESZ W SZPITALU ŚWISTEK
I z nim do swojego miejsca zamieszkania a tam już ci wystawią akt urodzenia i nadadzą pesel dziecku ...ja niedawno własnie tak robiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a swistak siedzi i zawija
http://www.becikowe.com,usc:gdzie-zgloszenie-urodzin-dziecka jak nie wejdzie to skopiuj link :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boję się o odstające uszy
dlaczego tam gdzie urodziła ?? Ja też mieszkam na wsi i 2 tygodnie temu mój mąż rejestrował w gminie. I wczoraj przyszedł mi akt urodzenia i teraz jeszcze musi z nim pójść znowu do gminy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mieszkam na wsi a rodziłam w najbliższym mieście i w szpitalu kazali iść do USC w mieście w którym rodziłam,a później z aktem urodzenia do mojej gminy już i tam nadali pesel dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was! Mam pytanie odnośnie umiejscowienia aktu urodzenia dziecka, które przyszło na świat za granicą. Czy umiejscowienie takiego aktu w konsulacie RP jest równoznaczne z jego rejestracja w polskim USC? W Polsce z tego co wiem, jeśli dziecko nie pochodzi z małżeństwa, ojciec dziecka przed urzędnikiem musi złożyć oświadczenie o uznaniu dziecka. Rodzice pytani są również o nazwisko jakie będzie nosić dziecko. Za granicą ojciec dziecka nie składał takiego oświadczenia o uznaniu, było to chyba oczywiste. Dziecko nosi jego nazwisko. Teraz w polskim zupełnym akcie urodzenia dziecka nie ma tej adnotacji o uznaniu go przez ojca. Jest on tylko jego transkrypcją. Czy w świetle polskiego prawa dziecko to nie zostało uznane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×