Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość no i co ja mam zrobić???

POMOCY !!! ogród.

Polecane posty

Gość no i co ja mam zrobić???

Mam problem i może tu na forum ktoś mi podpowie :p Mam zamiar na wiosnę zagospodarować podwórze wokół domu (ogródek warzywny, trawa, kwiaty, krzewy i takie tam), ale jest pewien problem . Jest to podwórze i ziemia po świeżej budowie domu i cholera jasna samo zielsko rośnie jak grzyby po deszczu:o Wyrywanie go nawet z korzeniami nic nie daje. Może jest jakiś sposób, lub preparat abym mogła wyplewić to tałatajstwo? Tylko tak, aby potem, po ewentualnym posypaniu/podlaniu czymś mogły mi przyjąć się i rosnąć rośliny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw spryskaj badyle Randapem, odczekaj i znowu spryskaj. Możesz potem nawiezć świeżej ,czarnej ziemi i przemieszać z tą, którą masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Randap" jest i owszem bardzo skuteczny , ale niestety bardzo szkodliwy ( oczywiscie nieoficjalnie ) .NIE ULEGA BIODEGRADACJI!!! jesli juz musisz go uzyc to tylko tam, gdzie nie bedzie pozniej nic do jedzenia, a i z tym bym uwazala. Niestety zakładanie ogródka to sporo pracy i trzeba się na to przygotować ;) Przecież samo zniszczenie chwastów to dopiero początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kup czarna folię,wyściel ją na tym kawałku,który chcesz zagospodarować,obciąż kamieniami,by nie sfrunęła.Do wiosny będziesz miała wyduszone wszystkie zielska.Wczesną wiosną przekop dobrze ten teren.Posyp dolomitem i granulowanym obornikiem kurzym(do nabycia w sklepie ogrodniczym)zagrab porządnie.Zlej wodą i gdy przyjdzie sezon będziesz miała gotową działkę,bez chemii(to prawda randap jest okropnie szkodliwy)!Wiosną zrób gnojówkę z pokrzyw i podlewaj nią roślinki a plony będziesz miała super i do tego ekologiczne.Bo jaki jest sens uprawiać działkę warzywną z użyciem chemii skoro takie paskudztwo można kupić w sklepach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co ja mam zrobić???
Oj jak miła niespodzianka, a myślałam, że nikt nie odezwie się:D Więc tak: Z uprawą ogródka myślę, że problemu miała nie będę, bo uprawiałam go do tej pory, z tym że na starych włościach:p i ziemia tam była już wyrobiona od hen hen . Tu niestety miałam zahwostkę co zrobić z tym zielskiem. Powierzchnię do zagospodarowania mam bardzo dużą, więc chyba nakrycie jej całej folią lub agrowłókniną nie wejdzie w grę. Ale myślę, że chyba będzie dobrze nakryć przynajmniej tę część, na której planuję zrobić ogród warzywny i "trawniki" te bliżej domu, a powierzchnię w dali za domem posypię ów Randapem proponowanym przez Was .Nie wiem- może będzie dobrze i zda to egzamin. Za te porady bardzo wam dziękuję i jeśli macie jeszcze jakieś pomysły i propozycje, to chętnie przeczytam i zapewne niektóre z nich wprowadzę w moje praktyki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×